Prejudecati despre feminitate si masculinitate

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui daniela_b




O sa fiu cam deplasata si o sa exagerez acum dar... ce se intimpla cind un barbat face copii cu o femeie care genetic nu ii este compatibila 100%. Ea are buze, talie, sini si solduri perfecte dar toate sint false. Ok, el are acest mecanism de citire a falsului dar, mai crede cineva ca mecanismul asta e uns si functioneaza bine dupa ce te-ai ametit in club de atita music&stuff?
Nu stiu, mie mi se pare ca omul a devenit extrem de vulnerabil la erori cu urmari imposibil de corectat.

To live a creative life, we must lose our fear of being wrong - Joseph Clinton Pearce



Foarte interesanta abordarea asta, poti sa ne spui mai multe? Cunostintele mele in domeniul asta sunt limitate , din pacate.
Ce inseamna compatibilitate genetica 100%?

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.

Nu exista 100%, de aceea am si spus: o sa fiu exagerata. Incerc sa-mi fac un punct de vedere pe marginea unei discutii dar nu, nu exista acel 100%.
Incercam sa ne gasim parteneri compatibili dpdv genetic cu ajutorul bagajului nostru, asa e NATURAL.
Ma intreb ce inseamna mimetismul acesta de "ultima ora" intr-un context mai larg. Cit de natural se mai intimpla combinatiile de gene?

In fine, sint multe intrebari care ma "chinuiesc" dar pun pariu pe un banut de argint ca nu e cazul sa le discutam, am fi off topic.

Plus ca Deceneus m-a deturnat cu chestia asta : "Altele vor sa demonstreze ca sunt egale cu barbatii pe plan profesional.
Ultimele nu cred ca stau ore in sir pe sit-uri de moda, si nici la sali de fitness, si nici nu se aboneaza la n reviste de specialitate".

Profund sexist, misogin si plin de prejudecati.
Imi pare rau...
Cu toate astea, o sa dau 5 stele subiectului.
E dragut.

To live a creative life, we must lose our fear of being wrong - Joseph Clinton Pearce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Gene naturale,draga,de la mama natura...strabunica de fapt......
Ioi,cum adica altele vor sa fie egale cu barbatii?Realitatea demonstreaza ca femeile au condus mai bine si mai eficient decat barbatii:
1.Regina Elisabeta
2.Margaret Thatcher
3.Angela Merkel
4.Cleopatra...
Nu le-am pus cronologic ca nu am chef...
Cei mai multi conducatori barbati au fost bolnavi de boli venerice sau la cap si au reactionat in consecinta:
1.Alexandru cel mare.....(cred ca a murit de febra West Nile)
2.KENNEDY....boala Addison
3.Hitler(paranoia,megalomanie,dementa)
4.Stalin la fel ca mai sus
5.Lenin...la fel
6.Rasputin(orgii,droguri dementa mistica)
7.faraonii egipteni..de atata imperecheat cu surorile...aveau diverse maladii genetice grave...
8.Henrik 8 Tudor.....BRRRRRRRR
Bine sunt in ambele tabere capabili...dar eu am enumerat ce mi-a venit in cap pe fuga....daca gresesc sa ma corecteze careva..

Din conducatorii barbati normali la cap
1.Decebal
2.Stefan cel Mare
3.Mircea cel Batran....





Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
...dar eu am enumerat ce mi-a venit in cap pe fuga....daca gresesc sa ma corecteze careva..



nu zic ca gresesti, da' am o nelamurire: Addisonu' in ce categorie intra? venerica sau la cap?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Ce nu-i clar in afirmatia de mai jos?

Citat:
Sunt femei care fac din felul cum arata scopul vietii lor (ex M Manole).
Altele vor sa demonstreze ca sunt egale cu barbatii pe plan profesional.
Ultimele nu cred ca stau ore in sir pe sit-uri de moda, si nici la sali de fitness, si nici nu se aboneaza la n reviste de specialitate.

Preocuparile difera si ele depind de prioritatile pe care le ai in viata.
Unele vor sa arate foarte bine se conduc in viata dupa prejudecati, cum ca femeia trebuie sa fi ca pe podiumul de moda, altele vor sa se afirme profesional si acorda mai putina importanta aspectului fizic.

Citat:
citata eumada Bine sunt in ambele tabere capabili...dar eu am enumerat ce mi-a venit in cap pe fuga....daca gresesc sa ma corecteze careva..

Gresesti ca tragi concluzii dintr-o enumerare si tot tu afirmi ca in ambele categorii exista si valori si nonvalori.
Stefan Cel Mare care avea copii nelegimi cu nu stiu cate femei, de ce a fost trecut la mari conducatori?
Pentru ca ai avut in vedere calitatile de strateg militar. In concluzie ai judecat dupa prejudecati. Barbatii mari conducatori de osti sunt grozavi chiar daca sub aspect uman nu o confirma.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cred ca spre cap...tu esti medicul deci....disfunctia glandelor renale da si tulburari psihice....un fel de corcitura...



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

No si Cleopatra?
Nu stau sa-ti dau draga copy paste....da` toti cei care ma stiu...si de aici,pot sa jure ca eu as conduce mai bine legiunea straina....

Cert e ca Stefan a avut copii nelegitimi dar nu a condus manat de.....ci de patriotism....
Oare care era procedura pe vremea dacilor?Inafara de faptul ca se tavaleau de ras la moartea unuia si-l trimiteau la Zalmoxe pe cel mai smecher?



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Gene naturale,draga,de la mama natura...strabunica de fapt......
Ioi,cum adica altele vor sa fie egale cu barbatii?Realitatea demonstreaza ca femeile au condus mai bine si mai eficient decat barbatii:
1.Regina Elisabeta
2.Margaret Thatcher
3.Angela Merkel
4.Cleopatra...
Nu le-am pus cronologic ca nu am chef...
Cei mai multi conducatori barbati au fost bolnavi de boli venerice sau la cap si au reactionat in consecinta:
1.Alexandru cel mare.....(cred ca a murit de febra West Nile)
2.KENNEDY....boala Addison
3.Hitler(paranoia,megalomanie,dementa)
4.Stalin la fel ca mai sus
5.Lenin...la fel
6.Rasputin(orgii,droguri dementa mistica)
7.faraonii egipteni..de atata imperecheat cu surorile...aveau diverse maladii genetice grave...
8.Henrik 8 Tudor.....BRRRRRRRR
Bine sunt in ambele tabere capabili...dar eu am enumerat ce mi-a venit in cap pe fuga....daca gresesc sa ma corecteze careva..

Din conducatorii barbati normali la cap
1.Decebal
2.Stefan cel Mare
3.Mircea cel Batran....



l-ai uitat pe vlad tepes
iar stefan se pare ca era si el lejer psihopat, cand o lua pe ulei omora tot ce-i statea in fata. si nu in batalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mea culpa...da l-am uitat pe VLAD TEPES....in partea a doua a listei....

A fost un mare strateg si domn,doar ca iute la manie...dar razbunator cu dusmanii.....
In vremurile alea.....era ceva obisnuit...unu` ca Tepes ar trebui in zilele noastre.



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deceneus mama io am fost membru al junimii Vatra Romanesca....patriotismul ma conduce.....daca a facut lucruri bune...patriotismul conteaza...cum....militar sau diplomatic...asta e altceva..conteaza rezultatul...
Edit;azi nu poa` sa ma supere nimeni.....
Deceneus,de ce ai zis intai ca a facut nu stiu cati copii apoi ca e un bun strateg?Vezi?Prejudecata masculina....te-ai gandit la cum s-a relaxat dupa batalie,nu la rezultatul bataliei....
Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput