Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (88)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, ai grija!..mai bine te odihnesti azi si maine esti noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

chiar, apropo de ce-ai zis tu ailed, de la ditmi cata febra se face? cate zile si cat este temperatura maxim?
Anastasia a facut 2 zile dar nu avea tot timpul. avea, o lasa iar avea...apoi n-a mai facut deloc, dar de mancat tot nu mananca bine si dintisorii tot nu se vad
mai fetelor si cand ma gandesc ce bine papa, ajunsese la 170 gr si eu ziceam ca ce putin papa si acum ar fi bine si 100 sa pape.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




pt recoltat pipi exista pungute sterile care se lipesc acolo la pasa si se colecteaza ceva in ele daca ai noroc..
cu temperatura nu e lege, sunt copilasi care fac si altii care nu fac..la fel, altii au doar o stare subfebrila 37.5-38 iar altii fac 39..nu seamana unii cu altii..
dar putem, sa ne dam seama pe parcurs de cum reactioneaza al nostru, al fiecaruia..primul e mai greu, desi ei variaza si pe parcurs, unii apar fara probleme altii cu spectacol..
daca face mai mult de 3 zile febra eu as face un control la pediatru, gen uitat gat/urechi si eliminat alta cauza ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!
Eu ascult colinde ,mama face baie iar juniorul doarme.
Imi pare rau pentru copilasii bolnaviori...multa sanatate tuturor.
Madutz, si mie mi-a venit Cm ieri.Eu ma asteptam sa-mi vina ieri pentru ca am avut din totdeauna un Cm foarte regulat si fara dureri.Spor la spalat geamuri.

pentru toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

viss, colargolul se pune dupa aspirat dupa ce in prealabil s-a pus ser, adica cand nasul e curatel cat de cat..el e mai mult pt muci galbeni, are proprietati dezinfectante mai mult decat pt desfundat..mie personal mi se pare ca nu prea desfunda..
poti incerca si pe tine sa vezi ca tot esti in aceeasi situatie cu ei..
daca sunt curgatori, mai lichizi adica, eu zic ca e bun pivalone..
daca sunt vascosi si nu pot respira la noi a avut succes cel mai mult vibrocilul..
pupici si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Fetelor,intru si eu in ”hora„ voastra si ma apuc de abdomene serios.Aseara m-am deprimat maxim cand am probat o rochita si am bazut ce butoi am in fata...La corp mi-am revenit complet, intru in toate hainele de dinainte dar am o burta foarte hidoasa si urata.Deci,nu ma mai imbrac in acea rochita in seara asta...Urasc abdomenele din tot sufletul...prefer sa alerg de nebuna si sa fac gimnastica cu orele pentru orice parte a corpului...dar, nu abdomene.Dar, gata iau masuri ca nu se mai poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

E ok, e rece in obrajori. Am sunat si pediatra sa nu spuna ca nu a stiut. Cica sa-i dau paracetamol doar daca face peste 38 sau novolacmin(ce-i mai place ei novo), altfel nimic...

Ma astepta acum la consult, ca maine nu este ..mai este si week, va fi la tara ..bla bla...Am refuzat, zic sa vad cum evoueaza situatia...Daca o fi si o fi..am si anunta-o ca merg la spital la urgenta, ...abia ma lipesc si eu de o alta dr...le iau si eu prin rotatie, vb lui viss...Vad eu!!!Oricum nu ma aventurez....ma panichez imediat atit de slaba pot fi

Multumesc mamici!
Legat de finuta........ am incercat sa o conving dar.... dar.....Doamne fereste! Am trimis sotul aici la farmacie sa ia calgel si punguta ptr recoltat urina in caz de ceva...si i-au raspuns ca punguta nu exista...si a venit acasa cu ditamai recipientul ptr adulti....offffff
Este frumos aici, dar cind ai nevoie de ceva e jale..........trebuie sa urci musai la volan si sa ajungi ''in lume''

Ieri a fost tae maraita la plimbare, abia scoteam un zimbet de la ea...in foto nu l-am prind deloc...dar acum are mami o zimbareata....am si filmat-o...si poze...rinjeste toata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ally, spor la treaba cu abdomenele La mine cm-ul este la fel cum era si inainte de sarcini..cu durerile de rigoare, singura diferenta acum dupa Cata e ca nu mai doare burta si inainte sa-mi vina..sa ma anunte ca vine..da asa buzna peste mine . Dimineata m-am trezit cu durere si cand am deschis ochii am si sintit ca a venit...daca nu ma trezeam faceam totul varza Nici nu a semnalizat si avenit si mai devreme..ce pot face? sa port absorbant cu 5 zile inainte? Ce probleme am si eu acum...
Am terminat livingul, am pus si instalatii luminoase pe int geamurilor Am forme de stelute, mos craciun si brad

Merg sa spal si usa de la intrare si sa agat si coronita. De anul trecut am luat una artificiala pt ca cea din brad natural facea numai ace pe jos cat fataiam usa... la ext este coronita verde cu auriu si la int un ingeras auriu
vai cat imi placeeee!!!

Hai ca va fac un cap nou si fug la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cap nou

Mergi la inceput