Scolari de Iulie - August 2004 * 87

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

La multi ani Nicolicilor !!!!!
Si noi fani Angry Birds ... toti 4 chiar
no , io am facut ce nu am crezut ca voi face ever ...
Luca a primit de la Mos Nicolae dulciuri si-un bat .... dar el sange din sangele meu ..a zis ... a , ia uite mami ..." am primit multe dulciuri , inseamna ca am fost cuminte !!!! " "Codrin a primit si jucarie ..ei dar el e mic...." " lasa ca va merge el la scoala si nu o sa mai primeasca jucarie ..."

dar a primit de la scoala cadou ...
nici noi nu am luat nimic d-nei ..sa nu exageram ...
zi minunata
pupam




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andreea, vrei sa iti iau si sa iti trimit? mai sunt bleu si galbene si albe. 22.5 bucata, la reducere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

si la noi mosul a fost darnic, au primit dulciuri, iar Danu a primit un strumf ce-i lipsea de la colectie si pe agent Osso cu masina lui, Andreea a primit-o pe Clopotica cu aripioare, un checulet cu un inelus de zana inauntru drept surprinza...Danu ca de obicei a fost supermultumit, Andreea critica, ca de ce Clopotica are parul strans in coc, si de ce aripile se misca nu stiu cum...off, asa de dificil comportament are in ultimele saptamani, una-doua e nervoasa. Nu stiu ce are si ce sa-i fac dar uneori imi vine sa-i ard doua ca sa aiba motive de a sta imbufnata

La multi Ani sarbatoritilor de azi!

editez: Danu e fan Angry birds, joaca jocul ala intr-o veselie maxima, a convertit-o pana si pe Andreea sa il joace; plusuri nu am vazut inca de care ziceti voi, cum sunt realizate? sunt amuzante?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani de sf. Nicolae!!

Mandrele au primit dulciuri si carticele...nedumerire totala!
Au avut si cate un betisor mic in pungute pe care, pline de generozitate, i le-au dat lui John "tati n-a primit nimic, n-a fost cuminte! tati, ca sa nu te superi iti dam noi betele noastre!"

Eu nu am dus cadou la invatatoare. Vorba Simonei, sa nu exageram

Azi la pranz a iesit din clasa printre primii..."mami, sa stii ca azi n-am fost cuminte! am vorbit mult!"
"dar sa nu te duci sa mai o intrebi pe doamna pentru ca ti-am spus eu deja!!"

Maine au concurs la romana...sunt curioasa ce face...
O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristal . ai mai intrebat-o pe doamna?
Lia is niste plusuri normale, simple. adica www.amazon.fr/Peluche-Angry-Birds-Jaune-20/dp/B004TM09TW/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1323176696&sr=8-5" target="_blank">asa

edit: ia uite ca umbland dupa poza am gasit si www.amazon.fr/Mattel-Jeux-W2793-Soci%C3%A9t%C3%A9-Angry/dp/B004U52VPS/ref=sr_1_1?s=toys&ie=UTF8&qid=1323176790&sr=1-1" target="_blank">joc de-adevaratelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

N-am mai intrebat-o ca nu mai aveam ce M-am uitat numai pe caiete sa vad ce a facut in clasa. La dictare era bine, la mate era bine...la scris a scris Nina in loc de Mimi, ca ramasese setata la alta lectie!
Doamna e relaxata, cand imi povesteste incepe sa rada.

Editez, ca sa va povestesc
Azi o pune doamna cu un baietel "te pun cu cel mai cuminte copil din clasa, sa vedem ce faci!"
Maria povesteste "azi am invatat ceva de la Stefan!"
Zic: "ai invatat sa taci!?"
"A, nuuu! Ca ti-am zis ca am vorbit! Dar mi-a spus poezia lui de la serbare si am invatat-o pe aia!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristalina
"A, nuuu! Ca ti-am zis ca am vorbit!


deci chiar nu inteleg. daca copilu iti spusese deja ca a vorbit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna seara !
Si La multi ani pentru toti sarbatoritii zilei de azi !
Noi am lipsit azi de la scoala, am fost la Tgv la petrecerea nepotilor, amindoi nascuti in decembrie, pe 1 si 4 ! Am si ceva poze - le voi descarca mai tirziu si am sa le pun pe site.
Lia, sa iti traiasca nepoata, sa creasca mare si sanatoasa si sa fie norocoasa !!
Am primit si vizita moshului, mai multe dulciuri si mai putintele jucarii, doua figurine de lego si doi gormiti, plus un joc de scrabble, abia astept sa jucam, mie imi place tare mult !
Si noi sintem fani angry birds, am vazut si eu joculetul acela, mi se pare cam scump pentru ce ofera el ... am vazut ca Roxi a gasit plushuri cu pasaroii astia, ca eram cit pe ce sa culeg unu de pe ebay ..
Roxi, daca se poate si oferta este deschisa, as vrea si eu, la Bucuresti nu am gasit inca ?!
Cadou doamnei de mos nicolae nu am dus si nici nu am de gind, copiii insa au primit cite ceva, gizmoul o sa vada miine ca deh, azi am chiulit !
O seara faina va doresc !


Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Citat:
Si noi sintem fani angry birds, am vazut si eu joculetul acela, mi se pare cam scump pentru ce ofera el ...


Merci Alice, sa stii ca jocul e free, nu e cine stie ce grafica, pe copii ii distreaza insa, la fel cum ii distra acum un an Moorhuhn.

Merci Roxana, ce dolofanei sunt :)

Azi am facut bradul artificial si noi, pun poze later...

Azi vine Danu de la scoala si imi zice " am luat FB la dictare" , Eu zic bravoooo si ma reped sa vaz caietul de dictari. Il cautam impreuna, si nu e.
Il intreb unde crede ca ar putea fi,
la care el mirat "aici tre sa fie, ca am verificat si n-a mai ramas nimic in banca"...
iar da-i si cautam si nu e, rasfoiesc toate manualele, intreb iar "ma, gandeste-te unde l-ai pus, l-ai bagat in geanta la plecare?"
el "daaaa"...
dupa ce ma nervez bine ii zic "ma, nu cumva ti l-a luat doamna inapoi?"
el brusc luminat "ba daaa, e la doamna, nu ni le-a dat"...
io si mai neluminata "atunci de unde stii ca ai luat FB?"
iar el suuuuper inocent "aaaaa, stai ca am luat de fapt FB la mate, nu la dictare, la dictare le-a luat doamna sa le corecteaza".....

iuuuuuuhuuuu, evrika, deslusiram secretul caietului...ca sa vedeti cat de concentrat este

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Eu,la ceas de sarbatoare,
Vin sa va fac o urare:
Nicolai si Nicolete,
Celor mai frumoase fete,
Sa fiti vesnic fericite
Si cochete....bibilite...
Sa fiti toate sanatoase
Si la suflet tot frumoase!
Si sper ca ma veti ierta,
C-am absente si-am fost rea,
N-am intrat sa multumesc,
Chit ca zilnic va citesc,
Pentr-urarile frumoase!
Eu din suflet va doresc,
Zile si senine
Sa va fie mereu bine!!
Sarbatori cu daruri multe
Si copiii sa v-asculte!
Si un Mos mai tinerel,
Sa danseze....chippandel (n-am gasit icon cu chipandelu'...doar cu ispite)

Deci seara buna!! Bine v-am gasit!

M-a tras Daria iar de urechi si m-a facut puturoasa la scris...si cam asa e....io intru in forta si apoi dispar.David Copperfield ar trebui sa ma cheme
Asaaaa....deci si noi cu scoli inalte,agitatie si neatentie,purcei si impins la lectii...ca asa e modelul.In schimb doamna noastra e destul de echilibrata,ii reclama dar nu-i traumatizeaza.Mergem mai departe,asta e...in schimb eu cu rabdarea stau prost si ma enervez extrem.
A venit Mos Nicolae si la noi,cu ceva jucarii si dulciuri.Grosul vine la Craciun.
In rest...obisnuit...doar ca vorbeste intr-una...ne nauceste...mai scoate cate o perla...dar le uit...
Intr-o seara la culcare,imi spune:
- Mama,sa imbatranesti cu gratie,ca sa ramai mereu tanara!

Altadata,dupa ce am facut o prajitura: "Mama,esti o mare gatitoare!!

Ia un microfon si canta:

" Apa curge precum iubirea meaaaa...
De iubire pana searaaaa...
Si vraja iubirii noastreeeee...
Apare....(nu mai stiu cum...)

Si multe altele...dar uuuiiiit...si mi-e ciuda!

Va las si niste poze din vara....ca proaspete nu prea avem...nah...lenea

http://s737.photobucket.com/albums/xx20/noricela/August2011/#!cpZZ1QQtppZZ16

Sper ca nu v-am speriat si ca ma mai primiti

Mergi la inceput