Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(111)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Si eu am gata de mult cadoul pentru mami (de fapt si ptr tati ca nu e doar ptr mami), mai am ceva ptr bebe dar nu am ajuns sa cumpar desi stiu ce vreau. Eu o sa pun ceva mai repede la posta, mamica mea nu e din Brasov deci o sa dureze. Si oricum eu o sa deschid cadoul primit in noaptea de ajun, pana atunci sta in dulap.

Am primit zilele trecute cadou de la cumnata mea din Germania. Si ne-a spus sa-l deschidem acum, sa nu-l tinem impachetat pana de Craciun....ceea ce m-a necajit, eu preferam sa-l deschid atunci dar daca asa au vrut ei.... Noi am primit un expresor iar Alex cosmetice.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Simis, sanatate lui Florinel!

Fetele ce bine de voi ca ati luat deja cadou. Si eu vreau sa iau ceva frumos, frumos care sa aduca zambete si nu stiu de ce nu-s inspirata anul asta. Va pregatiti vad de sarbatori, nu gluma.

La baita Elena sta cuminte. Mai da cu mainile in apa, se rade, se joaca dar nu se zbate. Face baie in cada mare. Ii place sa fie pigulita si sapunita Plange un pic cand o scoatem afara.
Si da, se tine de urechi cand ii e somn, si se freaca la ochi.

Nu vreau sa zic tare, dar de cand ii dau lp doarme toata noaptea. Pana la 6/7 dimineata E ciudat ca ma simt mai odihnita. Poate nu e din cauza laptelui praf...nu stiu ce sa zic. Cu titile s-a mai imbunatatit situatia un pic, dar continui sa fac aceleasi proceduri. Sper sa treaca in doua saptamani.

Somnic usor fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Am vazut la TV un reportaj, cica girafa Sophie e retrasa de pe piata in Germania pentru ca e posibil sa fie cancerigena ! Nici nu mai stim ce jucarii sa cumparam, asta era considerata bio, acum nu numai ca nu e bio dar e si periculoasa....http://www.a1.ro/kids/despre-copii/jucariile-pentru-copii-contin-compusi-cancerigeni-181225.html


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

LA MULTI ANI MINUNII MELE, LUCA-ALEXANDRU !
Iti doreste mami tot cei mai bun pe lume, sa fii sanatos si sa ai o viata frumoasa!

Puiul meu drag a implinit la ora 00.00 un anisor. A fost un an si cu emotii si cu temeri, dar frumos, frumos si imi doresc ca si cei ce-or sa vina sa fie la fel de frumosi. Bebeul meu a crescut de la o gagalice de 2 kg si 47 cm, la un flacau de aproape 9,5 kg si 76 cm, care a facut deja primii pasi singurel si care stie sa obtina ce vrea. Si pe care il iubesc enorm.

In seara asta l-am sarbatorit cu bunici, matusi, fini. Sunt cam obosita. N-am apucat sa va mai citesc de vreo doua zile, dar recuperez maine. Va pup. Noapte buna.





Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ce emotie...incep aniversarile de un anisor!


LA MULTI ANI, LUCA-ALEXANDRU! Draga MIMO, ti-am citit cu maaare emotie mesajul...am retrait emotiile din noaptea in care a nascut IRINUKA! Acum, la aniversari, voi sunteti primii!!! LUCA, sa fii mereu primul in tot ceea ce vei face in viata, sa o faci fericita pe mamica ta, sa fii cuminte, sanatos si echilibrat!


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Seara buna!

Mai intai: "LA MULTI ANISORI" pui mic si scump LUCA ALEXANDRU! Sa fi sanatos, iubit, fericit, norocos si tot binele din lume ti-l dorim!

Apoi: noi suntem bine, putin obositi dupa nebunia de zilele astea, ne bucuram de "singuratate" ca deja erau vreo 2 saptamani de cand erau ai mei parinti la mine si nu ca nu mi-ar fi placut ca am mai putut respira si eu, dar pe de alta parte am realizat inca odata ce bine e sa nu stai cu nimeni, ca fiecare cu nebunia lui tabietuturi...

Ne-am sarbatorit aseara puiutul nostru drag, totul a fost ok, restrans, 15 persoane, ca intre prieteni.

A ales de pe masuta: SURUBELNITA, PIX si dupa ce a "mangait" ruleta si telefonul, a ales CHEILE DE LA MASINA! A fost distractiv!
Revin cu poze dupa ce reusesc sa le sortez putin.

Noapte buna va doresc tuturor!



Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Ce cuvinte calde si pline de emotie ai scris mami Mimo!
Ce emotii m-au apucat si pe mine Roxx...

Mai facem asa cum se propusese pentru fiecare bb atunci cand implineste anisorul cate un capitol separat? Ca parca asa se scria intr-un timp...

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:



La multi ani Luca - Alexandru!

Mimo sa va aduca numa bucurii si fericire.

Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Adryii ne pregatim si noi de intarcare .
I-am bagat deja de o sapt seara lapte praf , iar noaptea si dimineata de la tzatzi. Am zis sa faca un anisor si in noaptea de revelion gata si asa mai e putin de tot. Urmaresc ca sa am pe cine intreba de ma apuca eu stiu ce...

Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

LA MULTI ANI LUCA!!!



Primului nostru pui nascut,ii doresc tot binele din lume,copilarie frumoasa si viata minunata !felicitari parintilor,sa va traiasca,sa va umple viata de bucurii si impliniri!





Mergi la inceput