MONTIGNAC (166)...STILL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Ninha La multi ani !!!!!!! pusiii

Puisorule acuma am citit ca a fost ziua ta cu intarziere

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Nici un bai Dana, primesc urari pana la revelion

Meniu azi:
MD: wassa, ceva carnat de casa
P: wassa,avocado, telemea de capra
C: calamari la cuptor cu legume mexicane

Ani de Stefana (23.01.2008)

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Seara buna.
Eu nu mai dau nici un raport, am tot atat, of.
Dar nu ma las. Multumesc de ponturi, chiar aveam nevoie de info. Am gasit in Auchan multe boabe sau fainuri, o sa ma uit si la preturi, unele la punga, altele la kg.

Si la Lidl dulceata de capsuni si de caise, fara zahar, borcanel mai mare vreo 6-7 lei, deci bine fata de ce am mai vazut.

La multi si fericiti ani, Ninha! Iarta intarzierea Sa ai o viata asa cum iti doresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza.
Dati-mi un ,sau mai bine o duzina.Ori era din cauza ca sunt la ovulatie si poate retin apa,ori ca de abia mancasem,cert e faptul ca mi-a aratat cu cateva sute de grame in plus cantarul .Si eu care credeam ca tot cu 8.Nu am calcat gresit deloc,m-am tinut de Monti,chiar nu stiu ce s-a intamplat.Sotul ma alinta acum "ursuletul meu" si se lauda ca el a mai slabit 4 kg .Trebuie iarasi sa-mi cantaresc hainele de aseara,ca eram destul de gros imbracata ,poate poate cantaresc alea mult .Ce ma amagesc si eu....

Meniu azi:
MD:branza cu ceapa ,iaurt,compot si o lg de dulceata de visine
P:ciorba
C:salata de varza
G1+G2:clementine,compot

Sper ca voi sunteti mai ok.
ANDANIII unde esti sa-mi dai niste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

NINHA cu intarziere iti spun si eu LA MULTI ANI!

Eu incerc sa fiu monti cat mai mult, mai ales ca saptamana viitoare am o petrecere si vreu sa arat bine in rochita ce mi-am luat-o de curand.

Meniul de azi:
- paine integrala cu magiun
- salata combinata (salata verde, ardei, seminte de floarea soarelui, sunca monti, mozzarella)
- migdale
- la cina nu stiu inca ce voi manca, dar sigur va fi monti.

BTZ_OVI incearca sa nu mai mananci dulciuri, chiar daca sunt monti, sau macar limiteaza-le doar pentru WE
Nici fructele nu sunt foarte bune prietene cu slabitul, doar daca le mananci la diferente de cateva ore bune de mancare (3 ore de la consumul de carbohidrati si 5 ore de la consumul de proteine).
Eu zic sa nu te descurajezi, sunt persoane care stagneaza destul de mult timp, chiar daca sunt conforme si apoi slabesc mult, deodata...dar doar daca sunt perseverente.

Eu incerc sa vad altfel acest stil de viata monti...ma gandesc, in primul rand, la organele care proceseaza mancarea, in special la ficat...si nu vreau sa le ingreunez munca ...asa ca incerc sa mananc alimentele separat, astfel incat sa nu se supere organele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gabice faci tu cu cantaritul dupa mancare, imbracata nu e ok sa stii..nu faci decat sa te amagesti cu slabitul sau ingrasatul...adik daca nu te cantaresti mereu in aceleais conditii(imbracaminte, starea de foame sau esti satula, mersa la buda sau nu) niciodata nu o sa ai o evaluare daca ai slabit ori ba + daca spui ca te cantaresti mereu in afara casei..nu crezi ca pentru sanatatea ta mintala e mai bine sa cumperi un cantar si sa stai naked mereu pe el si in aceleasi conditii mereu?sau sa te cantaresi in afara dar vara cand oricum ai numai o fustita si un maieut...nush spun si eu ca ce faci tu pentru mine mi se pare ff demoralizant

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

BTZ, e posibil sa mai fi slabit dar asa mbracata si seara e greu sa iti dai seama. Si mie mi se pare greu sa te cantaresti in alta parte si imbracata....chiar e demoralzant. Eu mi-as da si chilotii/sosetele jos de pe mine daca se poate cand ma cantaresc. no, nici hiar asa, dar sa stii ca ma cantaresc numai dimineata, dezbracata.

Nici eu nu am mai slabit, dar saptamana asta imi e tare rau, in continuare sunt cu rusii dupa mine, mi s-a dereglat tot organismul....oare v-am zis ca am uitat sa imi iau o pastila si apoi iar am luat si apoi ia am uitat Si de aia sunt asa acum.....am niste ameteli...si moleseala....si simt nevoia sa mananca. Azi dimineata mai aveam putin si ma culegeau cu farasaul de prin casa.

ce am mai mancat:
C ieri: salata de andive, a fost tare buna ; andive taiate marunt, ardei gras rosu, sunca si un sos light subtire mai mult pe baza de iaurt dar si putina maioneza. Si salata asta am pus-o ca si umplutura pe o foaie mare de andiva si am mancat asa... ma rog, sper ca ati inteles ceva.
P azi: ceva ca un drob de pui; piept de pui tocat crud, ou, ceapa, putin gogosar si castravete murat puse toate mestecate intr-o tava ca de chech/yena si deasupra putin cascaval ras si niste verdeata si bagat la cuptor
C azi: ceva dovlecel (taat in 2 pe lung) umplut cu un soi de crema de branza si legume

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Nici un bai Dana, primesc urari pana la revelion

Ani de Stefana (23.01.2008)

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii



Pai atunci vin si eu cu urari de LA MULTI ANI!!!!!!

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Eu mereu ma cantaream la medic cu aceleasi haine (oare se gandea omu ca nu am cu ce ma imbraca?) si la aceeasi ora cu aproximatie +-/30 min,mereu dimineata.
Nu ma demoralizez usor,diferenta ar fi undeva la 500g,nu mai mult,nu imi fac probleme mari.
Sotul meu este foarte sincer in legatura cu mine si prefera sa imi spuna adevarul in fata decat sa ma minta frumos,iar el afirma ca se cunoaste ca tin dieta,plus ca blugii obisnuiti imi stau doar cu curea acum

De renuntat nu voi renunta sub nici o forma,chiar daca se va intampla sa-mi arate cu ceva in plus cantarul.
Imi place ca slabesc usor si nu agresiv,lucru care il apreciaza mult dr meu (mi-a tinut el aseara o teorie privind slabirea rapida)

Dulciuri nu consum CHILD,nici Monti,poate doar o data/sapt,zilele astea am "abuzat" de clementine,in rest cand simt nevoia de ceva dulce rod un morcov sau ardei gras.Nici cioco 75% nu mi-am luat,vreau sa ma documentez serios in privinta ei,deoarece am citit un articol acum ceva timp in care erau relatate multitudinea de E-uri din diverse marci de ciocolata.


La meniul de astazi mai adaug si vinete cu ceapa.

Si eu privesc Monti ca pe noul meu stil de viata,desi mai am informatii de cules,creierul mi s-a setat doar pe Monti si asa va ramane,sper eu pe viata.Cu sotul e mai greu,dar voi reusi intr-un final.Imbucurator e faptul ca nu ma tenteaza nimic din ce mananca el interzis pt mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Cautand printre retete de pe culinar dar si prin materialele mele ,am descoperit ca dovleacul rosu are IG marisor,nerecomandat pt Faza 1,ca si pastele integrale,care sunt acceptate in faza 2.Sper sa nu ma insel.

OCHIDUT mc de reteta cu andive,pare delicioasa.Nu mai tin minte care era conditia ca andivele sa fie bune si nu amare (spunea colega noastra Pufescu).Stii ceva de asta?/

De asemenea,la CDIS spunea un medic nutritionist ca telemeaua are foarte multa grasimi,nerecomandate in dieta.Iarasi sper sa ma insel.

Nu stiu ce am azi,parca as fi indragostita

Mergi la inceput