Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(111)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

E vina mea!!! eram ferm convinsa ca azi e 5, maine e sf. Nicolae ... Dar Luca nu se supara ca am dat cu urarile in el cu o zi mai devreme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Salutare fetele,

Multumesc mult pt urari! Dau si sa cante lautarii

Gabiv, m-am gandit la tine ieri, sa fi sanatoasa si voioasa! La multi ani cu multa iubire!

Am citit pe fuga, zilele trecute am avut o stare aiurea, de-aia n-am scris nik. Ne-au venit musafiri, m-am mai revitalizat nitel, ieri am misunat cu ei pe langa Madrid (Avila si Segovia). Azi a mai sosit unul, inghesuiala maxima, o eroare organizatorica, ca i-am programat aiurea. Dar oamenii buni incap oriunde, nu-i mare lucru 3 zile cat se suprapun. Ma bucur cand apare careva, sper sa nu se simta incomod acu..

Ce-mi aduc aminte.. Se zbate si a mea in baie, la schimbat pampers, la imbracat.. Se trage de urechi, se freaca la ochi cand ii e somn. Mai nou, cand vrea sa-si scarpine gingiile, mai nimereste si cu degetul in nas (eu mor), din greseala, apoi inspira puternic, ca deh, nu-i ajunge oxigenul..
Tot n-avem dinti, mi-ar placea o iepurica..
Tot nu vrea bibe.. Adry, succes! De pe 12-13 dec la mama incepem si noi (as vrea doar peste noapte ca TREBUIE, mi-e rau de nesomn desi sta cu mine in pat ca nu mai pot s-o ridic de o mie de ori cat mananca ea, dar daca nu se poate, taiem creanga de tot). Bafta multa si sanatate multa!
Rmbbc, acus plecati, gata bagajele??
Irinuka, petrecere faina de mot! Primul cavaler cu acte.. Pfff, sa nu-l insori repede!

Ma duc la ale mele, va pup, sanatate!


Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

mersi maimutica!

mersi Mada pt pontul cu metro, dat la fix!!! Acum pelcam...mai avem un cadou de luat de craciun.

Petrecere frumoasa Patrick!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:


Am aparut si eu iute cu o intrebare: dupa panadoln pot pune la 4 ore supozitor cu paracetamol?
De azi dimi face Florin febra 38 cu 8 si 39 cu 2 . i-am dat nurofen , peste 4 ore panadol, dar nu vrea sa scada. A mai scazut cand i-am facut baita cu apa calaie, dar a crescut iar.
Ce sa fac?
Nu are altceva nimic nimc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

daaaaa...al meu doarme si acum cu urechile in maini
pupam si noi Soniuca,Mario si parintii lor




Citat:
citat din mesajul lui florintunde

buna si de la noi
Mai Eu asa stiu ca azi e 4..deci maine sarbatorim primul anisor pt Luca
Aici e vreme de primavara
Intrebare de duminica dupamasa IDD
-Puii vostrii se scarpina in urechi sau se trag de urechi cand le este somn?
-puiul vostru se ridica in vana sau covata..in picioare?

Angie;WOW!!!!!!!!!!!!CE POZA SEXIIIIIII....pup TUDORELU!

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta



www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Roxx, mi-am amintit ca am tot vrut sa-ti spun sa aveti grija in Praga la schimbul valutar ca si pe acolo se practica acum ceva timp scrisul mare pentru schimbul unor sume mari de bani iar daca schimbai mai putini scria undeva jos marunt cursul...si cam lua lumea teapa, noi am avut noroc ca inaintea noastra schimbasera niste oameni si au inceput sa faca scandal, asa ne-am prins care e treaba si am schimbat in alta parte.

De vreo 2 zile a inceput sa incerce Alex sa spuna papuc. Si spune cand "pa" cand "puc". Ieri era asa fericit cand reusea un puc, radea in hohote, bine ca si noi il incurajam cu bravo . Uneori in loc de puc mai scuipa, ca asa-i vine din combinatia asta de litere...:). Si pupa toata ziua jucariile, cartile, mai putin pe noi, de obicei cand vrea ceva....dimineata ma pupa sa ma trezesc ca se plictiseste sa se uite la mine cum dorm .

Maimutica, distractie placuta cu musafirii, si noi primim maine, vin nasii.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

si noi ne tragem de urechi si in cada nu sta nici unul
tot in chiuveta facem baie
oricum lui Robi ii e frica de apa, jale mare la spalat
si deseara tre sa facem baie ca cat au sters pe jos in parc azi e necesar sa facem baie

ne am mai intalnit cu un pustiulica de 11 luni
au rup frunze si au scarmat peste tot pe unde le au incaput degetelele

au mancat si acum nani

pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

DEDICUT, multam de sfat, cumparam coroane din RO, sper sa nu mai fie cazul sa schimbam si pe acolo!

SIMIS, substanta activa din paracetamol supozitor si panadol e aceeasi - mai bine da nurofen la 4 ore si apoi paracetamol. Nu te alarma, nu pateste nimic bebe. Ai vazut ca toti au trecut prin episoade cu febra. Sa nu fie gros imbracat / invelit, baita calduta - ii racesti apa treptat, antitermic la 4 ore, hidratare si calm! Sanatate!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

buna fetele

Tunde si nati se trage de urechi, baga degetu inauntru, vrea sa-si scoata cerceii. initial m-am speriat ca poate are otita sau ceva. dar nu are nimci. verificat la dr.
in baie de obicei ii pun multe jucarii si atunci sta linistita in fundulet. greu urmeaza cand trebuie sa o scot din cada. iesim cu urlete si dat din maini si picioare.

in timpul zilei facem ture la baie camla 1-2ore pt spalat pe maini (ea cere des sa fie spalata) si sa stea in cada si sa ma fac ca o spal.

Simis sanatate multa micului FLorin

Maimutica te distrezi. bv

Irinuka. petrecere frumoasa. asteptam impresii si poze si detalii

am rezolvat ieri cadoul pt mami. mai am pt bebe si gata

despre noi, nimic nou...eu am o stare tare naspa. nu stiu de la ce. dar nu sunt in apele mele.
si fug sa nu va molipsesc si pe voi cu starea mea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

La protv e despre Bucovina mea...ce frumos!

Mergi la inceput