Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

mi-am mai venit in fire, cintind.
avem si noi istericale:se incordeaza tot, apoi incepe sa loveasca in dusumea cu picioarele, da si din manute.zici ca isi ia zborul si urla, urla.
am trecut de faza cu muscatul,acum ciupeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

La multi ani Nicolete si Nicolai !

A venit si la noi Mos Nicolae dar nu in ghete ca Antonito cum le prinde, cum le linge si oricum sotzul a primit doua cutii mari de inghetata , unde era sa le puna Mosul ?! Antonito si-a primit cadoul de mos sapt trecuta ca nu am mai rezistat tentatiei- o masutza de activitati din Carrefour si de la bunici a primit o masinutza cu telecomanda . Si da, se sperie de ea :)))))) acum s-a mai obisnuit dar de dim era fricos rau
Eu, nimic ca n-am fost cuminte ieri am crezut ca o iau razna de nervi - vecina de jos e in plina criza depresiva si a taiat si teava de la buc de apa . Deci, de ieri nu avem decat apa rece la baie a venit politia, pompierii, de la criminalistica unii . Cica n-au ce-i face. Sincer, mi-e frica sa nu ne arunce in aer :( , sa dea foc sau mai stiu eu ce....

Asa ca sunt cam in butoi :( diseara, poate ies cu Antonito pana in mall ca suntan singuri acasa.

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Alice, ce m-ai amuzat cu nuia si motivatia ei. Al meu sot a primit cioco si fructe, ca el a fost tare fericit aseara ca a castigat steaua

Criss, nu am mai apucat sa merg la doctor ca nu ne sincronizam programul dar saptaman viitoare tot ajung. Pana atunci si noi tot asa restrictiv, paine mai deloc cand si cand mai scap cateva firmituri la micul dejun, dar f rar. micul dejun e cu 180 ml lapte si putina branza cu rosie/castravete sau cu ou sau rareori cu un fel de biscuiti din fibra integrala pe care ii pun gem fara zahar (mananca maxim 1 biscuite). Azi v-am zis ca i-a luat paul biscuitii aia buni, intr-adevar erau cum trebuie, fara zahar sau alte chestii de genul........ dar daca o vedeati cum ii luceau ochii ca i-am dat asa ceva si se tot uita in cutie. Dupa al doilea, cand nu a fost atenta un minut, i-am luat cutia si am ascuns. Sa fi vazut ce mirata era si cum ii cauta prin casa. Asa ca si eu sunt tot ca tine....mama rea vitrega Dar nu mananca cantitati mari, insa ea mananca bine orice, nu refuza nimic si respecta toate mesele.....

Ooana, Larisa are jojo cu masinuta si se joaca cu el, imi tot aduce telecomanda si ne jucam prin casa, se face ca fuge de masinuta si rade si tipa.....si apoi schimbam rolurile Dar celalalt jojo e educativ, vb....
Noi avem camere in casa, dar sa stii ca eu nu le-am folosit prea mult, doar atunci la inceput. In schim Paul se mai uita si acum si cand e bona intr-un unghi mort ma suna ca el nu o vede, ca ce face. e bine ca puteam vedea live pe net si se si inregistreaza 24 de ore in memorie, dar le-am pus la inceput cand am amenajat si am tras firele prin perete. In schimb camerele nu sunt cine stie ce si raman unghiuri moarte.....Ca acum nu le puteam avea pe toate: sa fie si ieftine, sa avem si 3 camere si sa vedem live tot sistemul a fost cam 2000 lei, paul le-a comandat dar cred ca de la o cunostinta iar montajul a fost gratis.
Bona Larisei la fel la inceput nu mi-a promis ca o sa faca ceva, nu am discutat nimic, decat eventual mancare Larisei. tot asa copilul cu care statea inainte adormea doar cu ea in pat si nici nu se putea ridica.... Acum: ii face de mancare (pranz pe 2 zile+gustari) dupa cum ii zic eu (imi asculta intocmai toate instructiunile); spala vasele (si ce mai ramne de pe la noi); da cu mopul; imi scoate rufele din masina si mi le intinde; strange rufele; si ce e mai bun am lasat la final: imi calca. Offf ca numai pentru asta si m-as gandi sa o las pe Larisa acasa pana la 3 ani, ca uite asa ma scap si eu de calcat

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

http://www.shopspider.ro/fisher-price-scaun-muzical-in-limba-romana---pret--prod503312--cat871--dis130.html
Am vazut ieri scaunelul asta, ma gandeam sa il iau dar am zis ca e prea mult pt Mos Nicolae. Cred ca il va lua mami de Craciun, ca oricum ma intreaba ce sa ii ia. Ce ziceti de el? Mai ales ca e in romana, majoritatea jucariilor sunt in engleza.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Coteasca, eu ii dau ulei de peste pt copii de la Lysi 5 ml zilnic! Si asta de 3 luni cred si nu s-a ingrasat!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

cum se punea link...si sa para asa cu o denumire ??? vai char sunt batuta in cap, ca ati mai zis de atatea ori, dar am uitat iar stiu ca e butonul cu hipelink....dar nu mai stu cum fac sa ii apara cu un nume



de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

La multi ani Nicolete si Nicolai! Sa fiti sanatosi si fericiti!

Victo, felicitari pentru examen. Sa dea Domnu sa rezolvi cu job-ul pt Cluj, asa cum iti doresti. Esti super tare mami, ca ai reusit sa treci cu bine peste examenul asta in conditiile in care eu abia apuc sa ma ocup de casa si copii... Felicitari!

Si la noi a venit Mos Neculai cu dulciuri, iar Riana a primit fructe. Aseara Razvan era innebunit sa pregateasca el ghetutele, sa le spele... A tinut special sa le spele el pe toate, era super incantat... si dimineata fuga la ghetute sa vada ce a primit. Imi amintesc cu placere ce emotii erau si pe mine cand eram mica, la vremea asta...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Hellalau!

Nicolle de Alice!
Nicole (Histamina) si pretiosul pui, Nicolae!

Victo, felicitari pt rezultate! Sa fie cum iti doresti deznodamantul.

Crissteo, tare frumos pove tu despre familia voastra, tare frumos!


Azi ar trebui sa va tratez si eu cu ceva bunatati.. dar cam slabut, am niste cornulete si saratele de post (de la patiserie) si (din pacate) muulte PORCarii. E ziua sotului de nume (inca una ) si iar avem musafiri .
Sotul a primit 2 perechi de pantaloni de la je, niste papuci de casa f faini de la mama mea, piscotelul o tabla magnetica, un iepure care isi flutura urechile si da din labute f haios de la mama mea. Eu de la mama o geaca frumoasa de la Zara, 2 genti (una stil horror peisant ) si 2 perechi de manusi, eu cadoaiele mele le pun si sub brad, ca-s cam multe. Pe langa astea mult prea multe dulciuri ca ne-au facut ai mei pachet.
Azi a reusit V sa-mi darame un raft din biblioteca, pt ca mai nou se tragea de un raft si se urca in biblioteca si se aseza acolo si statea ca un smecherainen. Pe raft era o cutie plina de bomboane de cioco, caseta mea de bijouxuri. Buuun, s-au imprastiat toate, eu nu stiam care sa le strang mai repede ca sa nu le mature tornada mica, dar tot a reusit si mi-a rupt vreo doua bratari si a facut numai margelute prin casa. I-am impins un sut in fund ca sa il dau la o parte, asta s-a enervat, ca deh, cum sa plece el cand erau atatea pe acolo, a desfacut si cateva bomboane, ce mai, distractie maxima pe pitic. Asta pe langa celelalte nelipsite poznici.

Am sa vad joi daca poate medicul sa ma opereze luni, adica sa-mi faca analizele joi/vineri si sa ma interneze luni, ca are George microrevelion la Iasi si nu vrea sa mearga fara mine . Am sa vad ce spune dr, daca stramba din nas ramane pe vineri, ca el pe 15 intra in concediu, dar daca m-ar opera pe 12 eu as vrea pe 14 sa fiu acasa.. In fine, we'll see.
Ce griji am eu acum? Ma bantuie putin, chiar si visez ca va tb sa ma asez naked pe masa de operatii si cum chirurgul e barbat, o fi si anestezistul la fel.. Uff, imi trezeste amintiri neplacute de la o oprire in evolutie cand eram terminata psihic, mai aveam putin si-mi injectam sngura anestezicul numai sa nu mai stiu nimic..
Nu stiu daca sunt neaparat pudica, dar goliciunea totala..
Stiu ca altele-s problemele vietii, dar na, cred ca-s prea incuiata eu de ma plafonez in ganduri si maruntisuri de astea..



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

cum se punea link...si sa para asa cu o denumire ??? vai char sunt batuta in cap, ca ati mai zis de atatea ori, dar am uitat iar stiu ca e butonul cu hipelink....dar nu mai stu cum fac sa ii apara cu un nume



Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010



parca asa. PUP.
[url=http://............]NUME[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

[url=http://www.youtube.com/user/oana2780?feature=mhee#p/u/0/jxfd-VYrVcY] A venit mosul [/url] si [url=http://www.youtube.com/user/oana2780?feature=mhee#p/u/1/sdExjA9XdyY] imi admir cadourile [/url] ajutata de tata, ca nu le putea scoate din sac/soseta
Camera mea se descarca, asa ca am filmat pe bucatele....mai era si partea 3, o pun altadata. evident nu va speriati, toata lumea era in pijamale, paul casca...

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput