Pufi de 2010 (52) LMA Ale1212xa!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Neatza!

sondaj... suzi nu si n-a servit niciodata olita la fel niciodata n-a facut, gradi da din ianuarie, doar ca stam mai prost cu banii si apropo de bani vroiam sa va intreb daca ies din concediu in 21 ian, pe 17 ian imi intra ultima indemnizatie, nu?


--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Neatza, nu cred ca este logic ce spui tu, cel putin mie nu mi-ar conveni. Indemnizatia o primim la fel ca si salariul cu o luna in intarziere, gen pe 17 ianuarie primesti indemnizatia pentru luna decembrie, right? Eu ar trebui sa ies din concediu pe 25 ianuarie si ma bazez pe faptul ca primesc ultima indemnizatie pe 16-17 februarie (primesc in februarie indeminizatia pe ianuarie). am inteles ca cei care au nascut dupa 15 ale lunii primesc indemnizatie intreaga pentru luna aceea. Corectati-ma daca gresesc....


F tare Kay al tau. Si Yannis la fel face cu deschisul dulapurilor (frigiderul inca nu-l deschide). La fel riposteaza si face isterii daca incerc sa il iau de acolo. Apoi, din razbunare imi deschide usile de la toate dulapurile cu o viteza de nu am ucm sa ma proptesc repede in fata tuturor.
De regula incerc sa tratez problema cu calm si responsabilitate. Gen...sa ii dau ocazia sa se faca util, deschide de ex usa de la un singur dulap cad am de strans ceva de pe jos si il rog sa-mi aduca aspiratorul mic de mana, se duce frumos, deschide usa, ia cu grija aspiratorul si nimic altceva interzis de pe langa, inchide usa, imi aduce aspiratorul, ma priveste cum aspir resturile de la ceva cereale/covrigi/ biscuiti de-ai lui , apoi ia responsabil aspiratorul, il pune inapoi in dulap, inchide usa etc. Tot din dulapurile de jos ii mai cer hartie igienica cand trebuie inlocuita la baie sau sulul cu saci de gunoi, etc Lucruri care nu se sparg. El e in felul asta incantat ca ma ajuta si are si ocazia sa deschida usile fara sa tip la el pentru ca face un lucru util. Atunci cand merge la isterii sa le deschida ii repet frumos ca nu avem nevoie de nimic din dulap acum si ca le va deschide atunci cand trebuie sa o ajute pe mami , ca Yannis e baiat cuminte, bravo Yannis, etc si de cele mai multe ori functioneaza si-mi lasa usile inchise si se intoarce la ale lui.

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

buna dimineata
e gata



tomaca vine si Miru puternic din urma sa-i faca concurenta lui Tudor la capitolul kg.Are si ea peste 13 kg si ar manca intr-una

[b]alexutzzza
si eu imi zic ,cand vad ce vocabular de 8 cuvinte are Miru, ca ei fac achizitii chiar daca nu le etaleaza cand vrem noi.Oricum puiul tau si-a gasit cel mai frumos moment sa-ti arate de ce e in stare


Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei



Copii de obicei asa sunt si tu stii mai bine. Nu dau nici un semn atunci cand batem noi apa in piua pe ceva gen "hai, repeta dupa mine" sau "hai sa facem puzzle-ul" sau "hai, spune-mi cum face vaca" ci dintr-o data, din senin incep....si nu se mai opresc. La fel a fost si cu mersul.

Felicitari pentru kilograme!

Ma bucur ca ai scos-o la capat cu centrala!



de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Seara buna...

cu olita- am avut o tentativa dar am renuntat intre timp... mai asteptam, nu-i graba;


Mamica fericita de Mara si de David



Dar de ce? Imi amintesc ca cerea singurel asta vara si lucrurile mergeau surprinzator si neasteptat de bine. Ce s-a intamplat?

Multumim de felicitari

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineata,

de cafea, Dastefa, buna tare...bine ca ati rezolvat cu centrala, si refacere rapida Mirunei! E super ca bea ceai, si ati rezolvat fara medicamente tusea! Felicitari pentru greutate, stati bine tare ... iris are 11,500kg si 83 cm....nu e rau, dar mi-as dori pentru ea vreun kil in plus....


Alexutzzza...felicitari pentru greutate si pentru limbutzia micului grec! de cinste!

Ruxita...simpatic Kay, cu locul femeii!...cu indemnizatia..cred ca banii din 17 ianuarie sunt plata aferenta lunii decembrie...in februarie vei incasa banii aferenti fractiunii de cic din ianuarie...

O zi frumoasa, tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Buna dimineata,


Fetelor si pufii stau bine la greutate. Tudor are 13.6 kg, dar are si peste 90 cm. Asa ca raportat la kg/cm, nu e diferenta mare.


Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Portocale pentru Mos Nicolae

Ajutoarele lui Mos Craciun



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Aseara n-a vrut sa iasa din baie fara sa ia cu el corabia piratilor (primita de la Mos). Asa ca am sters si magaoaia de platic si am luat-o cu noi la imbracat si pana la urma si cu noi in pat la adormit.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Portocale pentru Mos Nicolae

Ajutoarele lui Mos Craciun



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Aseara n-a vrut sa iasa din baie fara sa ia cu el corabia piratilor (primita de la Mos). Asa ca am sters si magaoaia de platic si am luat-o cu noi la imbracat si pana la urma si cu noi in pat la adormit.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Portocale pentru Mos Nicolae

Ajutoarele lui Mos Craciun






Ce corabie? cea de la Tomy? functioneaza? Yannis nu prea acorda mare interes jucariilor de baie sau cel putin nu la baie....Cu caracatitele de la Tomy (primite la 1 an) se joaca f mult dar pe uscat. La baie e mult mai interesat de vase de umplut cu apa (gen capace mai mari gen pahar de la sticle sau diverse ex sticle de sampon cu gat f larg etc...). evident de cele mai multe ori bea apa din ele

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Aseara n-a vrut sa iasa din baie fara sa ia cu el corabia piratilor (primita de la Mos). Asa ca am sters si magaoaia de platic si am luat-o cu noi la imbracat si pana la urma si cu noi in pat la adormit.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Portocale pentru Mos Nicolae

Ajutoarele lui Mos Craciun






Ce corabie? cea de la Tomy? functioneaza? Yannis nu prea acorda mare interes jucariilor de baie sau cel putin nu la baie....Cu caracatitele de la Tomy (primite la 1 an) se joaca f mult dar pe uscat. La baie e mult mai interesat de vase de umplut cu apa (gen capace mai mari gen pahar de la sticle sau diverse ex sticle de sampon cu gat f larg etc...). evident de cele mai multe ori bea apa din ele

de Yannis




Da, aceea. Ii plac jucariile de baie. Toate, inclusiv cele pe care le-ai descris tu (adica lighean, pahar etc sa toarne dintruna in alta, pe langa cada, peste noi etc )

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Portocale pentru Mos Nicolae

Ajutoarele lui Mos Craciun



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Aseara n-a vrut sa iasa din baie fara sa ia cu el corabia piratilor (primita de la Mos). Asa ca am sters si magaoaia de platic si am luat-o cu noi la imbracat si pana la urma si cu noi in pat la adormit.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Portocale pentru Mos Nicolae

Ajutoarele lui Mos Craciun






Ce corabie? cea de la Tomy? functioneaza? Yannis nu prea acorda mare interes jucariilor de baie sau cel putin nu la baie....Cu caracatitele de la Tomy (primite la 1 an) se joaca f mult dar pe uscat. La baie e mult mai interesat de vase de umplut cu apa (gen capace mai mari gen pahar de la sticle sau diverse ex sticle de sampon cu gat f larg etc...). evident de cele mai multe ori bea apa din ele

de Yannis




Da, aceea. Ii plac jucariile de baie. Toate, inclusiv cele pe care le-ai descris tu (adica lighean, pahar etc sa toarne dintruna in alta, pe langa cada, peste noi etc )

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Portocale pentru Mos Nicolae

Ajutoarele lui Mos Craciun






noi in baie ne jucam cu furtunul, tine mortis sa tina dusul si il indreapta spre pereti, jucarii, spre mine (fac baie cu el ca nu pot face baie singura cand ma vede in baie vrea si el si cum nu pot sa fac baie dupa ce il adorm ca se face foarte tarziu facem impreuna)... si cand spal ceva in cada aceeasi poveste el e cu stropitul... si ma exaspereaza ca bea apa din cada... isi baga capul in apa si bea

si cand cineva e pe buda el e acolo asistent...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

apropo de du-te te rog si du aia sau adu aia... il trimite taica-su sa-si duca biberonul in bucatarie la chiuveta... si dupa aia il verific daca a dus si unde l-a pus... si nu-l gasesc... il gaseste Ela ceva mai tarziu aruncat in buda... si uite asa am scapat de ultimul biberon!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput