Strugurasi de sept-oct 2011 **12*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

fff dragt bancul, mai ales asa de dimineata

s-a trezit morocanila sa speram ca si-a schimbat dispozitia

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

soc bebe e tot ffff morocanos, azi o sa apelam la arma secreta feonul adora zgomotul tace instant cand dau drumul la feon indiferent cat de suparat e

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Sei,imi pare rau ca ai probleme,durerea de masea e cea mai crunta,stiu cum e

Lena ,tare bancul l-am trimis acum si prietenilor .Noi vaccinul il facem pe 15 decembrie,atunci ne-a programat ,cum se numeste mai exact in romania,aici ii spunem U4
Si la mine sta de panda un herpes sa ma viziteze cand eram insarcinata am folosit niste plasturi speciali ,dar aratau naspa tare pe buza si mi-au facut si o cicatrice care o privesc in oglinda si-n ziua de azi

Eu pe la 2 dimineata alaptam fata si am zarit un paianjan negru pe pat ,m-am speriat de groaza,nici nu stiu cand am lasat fata jos si am plecat la vanatoare, se bagase sub perna,i-am dat un papuc in cap si asa i-am pus capat zilelor

Pe urma m-am mutat pe alt pat cu fata si greu am adormit de frica ,de stiu de unde aparuse ca ca aerisesc si curat zilnic .Oricum e invazie de paianjeni pe aici ,in vara a fost de urechelnite




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Buna fetelor
multumesc tuturor pt sustinere

La Multi Ani sarbatoritilor de azi
eu iar dau de beut , sunt si nicoleta

i am facut programare lui T pt maine
imi e frica de mor

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Jade nu iti zic sa stai linistita ca stiu ca nu ai cum , doar cautati ocupatie azi ca sa treaca mai repede ziua sa ajungi maine la doctor si sa vezi exact ce e si abea apoi sa rasufli usuratapana atunci incearca sa te gandesti cat mai putin la asta ca nu iti face bine nici tie nici lui .

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Buna fetelor
multumesc tuturor pt sustinere

La Multi Ani sarbatoritilor de azi
eu iar dau de beut , sunt si nicoleta

i am facut programare lui T pt maine
imi e frica de mor

_


de T 3+






La multi aniiiiii !!!!!!!!!!

Lasa ca o sa fie bine ,strugurasii nostri sunt cei mai norocosi,frumosi si sanatosi !




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Neatza,

Aveti ghetutele pline de sanatate, iubire si noroc de la mosul nostru!

La multi ani sarbatoritilor!


Sei - obrajorul cu pricina.

LenaC - fain bancul.

alayna - tare povestea cu paianjanul, cred ca te-ai speriat


Andrei suge pumnul tot de foame, cred eu. A descoperit si el manutele de ceva timp si sta cu ele in fata, le freaca, se joaca cu degetele, e tare haios. Il ador ca a inceput sa se trezeasca dimineata gangurind si razand.
A fost foarte cuminte azi-noapte, de muuult nu am mai dorimt asa bine.
A papat la 23 si dupa a dormit pana la 4, cand a papat iar si a adormit pe la 5 si ceva pana pe la 7:30. I-am dat sa pape si a mai atipit o ora si ceva.

La noi mosul a venit cu muuuulte dulciuri. Asta ca sa nu mai am nicio sansa sa ma abtin de la mancat.







21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata si la multi ani Nicoletelor si Nicolailor!! Jade

Jade, eu zic a nu alarmezi, suflul se inchide in timp iar tahicardia poate fi de la multe chestii , nu neaparat patologica poate visa ceva inainte de trezire, poate l ai trezit brusc, poate era stetoscopul rece..sunt convinsa ca nu e nimic grav.

lena, eu la candida faceam spalaturi cu apa+bicarbonat dar pana n am luat diflucan pe gura nu i am venit de hac. poate la tine o fi o forma mai usoara si merge doar local tratata. ia vezi si prospectul de la cervugid ,poate ai voie sa pui. mie mi au facut f bine cand am avut problema asta. a fost acu vreo 6 ani si de atunci nu a mai recidivat.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

apropo e iar manduca la reducere pe hiphip nu ff mult dar na e reducere

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Neata si la multi ani Nicoletelor si Nicolailor!! Jade

Jade, eu zic a nu alarmezi, suflul se inchide in timp iar tahicardia poate fi de la multe chestii , nu neaparat patologica poate visa ceva inainte de trezire, poate l ai trezit brusc, poate era stetoscopul rece..sunt convinsa ca nu e nimic grav.

lena, eu la candida faceam spalaturi cu apa+bicarbonat dar pana n am luat diflucan pe gura nu i am venit de hac. poate la tine o fi o forma mai usoara si merge doar local tratata. ia vezi si prospectul de la cervugid ,poate ai voie sa pui. mie mi au facut f bine cand am avut problema asta. a fost acu vreo 6 ani si de atunci nu a mai recidivat.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!




eu cand am fost la controlul de 6 sapt mi-a zis dr. sa folosesc 1 ovul de cervigud pe saptamana pana la 120 ani

It's a boy !!!

Mergi la inceput