Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (90)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lparpala ma bucur ca i-au trecut petele micutei. si ca sfaturile fetelor te-au ajutat. si eu pun mare baza in fete.

yvy nu pot sa ma uit deloc in gurita sa vad daca i-a aparut dintisor sus. cand rade ma uit repede se vede foarte umflat si denivelat, sta sa sparga dar nu stiu cand . cand ii dau papica cu lingurita de inox parca, parca se simte un colt, se aude...ori aud eu deci nu stiu sigur,sigur daca i-a iesit sau nu

moulineta asa face si Anastasia cand stau cu carti langa ea, sare pe ele calare sa traga de ele, sa se uite ea.... de aia am zis ca Petru are fatuca de cumintel, sta linistit

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina, si eu cand era maria de 8 luni i-am luat doar de Craciun un soricel de plus si ala pe ulima suta ca nu ma gandisem la cadouri...si la mos nicolae ne saream pana anul trecut ... cand Maria i-a scris lui mosu' prin noiembrie si am gasit-o plangand langa scrisoare ... si cand am intrebat-o dc.... a zis.."daca i-am cerut prea multe lui mosu si voua nu mai are de unde sa va aduca...?"si scrisese si in scrisoare sa ne aduca si noua ceva....... asa ca... am luat pt andra o broscutza testoasa cu forme de introdus si un borcanas de la hipp cu ciocco si pt noi cate o cioco si o agenda pt sotz, ca o sa aiba nevoie.... si pt mine o bluza neagra, am gasit-o la reduceri la 4 euro si oricum nu aveam....... asa ca nu am cheltuit nici mult si am luat chestii utile , pe care le-as fi luat oricum... maria are un stilou cu fluturasi, un penar cu littlest pet shop si un zoobles si niste chestii dulci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza viss!
dorm piticii? ca a mea se tot maraie si eu vreau sa fac ceva de papa si n-am cum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce faceti azi de papa????
ceva ideei de papa simpla si rapida?? eu ma gandeam la paste cu sos...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, multumesc! Este superb Lucas...toata ziua este frezat si ii sta tare bine.
Viss,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Alina,inca nu am facut bradutul...o lasam pentru saptamana viitoare.Suntem tare curiosi de reactia lui...sper sa nu faca vre-o nazdravanie IARASI. Va puupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia,eu nu am astazi chef de gatit si am sa optez pentru ceva rapid gen piure cu un gratar si salata.M-am cam saturat de paste cu sos...poti pune si parmigiano daca ai in casa ca ies mai buneee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

happiness ce imi place cum explici, ne dai asa mura-n gura. multumim de sfaturi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Delia,nu am uitat de noua reteta de negresa,dar trebuie sa o tarnscriu ca o am scris undeva pe o agenda si acum nu prea am starea necesara....dar,promit ca saptamana asta o trimit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Pisuc, am vazut pozele cu pritisorul tau si etse minunat!Se vede ca sunteti o familie implinita si foarte fericita!
Roxy,spune-mi te rog frumos unde ai gasit pozele cu piscotica lui Strmpitz ca am dat peste cap 2 capitole si nu gasesc nimic.Asa tare m-am ramolit oare?...

Mergi la inceput