Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05


La multi ani Nicoleta, Nicole, Nicolae, Nick!

Noi ne-am intors de la buni, a fost superb acasa cu mama
La buni Daria a invatat sa spuna BABA si MAMAMA
Are o voce atat de cristalina Sunt topita toata!

Noi stam tot prost cu somnul, dar deja m-am resemnat! Va creste ea si problemele cu somnul vor parea odihna pe langa ce urmeaza... cred

Uitati-l pe spiridusul lui Mos Craciun: https://picasaweb.google.com/105814998005031418902/DariaByIrinuca#5682986466008139842
Sa stiti ca Daria face lista pt cadouri; deci, cine ce vrea?

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



eu nu reusesc sa vad spiridusul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Fetelor, sa inteleg ca granulele Chamomilla nu sunt aceleasi cu Camilia?
Eu oricum nu am gasit niciunele in farmaciile din Ro.
Camilia este asta? http://www.boiron.fr/Nos-produits/Medicaments-homeopathiques/Medication-familiale/Etat-general-douleurs/Camilia-10-unidoses

Strumph, nu gasesc link-urile puse de tine cu prafurile-minune

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



da astea sunt dar nu se gasesc la noi. eu am o cutie de la cineva din canada, e altfel cutia dar tot boiron si tot camilia..
si cred ca e acelasi lucru cu chamomilla granule care se mai gaseste la noi, eu am gasit la dona, insa nu stiu nici eu exact cum se da..parca imi aduc aminte vag ca lui vlad ii puneam 5-7 granule pe limbuta..sau dizolvate in apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanales

Multumesc mult de tot tuturor pt sugestii cu jucariile
Recopiez aici intrebarea cu granulele homeopate Multumesc
dragelor, help cine stie sa ma ajute cu un sfat: am reusit sa i cumpar chamomilla Vulgaris 5 CH granule, stie cineva cum se administreaza?

Mami de Ioan



5 ch cred ca e concentratia, eu parca am 7ch, exista si 30 ch..de asta nu stiu exact cum se da, probabil depinde si de greutate..nu mai stiu..poate intra somleac si ne lumineaza..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ia cititi aici ca poate va mai elucidati, insa nu e parere avizata de doctor

http://www.mamiciperfecte.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=1203



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Miki, spiridusul este in pozele de pe Picasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Ia, sa vedem ce vesti mai sunt:

Mada, imi pare bine ca a mai scazut febra! Sper sa poti sa te odihnesti mai bine la noapte.

Ioanales, chiar nu stiu nimic despre homeopatul ala. Nu gasesti pe net?

Strumphy, multam de intrebare: am motait dimineata langa Luca. O ora a dormit, dar eram cam capie dupa aceea. Eu nu dorm ziua, asa ca...
Cat despre tati, e la spital... nu v-am mai povestit: in perioada aceea in care nu am intrat eu, a avut un accident, s-a taiat la mana cu un polidisc. Taia niste lemne prin curte, ca asa e el, n-are stare. Si s-a taiat la 2 degete. I s-a facut reconstructie osoasa, dar ca sa poata sa le indoaie, mai era nevoie de inca o interventie. Pe care a avut-o azi. Mai sta la spital pana joi. Si speram ca va fi bine.

Am vazut ca ati vb despre camilia. Nu se gaseste in Romania, pt ca nu se importa, cine stie de ce . Eu insa am gasit pe okazii si am cumparat. Si la Luca are efect. I-am dat aproape o cutie. Mai am 2 doze. O sa mai iau daca mai gasesc. N-am luat decat o cutie ca voiam sa vad daca are efect. Sunt foarte multumita.

Lalely, dar de ce nu mai papa David? O fi de la dinti, ceva? Lasa-l cate putin. Si Luca a mancat cu fente la inceput. Dupa vreo 3-4 saptamani a inceput sa manance bine. Incearca sa-i pui si dovleac de exemplu. E mai dulce. In legume, ma refer.

Raman pe aici, desi prichindelul s-a trezit! Vad ca de 2 zile, la pranz nu doarme decat 35 de minute... Sper sa-si revina!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heello

aveti idee cat se da pe ora cuiva care vina sa stea cu copilul??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

copii dorm acum, mama a iesit putin la cumparaturi iar eu nu pot adormi de durerea asta de cap Cred ca ma doare capul si de la agitatia de azi din casa...au venit ai mei de dimineata..s-au tot fatait pe usa ca aveau treburi...copii cand sunt si bunicii se rasfata mai mult,,au tipat, vorbit tare...tb neaaparat sa prind putin somn

In seara asta mai tb sa mergem si la un unchi al sotului are e Niculae..o sa ramana mama acasa cu copii..sper sa ma relaxez acolo...
Cristi nu mai facut azi febra mare..l-am simtit doar putin mai cald pe la pranz.
Sunt tare ametita...ma intind putin

Va pup dulce, dulce pe toate si va multumesc pentru sustinere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yasmi, n-am nici cea mai mica idee...

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Ia, sa vedem ce vesti mai sunt:

Mada, imi pare bine ca a mai scazut febra! Sper sa poti sa te odihnesti mai bine la noapte.

Ioanales, chiar nu stiu nimic despre homeopatul ala. Nu gasesti pe net?

Strumphy, multam de intrebare: am motait dimineata langa Luca. O ora a dormit, dar eram cam capie dupa aceea. Eu nu dorm ziua, asa ca...
Cat despre tati, e la spital... nu v-am mai povestit: in perioada aceea in care nu am intrat eu, a avut un accident, s-a taiat la mana cu un polidisc. Taia niste lemne prin curte, ca asa e el, n-are stare. Si s-a taiat la 2 degete. I s-a facut reconstructie osoasa, dar ca sa poata sa le indoaie, mai era nevoie de inca o interventie. Pe care a avut-o azi. Mai sta la spital pana joi. Si speram ca va fi bine.

Am vazut ca ati vb despre camilia. Nu se gaseste in Romania, pt ca nu se importa, cine stie de ce . Eu insa am gasit pe okazii si am cumparat. Si la Luca are efect. I-am dat aproape o cutie. Mai am 2 doze. O sa mai iau daca mai gasesc. N-am luat decat o cutie ca voiam sa vad daca are efect. Sunt foarte multumita.

Lalely, dar de ce nu mai papa David? O fi de la dinti, ceva? Lasa-l cate putin. Si Luca a mancat cu fente la inceput. Dupa vreo 3-4 saptamani a inceput sa manance bine. Incearca sa-i pui si dovleac de exemplu. E mai dulce. In legume, ma refer.

Raman pe aici, desi prichindelul s-a trezit! Vad ca de 2 zile, la pranz nu doarme decat 35 de minute... Sper sa-si revina!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


off imi pare rau de ce a patit sotul..sper sa se temine cu bine

Mergi la inceput