Aspirante optimiste (740) Felicitari MeAlex !!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucianamoga spune:

Of fetelor am vorbit cu doctorita mea si nu vrea sa-mi dea stimulare ovariana pentru ca eu ovulez spontan....eu vroiam sa-l mai ajut pe sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianamoga spune:

Imi trece prin cap sa ma stimulez singura si sa merg la monitorizare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

ar fi si asta o varianata!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga

Imi trece prin cap sa ma stimulez singura si sa merg la monitorizare

Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !

merge si asa!!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black

mihaela

si verisoara mea initial a fost la Iscare pt inseminare, dar informandu-se de preturi , ajungea dublu fata de cat a costat-o aici, dar stiu ca pe site sunt afisate preturile precum si un nr de tel, desi nu prea par incantate domnisoarele kre raspund sa-ti ofere vreo informatie telefonic inafara de programuul dr

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!




Da eu nici nu ma gandeam la iscare, eu vroiam sa merg la socolov demetra ca auzisem ca e buna si eventual daca ea hotara ca am nevoie de verificarea trompelor sa fac la spital unde lucreaza. Nu ma gandesc la inseminare si nici nu cred ca voi ajunge acolo, adica asa sper, acum nu stiu ce sa zic ca imi e tare peste mana sa ajung la iasi, mi-ar trebui motorina de 100 ron, plus 150 consultatia, eco, tratament si sigur o sa vrea sa faca o monitorizare a ovulatiei si asta ar insemna mai multe drumuri intr-o perioada scurta pe care nu mi le permit.
Am aflat de un doctor din Suceava care face stimulare si monitorizare la cabinet la el si nu stiu daca luna asta sau din ianuarie o sa incep sa merg la el sa iau toate analizele de la capat si ce mai e nevoie.
Acum daca e sa ramai insarcinata ramai cu orice doctor.
La cine mergeam eu nu avea eco si plateam consultatia, ma trimitea in alta parte la eco si apoi reveneam, sau ma mai chema la spital sa imi fac cate un eco si acum nu se mai poate intra la consultatii.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianamoga spune:

Deci ma bucur ca ma sustineti
Si ce-i spun la eco cand va vedea pe acolo nu-si va da seama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunita1983 spune:

buna fetele
cori te asteptam cu testul
Luci nici mie nu a vrut doctorul sa imi dea stimulare ca ovulez normal,iar pt inseminare (nu stiu cind o sa fie)o sa incercam pe ciclu natural
daca faci stimulare singura sa mergi si la monitorizare e mult mai sigur pt tine sau incearca naturiste da vezi ca e cu 2 taisuri (ori ramai ori risti sa te dereglezi ca mine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianamoga spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunita1983

buna fetele
cori te asteptam cu testul
Luci nici mie nu a vrut doctorul sa imi dea stimulare ca ovulez normal,iar pt inseminare (nu stiu cind o sa fie)o sa incercam pe ciclu natural
daca faci stimulare singura sa mergi si la monitorizare e mult mai sigur pt tine sau incearca naturiste da vezi ca e cu 2 taisuri (ori ramai ori risti sa te dereglezi ca mine)

Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit

Pai clar ca ma duc la monitorizare , nu as avea curaj altfel , cat despre naturiste mi-e frica de a doua varianta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunita1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga

Deci ma bucur ca ma sustineti
Si ce-i spun la eco cand va vedea pe acolo nu-si va da seama?

Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !

pai daca ai mai multi foliculi eu cred ca da


sau poti sa zici ca ai luat ceva dar doar naturiste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianamoga spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga

Citat:
citat din mesajul lui mirunita1983

buna fetele
cori te asteptam cu testul
Luci nici mie nu a vrut doctorul sa imi dea stimulare ca ovulez normal,iar pt inseminare (nu stiu cind o sa fie)o sa incercam pe ciclu natural
daca faci stimulare singura sa mergi si la monitorizare e mult mai sigur pt tine sau incearca naturiste da vezi ca e cu 2 taisuri (ori ramai ori risti sa te dereglezi ca mine)

Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit

Pai clar ca ma duc la monitorizare , nu as avea curaj altfel , cat despre naturiste mi-e frica de a doua varianta



Am uitat sa te pup

Mergi la inceput