Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (88)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dispar...nah ca la auzit fiu'miu pe luca de mami alina06 si s a gandit sa dea si el alarma


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

andra foloseste premergatorul sa se ridice pe el si sa-l impinga, mai bine ii luam o chestie din aia de impins de la chicco, dar nu m-a luminat nimeni... barbata-miu avea un fix cu premergatorul...
scrish, ce bine de voi... singurei la muntee... vreau si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aZaZ spune:

Buna seara. In primul rand LA MULTI ANI de ziua Romaniei.
Iar ne cerem scuze ca nu am mai intrat dar noi de vreo luna tot vizitam spitale. Abia liuni seara am ajuns acasa de la Iasi. Am ytras o sperietura groaznica. Va tot spuneam ca bb Stefan tot face temperatura. Ei bine cam asa a tinut 3 sapt acum facea un croseu de temp iar urmatorul main era peste vreo 3 zile. Am facut un set de analize si cand in colo globulele rosii si albe mici iar trombocitele 1200000. De vreo trei ori mai mare.Am dat repede fuguta la Iasi iar acolo s-a presupus ca ar putea fii leucemie trombocitara sau o boala numita Kavasaki. Mai frate si dai cu analize si investigatii. I-am facut medulograma( analioza din maduva osoasa)care am repetat-o de 2 ori. In sfarsit dupa 10 zile de antibiotic injectabil in fundulet( caci venele se spargeau iar branula se infunda pt ca sangele era gros) a venit si mare rezultat ca bb Stefan nu are nimic . Totul a fost din cauza otitei la o urechiusa si anemie. Dar am tras-o de nu stiam pe unde sa merg. Eu in spital cu bb iar Maria si Andrei impartiti pe la bunici , fiecarte cu plasa de antibiotice dupa ei , ca na doar este sezonul de viroze.
Asadar luni seara am ajuns acasa si toate erau bune si frumoase pana ieri dimineata cand bb Stefan al meu a facut o laringita de toata frumusetea. Bineinteles ca viroza luata din spital. Si uite asa am ajuns eu sa va inebunesc de cap si sa nu ma mai termij o data ca m-am cam saturat de medici si spitale.

Acum si o intrebare pt mamicile care au printese de vreo 5-6-7 ani. Voi ce luati cadou de Mos Craciun pt printesele? Ca eu sunt in mare dilema daca sa ii iau papusi sau altceva mai de varsta ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

azaz, sanatate multa! bine ca a fost doar atat si nu cine stie ce Doamne fereste!
Fica mea face 9 ani si inca e inebunita de LITTLEST PET SHOP... au tot felul de jucarele si casutze pt ei... anul trecut asta a vrut... anul asta vrea zoobles... bine, pe langa altele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia sa stii ca nici L nu este asa pasionat de premergator in schimb cum a fost surioara lui. sta ff putin in el...se enerveaza ca nu poate deschide usile la dulapuri din el si nici nu poate ajunge unde vrea el.

offffff doamne aZaZ prin ce ati trecut!!! nici nu vreau sa imi imaginez ce greu va fost. bine ca sunteti bine, lasa ca laringita se trateaza ea. fetita mea are 4+ si i-am cumparat pe winnie povestitorul ...disney. asta a fost comanda ei. ...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aZaZ spune:

Este o idee. Asa am spus si noi bine ca doar a fost atat. Dar acum suntem veseli si abia astept sa vin pe la voi si cu vesti bune ca m-am cam saturat sa vesti proaste.
Fica-mea ma inebuneste cu bebe amore. Dar mai are pe bebe anabel si sta aruncat intr-un colt sub pat. La baieti deja le-am luat cadouri dar tr sa o mai rezolv pe Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

azaz prin ce cosmar ai trecut!!! sanatate puiutului tau, sa treaca repede laringita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia sa stii ca nici L nu este asa pasionat de premergator in schimb cum a fost surioara lui. sta ff putin in el...se enerveaza ca nu poate deschide usile la dulapuri din el si nici nu poate ajunge unde vrea el.

offffff doamne aZaZ prin ce ati trecut!!! nici nu vreau sa imi imaginez ce greu va fost. bine ca sunteti bine, lasa ca laringita se trateaza ea. fetita mea are 4+ si i-am cumparat pe winnie povestitorul ...disney. asta a fost comanda ei. ...


mamica implinita cu 2 comori !!



cum e cu povestitorul asta ? ce spune ? ma bate gandul sa -i iau lui vlad pe mickey mouse povestitorul ca e inebunit dupa el..desi i-am luat deja un joc pista -puzzle de la cars si un laptop fain..dar mai dscap din ele de mos nicolae si facem loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

ma duc la somnic
noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu in rest am comanda de chestii gen...sal, pantofi etc...
mie sper sa-mi aduca mosul un telefon ca asta da rateuri mari rau... are slide-ul bulit.. etc..

Mergi la inceput