Buburuze - LMA Luca Alexandru (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Mayane la ce film v-ati ras? Eu nu am mai ras la un film de mult timp. Toate mi se par proaste.

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



Uita-te la One Day, nu e comedie, dar mie mi-a placut la nebunie filmul

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cei%20mai%20frumosi%20obrajori%20de%20bebelus&page=14" target="_blank"> cei mai frumosi obrajori (dvs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

La multi ani Luca!! Uauuu ce repede trece timpul. Sa fi sanatos!

Tunde si al meu se trege de urechi, isi baga degetele in nas, mai nou se treage si de par. In cadita sta f cuminte, se joaca cu ratuste. Eu am si un scaun de dus, cu bara in fata si intre picioare. E mai dificil sa-l spal pe cap si la fund, dar e o varianta pe care o poti incerca.

Simo, cum doarme Edi ziua? Intreb ca poate se odihneste bine ziua si noaptea nu mai are somn.. Daca il ametesti, tragi o joaca buna cu el pe seara, poate sa-l lasi mai mult in cada sa se balaceasca.. no, zic si eu.

L-a noi a scos si al 5-lea dintisor capul. Greu...scandal, nesomn si cand ma gandesc ca tot ies pana pe la 2 ani..

M-am dus f hotarata la singurul magazin pt copii pe care il stiu aici, sa-i cumpar premergator. M-am uitat, n-am vazut nic, intreb, raspunsul a venit scurt si mirat: nu avem, sunt f periculoase! Mama lor! Poate pan la urma e mai bine asa, dar ma doare spatele de mor, si incerc sa nu-l tin de maini ci de sub brat..

De ce nu mai scrieti meniurile? Erati asa o inspiratie pt mine. Oare daca ii fac legume cu carne inabusite, si un pic rumenite, e gresit? Nu stiu ce sa-i fac sa manance. A papat ieri de a rupt orez cu lapte si mar copt, daaar tot de la voi am aflat ca nu am voie mai mult de 2 ori pe saptamana lapte de vaca.

Ma duc sa pun copilul in pat, de o saptamana adoarme pe la ora asta in jumperoo apoi ma duc la treburile mele casnice si plictisitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Piscotel cum mai e puica?

mada nici praf nu am gasi tin Metro, tot se daduse mai!!! Nimic, a luat Cristi 2 masini obosite, plastic de ala ...le-a luat c aerau reduse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Laura..ziua are prog obisnuit de somn. doarme de doua ori cate 2 ore..mai mult sau mai putin,depinde.
nu are leg cu somnul de noaptea,pot sa-l obosesc la greu. plus ca atunci cand e ff obosit,doarme si mai rau.

Tunde..si Edi se trage de urechi cand ii e somn,iar la baie sta cuminte daca ii dau un tub de sampon, sau ceva in manuta,o ratusca, dar spre sfarsitul baitei deja se ridica in picioare,se tine de cada,bate in apa..nu sta linistit.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Ce capitol frumosLa multi ani Luca!!!
Simo....nici Tudor nu doarme bine noapte..rar de tot a dormit toata noaptea,se foieste..ia suzeta,scuipa suzeta,se ridia in fund si se bate pe puta..ne da noua sa mancam puta cica,nu vrea mancare noaptea dar in rest..sunt zooombi...al meu mai vrea un copil..si dimineata a declarat ca nu mai poate si ca nu mai vrea nici el copil..cica ne ajunge asta,dar o sa-i treaca repede
si noua ne-au spart dintii greu..cu gingii umflate de la 7 luni..au spart pe la 9 lunijaleee...
cadoul de craciuneala eu il am gata de multttt..pot sa-l si trimit,daca tot l-am cumparat prima sa-l trimit tot primahihihi..si asa e luna cadourilor..zilele astea il expediez

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

LA MULTI ANI LUCA ALEXANDRU!!!
Sa ai parte de tot ce este mai bun in viata alaturi de parintii tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

La multi ani Luca Alexandru! Sa aduci multe bucurii parintilor si sa fii sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:


LA MULTI ANI LUCA_ALEXANDRU!!!
sa fii sanatos, sa cresti mare, mare, mare si sa aduci numai bucurii parintilor tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Eu mai am de cumparat jumatate de cadou, dar in weekend poate ajung sa cumpar ce mi-am propus si saptamana viitoare il si trimit. Eu oricum sunt plecata din Bucuresti intre 22 si 3 ianuarie si as vrea sa ajunga cadoul inainte de anul viitor. ca nu prea am eu incredere in Posta Romana.

Laura_Luiza, meniu... aseara o budinca de dovleac (dovleac fiert, amestecat cu branzica si cu un galbenus de ou la cuptor.) Ii place foarte tare. nu se mai oprea din mancat. La un moment dat am zis eu stop, ca el tot deschidea gura. Azi dimineata mar copt cu branzica. Azi vreau sa-i fac naut, dupa reteta asta http://diversificare.ro/retete/2011/11/supa-crema-de-naut-de-la-10-luni/ . L-am pus aseara la in-mu-iat.

Ma duc sa culc copilu ca e marait. Sper sa adoarma repede ca sa pot face si eu curat pe aici ca e jale...


puup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

LA MULTI ANI LUCA!!!! sa cresti mare si sanatos!!!!

wow ce emotii. au inceput urarile pt 1 anisor.

Mirela noi facem vaccinu, desi mi-e frica de mor. mai ales ca si noi suntem in aceeasi situatie. dupa vaccin si-a stricat somnu, mancarea, tot.

Danina mai zi-ne despre voi. hai nu mai sta ascunsa

Irina abia asteptam pozele.






Mergi la inceput