Prejudecati despre feminitate si masculinitate

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

@Mada - adevarul nu se argumenteaza cu exemple si cu "exista".
Cate studenta "frumoase de pica", sunt la politehnica la 100 de studente, si cate vanzatoare la Unirea la 100 de vanzatoare?
Asa se analizeaza si se compara colectivitatile si fenomenele pe care le suporta colectivitatile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui J.D.
jigodie este un cuvant prea usor pt madam thatcher

Daca nu facea madam Thatcher ordine in economie si curatenie prin sindicatele sponsorizate de URSS, Grecia ar fi fost astazi un mizilic pe langa ce s-ar fi intamplat in UK cu niste laburisti sufocati de sindicatele corupte.
Da, sunt multi care o urasc, o groaza de sindicalisti, minerii (mai stim o tara unde minerii urasc tot ce misca la dreapta), argentinienii, huliganii din fotbal ...
Anglia a redevenit in '80 o putere mondiala datorita mainii de fier a lui Thatcher (spre finele anilor '70 UK era in cadere libera din punct de vedere economic si-al nivelului de trai). Reforma fara durere nu a reusit sa faca inca nicio tara din lume.

Adevarul este undeva la mijloc. Are si realizari si esecuri. Nu exista politica fara compromisuri. Un material larg despre ce-a insemnat Thatcher cu opinii ale multor britanici, pro si contra, la BBC. Ca a fost o doamna de fier o demonstreaza radicalizarea majoritatii opiniilor, sau extrem de pozitive, sau extrem de negative.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
la cat de zapacita (tocmai am pus Cd-urile in frigider) sunt



Maine, dupa ce rascolesti toata bucataria in cautarea blatului de pizza, sa arunci o privire si-n playerul din sufragerie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Adevarul se vede,uita-te la mine.....frumoasa si desteapta...
A face o conditie sine qua non din frumoasa si proasta sau urata si desteapta e deja prejudecata ca in dictionar,Cum prejudecata e si statistica...e exact ca chestia aia cu salariile bugetarilor..."s-a facut media si un bugetar castiga aprx.3000 de ron pe luna"...prostie absoluta...caci media e cel mai mic plus cel mai mare...nu poti sa aduni 1000 ron al unui bugetar obisnuit cu 5000 ron ai directorului si sa iei de buna media..e prostie curata...statistica a fost inventata de cei care nu aveau treaba....


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Asa se analizeaza si se compara colectivitatile si fenomenele pe care le suporta colectivitatile.

'Aide' nu ma'nebuni.
Ilia Ilici, tu esti?
Bine.



To live a creative life, we must lose our fear of being wrong - Joseph Clinton Pearce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_b

Citat:
e.

'Aide' nu ma'nebuni.
Ilia Ilici, tu esti?
Bine.

Mai frate m-a busit rasul de ma doare burta....babidup babidup....



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citata eumada - Cum prejudecata e si statistica...e exact ca chestia aia cu salariile bugetarilor..."s-a facut media si un bugetar castiga aprx.3000 de ron pe luna"...prostie absoluta...caci media e cel mai mic plus cel mai mare...nu poti sa aduni 1000 ron al unui bugetar obisnuit cu 5000 ron ai directorului si sa iei de buna media..e prostie curata...statistica a fost inventata de cei care nu aveau treaba....

Statistica este o stinta, dar cine o utilizeaza trebuie sa stie cand si cum sa interpreteze datele.
Exemplu de mai sus este ca in butadele urmatoare care circula pe seama statisticii:
- Un gentelmen sta cu un picior intr-o galeata cu gheata si cu celalat intr-o galeata cu carbuni incinsi si se spune ca se simte bine, pentru ca este la tempera medie normala.
sau
- un vecin mananca doua gaini si celalat niciuna si se spune ca in medie fiecare a mancat cate o gaina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Serios....pai daca e asa,statistic vorbind o ducem mai bine decat Sudanu`....iarasi prejudecata...

E ca si cum ai amesteca mere cu pere si iese un kil de fructe..nu tine....si mie mi se pare ca ai prejudecati si mai mari legate de cifrele astea...nu vezi padurea din cauza copacilor....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
statistic vorbind o ducem mai bine decat Sudanu`....

Si nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu stiu io de astea.....nu cred in statistica.....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput