Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (88)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Miki, serios? De la premergator sa fie? Eu l-am intrebat pe ortoped si mi-a zis ca pot sa-l folosesc...
Ma faci sa ma mai gandesc... offff, cate chestii. Plus ca iar s-a pus pe scancit. Mai trecuse o ora de somn. Pana nu m-am dus la el sa-l mangai n-a tacut

Hai ca poate totusi te scap de premergatorul ala .

Fetelor, ma culc, sa pauc sa dorm o ora, ca vad ca asa si-a facut program juniorul meu in seara asta . Sau poate isi revine? Sper eu...
Pup, noapte buna!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Mai fetelor, ce e cu copiii nostri? Si Luca s-a trezit plangand din tot sufletul. L-am intors pe o parte, i-am bagat suzeta, am venit in dormitor. Peste 5 minute iar. M-am dus la el, era in fundulet in pat plangand. L-am luat in brate, intr-un minut s-a linistit si l-am culcat...

Ai vostri dorm cu lumina? I-am aprins o lampa de veghe... sa vad cum o sa fie acum.

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


si noi patim din ce in ce mai des asa :(
nu, fara lumina.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki, da eu l am sters . am sa mai pun poze noi zilele acestea.

alina, noi folosim premergator. la ambii copilasi am folosit.

delia, da mai sunt pe aici..


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

inca o precizare: de evitat nurofenul pe stomacelul gol.
atunci cand este temp mare, peste 39 , arde tare la caput iar extremitatilr sunt f reci.
Nu intrati in panica!!! observati va copilasul, vedeti cum reactioneaza si luati calme masurile necesare. pt mine una temperatura inseamna undeva la 39. 40 intrarectal incepe sa ma sperie.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Mai sunt si eu. Ma uit dupa un premergator pe okazii, dar chiar si acolo, tot mi se par scumpe, avand in vedere ca il folosesc 2, 3 luni probabil. Ma oftic ca nu am de unde sa imprumut unul.

Fetelor, care ati folosit, imi recomandati ceva, vreun model, vreo marca anume? Astea care se transforma lin leagan sunt utile? Adica sta copilul in leaganul respectiv?

Multam.

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


da! sunt scumpe. unul nou Chicco este in jur de 3,5 mil.
la ambii copilasi am folosit Chicco.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

inca o precizare: de evitat nurofenul pe stomacelul gol.
atunci cand este temp mare, peste 39 , arde tare la caput iar extremitatilr sunt f reci.
Nu intrati in panica!!! observati va copilasul, vedeti cum reactioneaza si luati calme masurile necesare. pt mine una temperatura inseamna undeva la 39. 40 intrarectal incepe sa ma sperie.


mamica implinita cu 2 comori !!


aa e yasmy.,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce faci mami delia????


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

va salut si eu pe seara! toata ziua am umblat prin oras, l-am lasat pe luca la ai mei pt weekend si am mers brambura...am fost in afi azi si a fost horror, toti copilasii erau inghesuiti sa ii vada pe astia de la lala band, horror nu aveai loc nici sa arunci un ac

maine plecam la munte, de abia astept

roxy am intrat special pt tine acum. cu siguranta anastasia e ok, dar eu cred ca tb sa suni pediatrul. cand am fost cu luca la control sapt trecuta a luat doar 250gr in ultima luna si i s-a parut putin, pe urma i a picat fisa ca i-am inlocuit masa de la 18 complet si atunci a zis k e ok. dar stagnarea in perioada cu dinti e normala, mi-a spus atunci ca daca scadea in greutate ar fi fost o problema. se poate intampla asta de la o infectie urinara care de obicei nu prea da simptome sau vreo infectie la stomac. sa nu te sperii ca in mod sigur nu are nici o problema dar mai bine suni si vorbesti cu doctorita ei si eventual iti da sa ii faci un sumar de urina sau ceva si eliminati orice cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Miki, serios? De la premergator sa fie? Eu l-am intrebat pe ortoped si mi-a zis ca pot sa-l folosesc...
Ma faci sa ma mai gandesc... offff, cate chestii. Plus ca iar s-a pus pe scancit. Mai trecuse o ora de somn. Pana nu m-am dus la el sa-l mangai n-a tacut

Hai ca poate totusi te scap de premergatorul ala .

Fetelor, ma culc, sa pauc sa dorm o ora, ca vad ca asa si-a facut program juniorul meu in seara asta . Sau poate isi revine? Sper eu...
Pup, noapte buna!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


stiu ca multe il folosesc, dar stii cum e, pana n-o patesti tu...nu crezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

uite imi trag sufletul, ca fac alergari dupa andra prin casa... acum tb sa pun jucraiile la loc sa o ia de la capat maine.. ca daca am fost cuminte si am dormit la pranz... acum am pofta de treaba, asta pana adoarme Maria si ma cheama al meu la nani

Mergi la inceput