Prejudecati despre feminitate si masculinitate

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
Deceneus mama io am fost membru al junimii Vatra Romanesca....patriotismul ma conduce.....daca a facut lucruri bune...patriotismul conteaza...cum....militar sau diplomatic...asta e altceva..conteaza rezultatul...

Patriotismul poate fi privit sub mai multe aspecte.
Un patriot poate fi tolerant sau intolerant, moderat sau radical, deschis la minte sau incuiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vezi..ai mixat cuvintele mele dar tot la fel a iesit.....

No acum ca imi place subiectul ca e un fel de brainstorming.....nimeni nimeni.....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Ch dana, jigodie este un cuvant prea usor pt madam thatcher. cred ca nu prea stii ce s/a intamplat in Anglia in anii 80. Si de ramas in istorie au ramas multi. Unii de buni ce/a0 fost, altii de rai, altii doar pentru ca reprezentau tari puternice. este cazul madamei. da un search pe google si vezi ce a facut aceasta minune a istoriei pe care o ridici in slavi. eu am sot englez si am discutat cu diversi englezi despre ce s/a intamplat atunci. in afara de cei bogati si posh toata lumea o uraste si nu are nici o consideratie p[entru ea.

Finn Constantine 15.10.2009 si 19+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

JD io am pomenit-o..daca vrei o schimb in partea cu nemernicii ....totusi a fost o femeie a sa zic asa....



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Mada, Ch dana a adus/o in dusctie prima data. Sunt multe lucruri care nu se stiu despre ea daca nu ai trait in UK in acele vremuri. Este genul de om fara scrupule care a uitat de unde a plecat. Eu una nu pot avea respect pentru o astfel de femeie. Mai ales daca este politician. Si a fost aleasa cu cap de tory pentru ca si/au dat seama ca poate fi usor manipulata, pe de alta parte facand pe unii sa inchida ochii pentru ca era femeie prim ministru. Nu a fost o femeie puternica pentru ca asa ii este felul, a fost puternica datorita sustinerii primite, datorita tarii din care provine si a lipsei scrupulelor.

Finn Constantine 15.10.2009 si 19+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Deceneus mama io am fost membru al junimii Vatra Romanesca....patriotismul ma conduce.....daca a facut lucruri bune...patriotismul conteaza...cum....militar sau diplomatic...asta e altceva..conteaza rezultatul...
Edit;azi nu poa` sa ma supere nimeni.....
Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Noah..., sper ...ca... nici...ioo nu te po' supara...nu conteaza nici...ca... da...sau nu...pe sistem.... Serios. Junimea de la Vatra Romaneasca te-a invatat, CA...?
CA?
CA CE?
Sa moara Veta si Mitza Biciclista daca io am mai intilnit asemenea aiureli scrise aiurea pe DC. Despre ce vorbim aicea?
Nu ca zic da' vreau sa spun: asa e filmu'?
Buah, e... trist...daca e...asa.... egroaznic...

To live a creative life, we must lose our fear of being wrong - Joseph Clinton Pearce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Oferta de scos din sarite inca nu a expirat.....
In caz ca nu ai observat subiectul nu e suta la suta serios...cand eram io tanara.....prin `94 cred,era la moda Vatra Romaneasca..cei care tin minte....eram trup si suflet pentru Funar si anti...never mind...nu zic ca iar mi-o fur...culmea e ca atunci credeam pe bune in doctrina lor si ii sustineam....mergeam la Gorunul de la Tebea,simbol al luptei pentru patrie si participam la diferite activitati politice.si zau ca eram una din cele mai habotnice sustinatoare a doctrinei si eram complet impotriva teoriei lui Roesler(sunt si acum si consider chestia aia ca.)nu aici e locu`..subiectu` a venit din cauza patriotismului lui Stefan cel Mare...era vorba de patriotism si gradele lui,subiect derivat din barbati conducatori si femei leader.
Si crede-ma e nevoie de multa carte ca sa stii sa scrii corect anumite chestii,pentru destinderea atmosferei.
.

No,amu` de acolo mi se trag anumite expresii tipic ardelenesti...am trait doi ani la Tg.Mures.

Stateam pe Victor Babes...undeva pe langa o cazarma militara...erau niste blocuri langa un parc....stai ca mi-am adus aminte..era un liceu acolo.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Mea culpa...da l-am uitat pe VLAD TEPES....in partea a doua a listei....

A fost un mare strateg si domn,doar ca iute la manie...dar razbunator cu dusmanii.....
In vremurile alea.....era ceva obisnuit...unu` ca Tepes ar trebui in zilele noastre.



frumoasa viziune. as fi curioasa cine sunt dusmanii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Referitor la partea istorica..in principal otomanii...turcii,urmand pe plan local hotii si boierii necinstiti...
Acum imi dau seama...dar Eminescu..unde sa-l pun...a facut pentru tara mai mult decat 1000 de politicieni dar a murit de sifilis...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citata portocalia frumoasa viziune. as fi curioasa cine sunt dusmanii.

Cum cine? Toti cei care au alte opinii.

Mergi la inceput