Buburuze - LMA Luca Alexandru (112)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Jasmin felicitari, sarcina usoara in continuare.

Mada, "Just go with it" (filmul)

Multumim mult pentru urari. M-am gandit sa-i fac un filmulet, ca era tare vorbaret si chiuitor... Mi-a stricat regia... Dar il pun pe FB oricum.

Mai... unde povesteste Irinuka? Ca eu nu gasesc... Abia asteptam vesti de la petreceri

Si daca tot strigati absentii... Mitzu-Bishu? Blue-Night? Ralukara? Sherbi? Pufoasa? Vas?



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Sarcina usoara in continuare Iasmi.

Ma uit deseori la Stefan cand se joaca si ma gandesc ca tare bine ar fi cu o surioara. Pe de o parte vreau tare mult, pe de alta parte mi e tare frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Piscotel offf, mi-ai adus aminte. Si noi avem la cheltuieli in ianuarie: asigurari, impozite, parcare

Mayane da, am vazut filmul mai demult. Mi-a placut. Ultima 'comedie' Vazuta acum 2 zile a fost Hangover 2 care e o porcarie sinistra. Mai ales daca l-ai vazut pe primul.

Mai, dar de ce jucariile pe care le vreau eu pe Amazon nu sunt mai ieftine decat la noi? Mingea magica Vtech e 32 lire. Cu transport ajunge muuult mai scumpa ca la noi.

Lori la Metro de langa noi erau jucarii, dar nu marci cunoscute. Noi am luat ceva pe care scrie 'unic importator Metro'. Nu sunt ca cele din piata dar nici ca cele din Real (Fisher Price, Vtech).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

ms Mada de raspuns

credeam ca nu ma baga nimeni in seama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:



La multi ani Luca-Alexandru! Sa cresti mare, sanatos si plin de energie cum esti acum!!!



Bravo mami Mimo, a fost greu la inceput, ai trecut prin hemoragie si operatie, dar ai fost curajoasa si te-ai luptat fizic si psihic pentru puiul tau! Uite ce minunatie de baiat ai, din partea mea un mare buchet de flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Seara buna!

Io-s cu un mare fund in sus, primul meu tort pe comanda e praf...cred ca nu-s in stare sa fac decat pt noi, daca-i pe bani e belea Oricum, maine de dimineata tre sa fac cumva sa-l scot din piatra seaca...la 12 tre sa fiu gata cu el...

In alta ordine de idei, l-am primit si noi pe Mosu...bucurie mare, ce sa mai...fosnit pungi, fluturasi cantatori, orga, laptop...distractie maxima, sa vedem cat se joaca cu ele...

DOLORESS, fii-mea n-are dinti. Si nici Maimutzica mica. Deci nu erati ultimii. (later edit: iata, si Anais de WUDY!)

MADA, habar n-am ce ii luam de Craciun....

JASMIN, wow, ce a trecut timpul...24 de sapt!!! Felicitari pt domnisorica cea mica! O asteptam cu drag!

Gata, ma retrag cu gratie...sunt suparata rau, mama lui de tort...n-am patit niciodata o asemenea porcarie

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Roxx te pot ajuta cu ceva?
stiu cum e. cand tre sa oasa perfect, atunci apar diverse probl




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Jasmin, draga de tine, imi inchipui cat ti-e de greu. Si mai veniti si atata drum cu masina....sarcina usoara, ce repede a trecut mai bine de jumatate!

Saptamana asta eu o sa trimit cadoul, mai bine sa ajunga mai devreme decat mai tarziu. Azi am luat ceva si pentru bebe. Ma gandeam, oare cum facem, le deschideti pe masura ce le primiti sau in seara de ajun? O sa scriem pe aici fiecare de la cine ce a primit? Mai participa toate fetele inscrise? Unele nu mai scriu nimic pe aici, macar sper sa nu se retraga cineva si sa nu anunte, sa nu se trezeasca o fata fara cadou.

Cu somnul si la noi e jale, de la 3 luni nu a mai dormit o noapte intreaga fara treziri, deci au fost maxim trei de cand s-a nascut! Doarme , se trezeste, il pun la tzitzi, adoarme doar pe mine, il mut si daca am noroc doarme mai departe, uneori simte ca l-am pus jos si iar de la capat. Asta de cateva ori pe noapte

Roxx, imi pare rau de tortul tau, spor la treaba maine!

A venit Mos Nicolae, era praf Alex si o sa-i aratam dimineata, e un set de cuburi de lemn, intr-o galetusa cu capac, capac ce are diferite forme prin care strecoara cuburile in galetusa. Vedem maine reactia.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Roxx!!!!!!!trimite mama incoace la raionul;torturi cu pret redus!o pap Io toata si tu faci alta..nu fi supi
Io nu pot face praji bun numai pt noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

piscot mai dau o comanda ca asa de aiurita am fost ca am uitat sa i iau si lui Vlad ceva si daca vrei ceva sa mi spui si rezolvam

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput