Strugurasi de sept-oct 2011 **11*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Mie imi place Mia-Andreea.De ce oare ma gandesc tot la nume de fetita?!!!

Jade si noua ne place la televizor si jucariile care canta si cu luminite.Cele de plus nu le baga in seama.

Si am fost si eu la mooool cu cea mica ca s-a deschis acum.Si eram cu cea mica in brate printre papusi.Eram la standul cu papusi.Vine o doamna la mine sta putin si imi zice....Ma scuzati am crezut ca aveti o papusa in brate...Sa va traiasca....

Sei, Papusa Emily, canta?

Si soata mea a primit azi banutii de la inscrierea masinii,taxa de prima inmatriculare.Tot cu 3 zerouri si 3 in fata

Am facut rost de bani de mobila



Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Buna fetelor!

Multumesc tuturor pt aprecierea pozelor cu micutul meu. Abia asteptam sa facem si fotoshooting-ul de la 6 luni.

Eu inca mai am de recuperat inca 6 capitole. Am multe intrebari si nu vreau sa va stresez cu ele daca deja s-au discutat. Incet incet va ajung si eu din urma.

va dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Stefy, chiar te rugam sa ne stresez, daca nu reusesti sa recuperezi

Racheel, papusa Emily nu canta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

OAna.. mamica de bebe de 2 luni jumate si fetita de 13.. haide mai intai aici sa vorbim, am vazut ca ne-ai dat cerere la grup.. noi pe grup nu vorbim, insa aici pe Dc ne impartasim cele mai curioase intrebari, si incercam sa dam cle mai bune sfaturi.. te asteptam cu drag intre noi

Stefy,.. cum zice Lena .. asteptam cu drag intrebarile tale.. ce mi-ar place si mie asa sedinte foto.. insa sotul nu vrea ca cica sunt bani irositi, ca oricum eu ii fac poze cu sutele..bla bla .. insa eu ii fac poze aiurea nu asa artistice

JAde.. ma bucur ca nu te oftici.. am zis eu de n'spe mii de ori ca nu imi place Cora, ca mereu am luat txeapa de la ei.. astept poate baga reduceri si in carrfour..

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

aaaah va multumim de urari! sa va traiasca si ai vostrii fericiti, si voi pe langa ei


Noa astazi a fost exemplar de cuminte! a dormit 2 ore pe burta lu tacsu + inca una in carut...si e foarte foarte linistita! nu stiu unde sa scriu oare cat ne tine minuneaż ieri i-am dat protectis, a avut o zi oribila. Eu sper la noi sa nu aibe efect kkciune, ca si-asa cheltuim 8-9 scutece pe zi

azi avem cina cu amici, o familie cu 2 copii mici, fiica mea m-a lasat sa fac chiar si tort...cine mai doreste, cine mai pofteste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Hello

Scurt azi, doar salut
Pana pe 5 decembrie sunt reduceri la metro de 40 % la jucarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

rach , ma bucur pt voi
sa luati mobila frumu de ei

seidana , nici mie nu mi place cora
voi real aveti ?

buny , ce mi place de voi ca aveti viata sociala
mereu mergeti /primiti vizite
bravo voua

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Pai ce ma ingrijoreaza pe mine e durerea de ovare. Bebe al meu doarme de la 11 seara pana la 5 dimineata cand se trezeste ca ii este sete, suge un pic si apoi somn pana la 8. Eiii ... de la 5 pana pe la 10 am niste dureri crunte de ovare. Initial am crezut ca e operatia, insa in timp am localizat mai bine durerea. Am fost la control ginecologic la 4s, 6s si apoi la 9s. Durerea a inceput cand eram in Romania, undeva dupa 6s. La ultimul control ginecologic, medicul mi-a spus ca mai am niste resturi de eliminat si ca am chisturi pe ovare, pe care de altfel mi le-a si aratat.

Se mai confrunta cineva cu durere de ovare mai ales in timpul alaptarii ?

Mami fericita de bebe Maximilian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Fetele, aveti probleme cu spatele cand tineti puiutii in brate? Pe mine ma doare f tare coloana in regiunea lombara. Al meu a depasit 7 kg, ziua nu trec 2 ore fara sa nu revendice tzitzi, e nebun dupa laptic!

Am vazut ca ati tot discutat despre jucarii. Noi suntem fani Fischer Price. Sunt f bine gandite, Anto este fascinat de ele. In balansoar il pot lasa si cate 30-40 min, el e f bucuros sa vorbeasca cu pestisorii.


Lali, sunt aiurita, ms ca m-ai atentionat ca am ramas in urma cu semnatura si cu PM. O sa incerc sa intru cat de des pot sa scriu pe forum!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

buna seara fetelor, sau ...buna noapte
Lali, ma poti suna pe nr meu, l-am recuperat In cazul in care nu raspund sunt cu Petru ocupata si sun eu dupa

Daca va spun ce am facut, presimt ca iau bataie de la voi
M-a mancat undeva si am facut-o lata! Puteam sa declansez o tragedie, numai D-zeu ne-a ajutat!
Obsedata ca Petru NU MANANCA!!!!! cat trebuie (sau cat vreau eu?!!!) am zis sa incerc sa largesc putin gaura de la tetina, ca poate daca curge mai mult, cat tocaie el 10 min,termina bib si nu ma mai chinuie cu 40 ml/masa ca asa a ajuns sa bea ! App, Racheel, esti fericita mami cu fata care-ti bea 80-100 ml/masa si un total de 700 ml/zi, Petru de cand cu vaccinul de 2 luni (poate-i doar coincidenta ) a inceput sa-mi bea 40-50ml si STOP
Buuunnn, zis si facut. Am marit eu gaurica si i-am facut 120 ml de laptic. Ma duc sa i-l dau, ii era foame ca trecuse cam 3 ore 1/2. Se mufeaza pe tetina, incepe si trage, si trage, si trage (mai dadea si p-afara) si bea asa pana la 80 ml. Eu happy.
Dupa 2, hai un 4 minute maxim, il vad mai intai rosu ca racul, vomita in jet o parte din lapte, dupa care nu mai respira, se albeste ca varul la fata, mai vomita insa fara vlaga, curgea asa din gurita, isi da ochii peste cap, alb la fata in continuare, nu respira, eu innebunesc, ma ia un plans dupa care lesin
Am stat asa inconstienta cateva secunde, ma trezesc, tata cu el in brate....isi revenise mititelul! Tata il schimba de body, se duce si ii face baie, revine cu el, papa el singurel ca a vrut saracul cam 50 ml din bib de la tata si se culca.

Nici pana la ora asta, si au trecut 3-4 ore de atunci, nu mi-am revenit! Daca murea copilul meu muream si eu! Timpul s-a oprit pt mine in momentul ala, nu-mi revin, fac efortul sa ma opresc din tremur si NU POT! N-am sa adorm noaptea asta, sunt o nemernica!

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput