Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, buburuza ta e superbaaaa , nu ma satur niciodata sa o privesc, si ce gropita face e ain obraz cand rade

roxy, pitica ta seamna fff bine cu tine. de obicei fetele seamana mai mult cu tati, dar Anastasia este copia ta fidela. doua fete frumoase foc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ally, nu e cifoza, e exact ce zicea Mada o pozitie defectuasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Neata`

la voi o fi buna, la mine din cauza de bebe urlator de dinti aproape toata noaptea s-a trezit de vreo 5 ori in intervalul 12.20-02.00numa bine o lasam adormita in patut si reveneam la mine in camera si puneam capul pe perna, cum incepea a plange iar de la 2 pana la 6.50 a tacut, desi eu am dormit iepureste, cu urechile ciulite sa o aud cand incepe a plange iar se vedea pe fatuca ei ca o dor dintii, facea din gingii ca si cum ar scrasni si se tragea de ureche , semn care mi-a spus dr ca o dor dintii, deci.... sunt chiana si la 9 am programre la dentist, ma dor ochii si parca am nisip in ei off sper sa nu isi strice somnul , ea care dormea neintoarsa de la 9 seara la 7 dimi...sper sa fie asa numa perioada asat cu dintii la a 2 atrezire i-am dizolvat 1 praf jumate de camomilla ca pe jumate incercasem sa i-l dau direct in gurita si o tinea inchis inclestata de zici ca o otravesc...deci i l-am pus in seringa si cu apa plata i-am mai desfacut un pliculet si din ala nu a curs toata pudra ca deh, pe intuneric ce sa vad? numa cu o lumina tare slaba ce batea de pe hol ca am in perete lumina de noapte intr-o priza...ma gandesc ca a ajutat-o ca de la 2 pana la 7 a dormit nu s-a mai trezit cautam ca disperata pe intuneric si bajbaiam sa gasesc calgelul castiam unde e coltu cu medicamente si siropele pe un raft al masutei de infasat da numa nu l-am gasit si de aia i-am dat camomilla... si bine am facut cred am gasit calgelul in sertarul de la baie azi dimi cand am luat sa fac un test de sarcina egativ, slava Domnului

Aseara dupa ce am scris pe forum m-am bagat in pat si nu ma lua somnul nu stiu ce naiba, asa rau e cand esti obosit si numa nu poti adormi, am adormit pe la 11 jumate -12 cred si la 12.20 s-a trezit urland piscoata si pana la 2 am facut naveta in dormitor la ea

Scriu pe intuneric si ii bat in taste la cap la barbat ca am laptopul in brate si-s pe pat langa el piscoata doarme ca am pus-o sa suga cand s-a trezit plangand si o mai las pana ne pregatim noi de iesit la dentist... o trezesc numa fix sa ii dau sa suga nitel si apoi sa o imbrac sa plecam.... barbatu mai motaie in pat , eu ma dau pe forum si beau cafeluta trebuie sa mananc ceva pana plec ca sa nu lesin pe scaunul dentistului azi

Off ma ia cu durere de cap, ma si astept sa umblu ca o curca choara azi dupa numa 5 ore de somn... ahh ce mi-e frica sa nu isi strice somnul sper sa dureze asta numa cat o dor dintii acum pana ii ies...desi la primii 2 nu a avut deloc probleme si a fost super ok, desi i-au iesit amandoi odata numa atunci la sf de august cand am fost la socri a urlat si s-a zbatut o ora in bratele mele de zici ca o taiam pe viu si asta a fost tot showul la rpimii 2 dinti, sper ca ce a facut azi noapte a fost showul pentru dintele de sus...

Hai ca termin sa nu ii mai butonez in cap la barbat sa il mai las macar 20 min sa doarma, va pup o sa intru sa va mais criu dupa ce vin de la dentist

O zi buna si cu soare (aici ploua mocaneste si e intunecat rau)

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, bafta la dentist. Sper ca nu tb sa-ti faca anestezie..pt ca nu e bine sa bei cafea inainte de anestezie..ca nu-si mai face efectul

Iti doresc o zi linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata fete.
SI La Multi Ani romanilor de pretutindeni! A urat frumos Strumpfi

am vazut pozici frumoase
Catank, eu sunt indragostita iremediabil de fiica-ta..ti-am mai spus, cred ca dc avea ochii albastri credeam ca-i fata mea. Dupa tiparul asta am facut si eu copilasii
Mada, tare scumpa e pulpanata ta!EU deja i-am pus lui Arsenie ciorapi dintr-aia cauciucati pe talpa pentru ca tot ce face face din picioare, cauta jucarii in cutiile cu jucarii NUMAi din picioare, sta lipit de canapele si se uita la TV, sprijinit de biblioteca, desi aplecat...dar nah...i-ar fi mai usor sa faca toate astea din fundulet, dar prefera sa le faca mai greu, dar triumfator din picioare
Roxy, putem sa-i spunem cu succes rimelata Anastasiei, e scumpa tare si-mi place si puloverasul ei mov
Alexina, aratati super amandoua!!Voiam mai multe poze.
Strumpfule merci. Da, nu-s genul de infipta,asa este, desi....si cand am motive serioase...nu ma pot abtine. Ieri m-am certat cu invatatoarea lui david...Dragutzul meu a venit ieri si mi-a spus ca doamna l-a lovit peste cap si l-a luat si de ciuf...V-am spus eu ca e o femeie mai barbara asa si respingatoare....si stiam ca a mai lovit alti copilasi asa, dar nu pe al meu. AM sunat-o si i-am spus, desigur a negat tot...de altfel e si smechera, le tot repeta copiilor ca ea nu are dreptul sa-i bata si doar parintii pot face asta....ASta ca sa-i confuzeze si pe ei si atunci cand ii atentioneaza cu cate o palma ei sa considere ca e normal, ca asta nu e bataie....Doamne, m-am saturat de asa ne-oameni in invatamant...SI eu daca vreau sa ma fac invatatoare nu pot ca nu am institutul acela, iar ea cu scoala habar n-are cum sa se poarte cu ei. I-am spus si lui David daca o singura data mai da in el merg direct la directoare si il mut. Nu-mi place ca abia s-a imprietenit si el cu colegii,etc, dar asta este


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

strumpfi, succes la dentist ai gja sa nu faci radiografii sau ceva dc nu esti sigura de
Scrish, si sis a mea a avut un chist dintr-acesta, l-a operat si n-a recidivatSucces si tie, sa iei decizia buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neata!
SI La Multi Ani! Sotul meu a pus si un drapel la usa... militar, de. O sa fac o poza mai incolo cand ies cu Luca.

Fetelor, e ceva in aer, de sunt bebeii nostri asa maraiti? Si noi am avut o noapte agitata si la gingiute, tot nimic...

Strumphy, yvyana, multam, ma bucur ca v-a placut cow-boy-ul nostru . Catelul e ciobanesc german si e catelusa, are 4 luni. Il adora pe Luca si invers

Strumphy, lasa rusinea! Te inteleg ca si eu sunt la fel, dar mereu ma gandesc la o fosta colega de serviciu, ff tupeista. Avea o vorba: cu rusinea, mori de foame... Eh, nu suntem noi asa tupeiste, dar daca bunicii s-au oferit...

Yasmi, ma bucur ca esti happy. Se cer niste poze.
Madutza, am retinut treaba cu decoratiunile

Vad ca Luca imi cam tuseste. Am eferalgan, panadol si vitamina c. Sa incerc mai intai cu niste vitamina c?

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi, felicitari pt casutza! Ma bucur ca avasati.
Fetele, Arsenie al meu nu are nici un dinte inca. Nici nu se vede nimic..si acum are 9 luni...dar si lui Maticel i-au dat la 9 luni jumate...deci asta e...Oricum eu deja ii dau pasat si carnitza taiata pentru ca am observat ca papa mai bine legumele asa....stiti ce greu ii dadeam eu legumele. Acum e mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Alina, nu-i trece tusea cu vit C. Poti sa-i dai, dar da-i si un siropel de tuse. Eurespal sau prospan...Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

merg si eu la trebi.
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput