Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***371***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Edit: am zis Alexandra trebuia Amalia, insa si Alexandra e frumoasa, deci n-am gresit, doar e mama ei

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineataA venit si la noi mosul aseara, dar ... si azi dimineata. Pentru ca a primit foarte multe cadouri ieri (masinuta cu telecomanda, puzzle, fier de calcat, set de dr, muuulte dulciuri - niciunele cumparate de noi), am decis ca bebelusul pe care il luasem pt Mos Nicolae sa il lasam pentru Craciun. Insa ea a fost tare dezamagita de cadouri, iar aseara, in pat, cand am intrebat-o daca ii place ce i-a adus mosul, mi-a spus hotarat NU. Asa ca azi dimineata a venit din nou, pentru ca ea a fost fooooarte cuminte , si acum se joaca foarte incantata cu bebelusul, care a venit la set cu patut si scaunel de masa. Saracul bebelus doarme si mananca non stop Fetelor, dar ce facem cu mosul DC-ist? Nu de alta, dar vine Craciunul peste noi si nici macar nu am stabilit cine cui cumpara. Si trebuie luat in calcul si timpul pt transport, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Sunteti simpatice...Merçi
Eu va inund cu poze acum, ca tot pun pentru mama...Nu va speriati, ca nu va dau link chiar la toate, dar ramasesem datoare cu tunzaria... Nu e decorata ca in pozele de pe site ci mai degraba "retro". Eu nu le spun niciodata unde mergem sau ce o sa facem decat, eventual, mici detalii cu scop precis,dar nu f clare. Prefer varianta "surpriza" ca nu vreau sa fie dezamagiti, daca ceva nu iese cum am prevazut. Cum a vazut caii de la intrare i s-au luminat okii.Au incercat sa o urce intr-un turn si le-a spus clar ca ea vrea pe iepurele-cal. A stat f cuminte acolo si la final au primit cate o vata pe bat(am lasat-o sa manance pentru prima oara si a recidivat adoua zi la petrecere ca stia despre ce e vorba) si dreptul de a calarii cat vor caii de afara.

Nenea ne-a povestit ca are pe site si niste filmulete explicative cu tehnicile utilizate de el in tunsorile de copii, asa ca va pun link-ul, poate incercati:
http://www.coiffure-enfant-coupe-de-cheveux-enfant-cheveu-bebe-paris-75-92.fr/

noi la tuns http://community.webshots.com/slideshow/581938708mJnUjA?mediaPosition=1

La petrecerea de Craciun a fost superb pentru Anastasia, care cred ca a fost copilul, care a trait la intensitate maxima tot. N-a scapat nicio printesa nepipaita, a dansat de a rupt. Disparea tot timpul in bratele lor. Pana si pe tanti cu baloanele de sapun a prins-o de rochie...
Totul a fost perfect pentru ea, dar cu 2 -:
Nu i-a dat mosul ei prima cadou, prin urmare s-a asezat jos imbufnata cu spatele la el pana a fost strigata si i-a venit inima la loc. (cadoul in sine nu a preocupat-o nici atunci si nici acasa)
Am plecat acasa fara printese, ca disparusera intre timp...Si am plecat in ragete. Eram un spectacol ambulant cu Anastasia, care urla dintr-un carucior de care erau legate muuuuulte baloane. Si a plans printesele pana a adormit.
A doua zi, la cresa, n-a mai zis nimic de "printese". Cine-s alea? Eu sunt printesa Anastasia, dar pe Mos CRaciun il pomeneste de 1000 de ori pe zi, asa ca se pare ca la noi prinse personajul asta.

Cu mos Nic o rezolvaram repede...V-am zis ca eu am fixatia cu dulciurile, asa ca al nostru nu a fost asa bogat, cum am inteles ca a fost prin alte parti si cum vad in poze...Au fost incantati de sorturile de bucatarie si de turta dulce. si AU mai primit, ea o mini HK si el un mini Flash si o carte de colorat cu Mos Nic si...betele de rigoare( pastrate de la vata pe bat). Barbatu ciocolati si eu niste esarfe mici ca faimoasele esarfe ale lui Ian. Distractia marea fost la noi aseara cand ne tot dansau, numarau etc...numai sa nu se culce si sa vada ei cand vin cadourile. Imi pare rau ca am uitat de portocalae.


Iar am fost palavragioaica

Ina- Bafta!!!
Monn- Esti atat de ocupata ca eu nu pricep cand mai ai timp sa te mai si depresezi?!!!!
Kea-Cand o sa fii mai odihnita si Keutul cel mai mic va fi mai mare o sa-ti gasesti echilibrul si scapi de intrebarile astea.
Novus- Jumate din caracterizarea ta mi se potriveste..chiar mai mult, dar eu ma cam schimb, asa ca Monn si in unele domenii am lasat-o mai moale, dar s-ar putea sa-mi revin.
Bianca - sacoul ala e cea mai buna investitie a mea in haine de copii. A costat o nimica toata, ca e luat la o maxired de pe un site. E de 2 ani, dar la purtat fara oprire de la un an si cred ca mai merge si la anul.
Daca esti cuminte, ti-l da-mi sa-ti scoti tiparul. Il multiplici cu "X" si-ti faci al fel...Cred ca nu se supara

Sa-mi spuneti unde-i programul ala.
Imi dati lista finala.
Imi pun rochia de gala.
Si acusica va rezolv cu cadourile...
si ce-mi mai place sa tin secret
AAA...imi trebuie si lista cu adresele voastre,ca sa trimit la fiecare expeditor lista destinatarului cu adresa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Edit: am zis Alexandra trebuia Amalia, insa si Alexandra e frumoasa, deci n-am gresit, doar e mama ei

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



mie-mi convine oricum

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Imi pun rochia de gala.
Si acusica va rezolv cu cadourile...
si ce-mi mai place sa tin secret
AAA...imi trebuie si lista cu adresele voastre,ca sa trimit la fiecare expeditor lista destinatarului cu adresa.

Am vazut rochia de gala ...si am trimis si adresa...dar cel mai important acus astept eu adresa pers pt care incer sa fiu mosh sau moasha




~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

tare mi-e draga anastasia noastra
cat despre propunerile de "coafat" ghiocelul din doatre, eu zic pas ca la mine nu sta nici sa-i pun moatele si clamitele(desi stie ca doar asa creste parul lung, asa cum si-l doreste) d-apoi sa manevrez foarfecele prin par



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Dodo- Esti simpatica. Aia era rochia lui tanti maiastra in baloane de sapun. Eu zic precum Floric...Scuip in san, ca mie nu stiu pe unde mi-ar mai intra. Pe mana sau pe picior?.
Acu sa va povestesc ...Tantia aia m-a impresionat. L-a bagat pe Alex intr-un balon de sapun urias...Facea un balon in interiorul altuia sau isi baga mana in balon fara sa-l sparga...Arta, nene!!! Si mai si arata cam cum se vede. Bine ca n-au venit la petrecere si manechinele firmei, ca de oftica traiam numai cu aer pana la Craciun.

Gianina- Oare de ce crezi ca dam noi bani la frizeri? Ai?
Poate altora le foloseste....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Aseara, plec de la serv cu mesajele voastre pregatitoare de mos nicolae in minte. In autobuz insa... ca niciodata, erau catva oameni tineri interesanti.. si am tot stat sa-i privesc si sa incerc sa le ghicesc firea fiecaruia, pana am ajuns la statia bonei, uitand evident de mosi, si deci si de "mos niculaie". Ajungand acasa insa, ma pocneste peste ochi o lumina nemaivazuta, nemaintalnita... Era ordinea pe hol, la incaltaminte . Mi-am zis in sinea mea ce frumos e sa ai copii asa cuminti... tot nu imi aminteam de mos... Ne culcam pe la 11,30 si deodata imi amintesc de ce era lumina pe hol... copiii asteptau mosul.. Ooo, bine ca mi-am amintit, zic eu in sinea, mea, maine dimi sa pun iute ce am luat zilele astea. Dorm linistita si cand aud telefonul, era deja 6,30. Suav si candid merg la bucatarie, pun de cafea, ma intorc la tudor si-l trezesc pt scoala. El se intinde, si ies din sufra sa merg la vero sa o scol si pe ea pt scoala. Caaaaand: zbang! Era din nou.. ACEA lumina... Ptiuuu, uitasem sa ma trezesc mai devreme si sa sa pun cadourile, fug iute inapoi la tudor adormit si ii soptesc: tudor, a sunat din greseala tel mai devreme cu 1 ora, culca-te la loc, e prea devreme pt scoala. Bietul tudor, obedient , se culca la loc si chiar adoarme :). Uffff, rasuflu usurata si plec sa recuperez cadourile din locurile ascunse. Dar... unde le ascunsesem oare? Ma asez pe scaun, pe holul "luminta", si stau sa imi reamintesc programul de weekend.. Ce domne, nu imi aminteam decat de checkul pt oli, de cum se invartea david fara sa ameteasca, de tinerii catolici din popesti leordeni... nimic in rest. Aaa, dar daca nu merge cu memoria, o merge cu ingineria, asa ca deduc logic unde as putea eu sa ascund, tehnic gandind Mda, pe balcon, unde nu ajung copiii sa deschida usa. Iau plasa si incep sa pun pe hol, pt fiecare ce luasem, si chiar pt mine [o pereche de cercei]. Privesc, eu aveam MULT prea putin fata de ei , si doar intr-o cizma, m-am gandit ca o sa rada copiii de mine ca nu am meritat mai mult, asa ca m-am dus la dulapul cu lenjerii de pat si am scos de acolo un sapun [eu pun mereu, in amintirea mamei, sapunuri ascunse printre lenjerii :)], asa ca mi-am pus si un sapun in cealalata cizma. Bun, acum era bine, merg din nou la tudor si spun: hai tudor, gata, e timpul de scoala, el insa: dar nu a trecut 1 ora, doar cateva minute [ce vreti, tehnic ca mine :)))], in sfarsit, scol trupa mare. Vine vero, se uita si spune dezamagita: nu imi plac cadourile, alea de la meli-melo nu le vreau, ca nu vreau sa imi leg parul, dulciurile nu le vreau ca sa nu ma ingras, voiam doar iphone sau tel cu galaxy... :((. Se intoarce in camera si zice: azi nu merg la scoala, sunt suparata pe mos, o sa stau acasa sa lucrez suplimentar la mate, macar mos craciun o fi mai bun...
Apare tudor. Dulciurile le lasa ca cica, si asta, vrea sa aiba patratzele pe abdomen, si jocul de asamblat elicopter din structuri metalice l-a lasat acolo zicand ca e cam de munca, o sa-l faca, dar el voia dance central 2 pt xBox. . Macar el a plecat la scoala. Apoi se scoala bb3. Ii zic, entuziasmata, ca ia uite, a venit mosul in ghetute... El trece pe langa ele, deschide calculatorul si solicita impetuos sa ii se puna crazy frog pe youtube... Vine bona in final si il ia pe bb3 afara. Ma pregatesc sa plec spre serv, si, privind lumina de pe hol, imi zic: dulciurile lasate de v+t le iau eu, ca e sub 6 seara , elicopterul o sa-l asamblez eu in weekend ca mica mereu am visat la structurie metalice si nu am avut decat lego de lemn, , cerceii lui vero o sa-i port cu hainele mele mov [cu putin mov ], si literele magnetice pt bb3 o sa le pun pe frigider, si in fiecare dimi o sa-mi formez cate un "hint al zilei" :).

Asa ca, opus cu ina, la mine a venit mosul. Doar la mine, , de 4 ori :)))

Si sa incepem alegerea numarului favorit pt mosul DC!!!!
Eu aleg nr deja "alocat", 5!!!

Pup

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Am uitat sa spun, Gina (sau am zis???), hainele alea trandafirii sunt dementiale. Eu nu am gasit nimic care s anu imi placa. Ah, si Floric, eu una as fi fost jignita sa-mi fi spus ca-s pentru pitzi, mie mi se par chiar ultra elegante unele. Sigur, nu toate mi se potrivesc, insa am vazut cateva camasi care chiar si tie ti-ar placea. In concluzie, cred ca nu ai acordat intreaga ta atentie frunzaririi site-ului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:



Salutam!

La multi ani, Nicolete si Nicolai!

Citesc un pic din urma si revin cu comentarii. Cica-s libera... dar vaz ca mai rau ma "aglomerez"... si timp tot nu am...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput