Aspirante optimiste (740) Felicitari MeAlex !!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Kmy chiar nu stiu ce sa zic, nu ma pricep la dimensiunile de la eco.
Cine i-a facut eco, Onofriescu?
Se poate sa nu se pronunte pana nu e clar.
Cum ar fi verisoara ta daca ar fi doi, s-ar bucura?
Ma bucur ca se vede si ca e in uter de acum vedem ce urmeaza.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SS-Tzuky spune:

Hey Alex, felicitari intirziate si de la mine! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si mincacios! Stiam ca ai sa reusesti, asa cum stiu ca si celelalte fete o sa iti urmeze!


Kmy, parerea mea e ca la 5 sapt. chiar daca se vede embrionul, nu se poate inca masura...cred ca 11 mm are sacul gestational (valoarea ar corespunde) - deci poate a inteles verisoara ta gresit.
Iar beta se face ca se urmareasca cum creste nivelul HCG. Decit sa stea cu stress, mai bine sa sune si sa mai intrebe o data - fara rusine sau stiu eu ce, ei sunt obisnuiti cu tot felul de intrebari, plus ca de asta sunt acolo. Toate cele bune si sarcina usoara in continuare!


18+ Doamne ajuta!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianamoga spune:

Miky sunt bine acum fizic dar am o stare asa mai...nici nu stiu cum sa o explic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Kmy chiar nu stiu ce sa zic, nu ma pricep la dimensiunile de la eco.
Cine i-a facut eco, Onofriescu?
Se poate sa nu se pronunte pana nu e clar.
Cum ar fi verisoara ta daca ar fi doi, s-ar bucura?
Ma bucur ca se vede si ca e in uter de acum vedem ce urmeaza.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.


s-ar bucura sa fie si 2, sanatosi , asta e cel mai important!a facut iseminarea la clinica dr Onofreiescu dar inseminarea a facut-o cu dr Luca!
ea nu stie nimik de nedumerirea mmea cu masuratorile, nu eset ac mine, devoratoare de informatii online si din alea care despia firul in 4!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Am inteles.
Dar sarcina acum cine i-o urmareste?
Dr Luca?

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo_82 spune:

Neata fetele,

Imi pare rau pentru fetele cu Z1. Am incredere ca Decembrie va fi luna noastra!
Am o intrbare pentru fetle care iau Aspenter: se intrerupe dupa ovulatie, sau se ia in continuare?
Va pup, si va doresc o zi placuta.

Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SS-Tzuky spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo_82

Neata fetele,

Imi pare rau pentru fetele cu Z1. Am incredere ca Decembrie va fi luna noastra!
Am o intrbare pentru fetle care iau Aspenter: se intrerupe dupa ovulatie, sau se ia in continuare?
Va pup, si va doresc o zi placuta.

Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica


Neata!

Eu am inceput sa iau cu citeva zile inainte de ov. (in aceeasi luna am si ramas) si am continuat sa iau pina acum...
Pai, de ce luam aspenter ?

1.Pentru fluidizarea singelui (ajuta la endometru, iar apoi previne cheagurile de singe pe cordonul ombilical in cazul une sarcini);
2. In caz de sindrom antifosfolipidic, (detectat sau nu la testele de trombofilie), diminueaza actiunea acelor anticorpi.

Deci, mai ales DUPA ovulatie e important sa continui cu aspenterul.
Multa sanatate!

18+ Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Am inteles.
Dar sarcina acum cine i-o urmareste?
Dr Luca?

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.



da, a ramas la dr Luca , daca tot a facut toate procedurile cu el!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo_82 spune:

Multumsc frumos de rapuns Tzuky. Ai grija de tin si de bb.

Citat:
citat din mesajul lui SS-Tzuky

Citat:
citat din mesajul lui Simo_82

Neata fetele,

Imi pare rau pentru fetele cu Z1. Am incredere ca Decembrie va fi luna noastra!
Am o intrbare pentru fetle care iau Aspenter: se intrerupe dupa ovulatie, sau se ia in continuare?
Va pup, si va doresc o zi placuta.

Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica


Neata!

Eu am inceput sa iau cu citeva zile inainte de ov. (in aceeasi luna am si ramas) si am continuat sa iau pina acum...
Pai, de ce luam aspenter ?

1.Pentru fluidizarea singelui (ajuta la endometru, iar apoi previne cheagurile de singe pe cordonul ombilical in cazul une sarcini);
2. In caz de sindrom antifosfolipidic, (detectat sau nu la testele de trombofilie), diminueaza actiunea acelor anticorpi.

Deci, mai ales DUPA ovulatie e important sa continui cu aspenterul.
Multa sanatate!

18+ Doamne ajuta!


Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.


Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

mihaela

si verisoara mea initial a fost la Iscare pt inseminare, dar informandu-se de preturi , ajungea dublu fata de cat a costat-o aici, dar stiu ca pe site sunt afisate preturile precum si un nr de tel, desi nu prea par incantate domnisoarele kre raspund sa-ti ofere vreo informatie telefonic inafara de programuul dr

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput