Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Ramona, Ilida, adra, oana, mihahegarty, lori, oana, valentina...si restul fetelor , va multumesc ca existati! Sincer! Sunteti pur si simplu fenomenale! Toate, fara exceptii!


Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
viitorul suna bine, cu Ana si Gabriel


Where there is a WILL there is a WAY!


felicia, nu vreau sa mai gandesti ca asa simti tu sigur ca are bitzu autism.
NU!

trebuie sa gandesti din tot sufletul tau ca el este ok, sa nu ai temeri sau fobii. nu e bine sa proiectezi asupra copilului.
chiar dc e adevarat, trebuie sa gandesti ca e ceva absolut usor, ca el se va integra super bine in societate, ca iubirea, care e miraculoasa, il va ajuta sa fie perfect! stii bine ca exista miracole! sunt oameni care s-au salvat de la cancer, doar pt ca ei NU au crezut ca au ceva grav. suntem ceea ce gandim despre noi!

incearca sa fii zen, cum ziceam noi cand eram gravide. orice ar fi, are un rost, iar tu ai toata puterea din lume sa treci peste. dzeu nu ne da decat ce putem duce!

eu sunt alturi de tine, oricand. te pup si te imbratisez cu tot dragul!



_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dya27

Neata,fetele!

Am vazut si eu filmuletul de la intalnire, sunteti superbe toate! Iar bebelusii toti la un loc nici nu mai zic..super!

Felicia, noi suntem alaturi de tine, trebuie sa fii puternica si sa cauti in tine vocea aia care iti va spune cel mai bine ce si cum sa faci! Bitzu e un baietel minunat si normal! Chiar daca nu socializeaza foarte bine..sunt si adulti care se simt mai bine doar cu ei insisi si sunt perfect sanatosi! Eu zic ca trebuie sa gandesti pozitiv si sa nu te lasi niciodata doborata.

Cat despre diversificare, am si eu emotii.. Vreau sa incep sapt asta sa ii dau suc de morcovi.. Ii dau cu lingurita? Acum ca Pufi a zis ca a inceput cu supita de morov, telina si patrunjel nu stiu ce sa fac..i-as da si eu asa dar nu are nimic ca-s deodata trei alimente si nu unul? Heeeelp

Iti multumesc Doamne pentru cel mai minunat cadou Ianis-Stefan (4 iulie 2011)



la alex eu nu am inceput inca, probabil sapt cealalta.
dar, la dani, am dat cate un aliment o data. asa am de gand sa fac si acum, mai ales ca si alex pare a fi alergic.
so, prima zi morcov, de ex. dupa 2-3 zile voi introduce patrunjelul, apoi dupa alte 3 zile mai introduc ceva si tot asa.
inca ma mai gandesc ... la dani am inceput cu masa de dimineata, deci cu suc de mar si morcov, apoi mar ras si tot asa pana i-am scos masa de dimineata. drept e ca era primavara si aveam ceva mai multe fructe, la 7 luni era deja iunie, deci fructe la greu.
acum, fiind fructe limitate ... nu stiu, s-ar putea sa incep cu cea de pranz, mai vedem dupa ce ma consult cu pediatra.

oxidoni eu si acum ii spal rufele lui dani separat, ale lui alex separat si ale noastre separat. adica nici pe copii nu i-am " unit" inca, abia dupa un an am de gand.

felicia si multa, multa, multa putere sa va dea DD.


atat am citit, atat am raspuns.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crudiutalida

La multi ani tuturor celor care poarta frumoasele prenume, Andrei, Andreea
Noi am racit putin din nou,numai mucisori si stranuturi...am fost plecati si a stat mult afara
In schimb e bine ca nu facem febra si ne simtim bine,papam,ne jucam...dormim bine
Felicia...suntem alaturi de tine mamico,si nu mai spune ca tu esti vinovata...eu cred cu tarie ca totul va fi bine
Va pupam s i va dorim o zi placuta,ma cheama datoria

Talida,cea mai fericita mamica de Maria Alexandra(22 august 2011)




tre' sa zic ... nu cred ca raceste de la plimbari ... parerea mea . mi se pare mult mai plauzibil sa raceasca in lcourile aglomerate unde colcaie virusii si eventual, sa mai "aduceti" voi acasa cate ceva.
si alex baga plimbari lungi (ieri a stat 3h) si nu are nik. ma rog, e un pic fornait dar s-a molipsit de la frate'su


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

legat de rufe, eu le spal separat si le pun intr=un cos separat, nici in cosul de rufe nu le amestesc cu ale noastre. ca mie nu stiu cum sa pun blugii mei, cu care merg afara, impreuna cu bodyurile lui care maxim sunt murdare de lapte si atat.
si o sa fac asta cat mai mult timp posibil, pt ca nu vad niciun inconvenient. am destule haine pt iustin, cat sa pot aduna la 3-4 zile un cosuletz plin al lui si pun o masina o data. nu am motive sa le amestesc cu ale mele. ca pot umple o masina doar cu ale lui.


legat de diversificare, eu o sa incep la 5 luni.nu m am decis inca ce schema, dar probabil vazand si facand. am renuntat la cerealele cu orez, pt simplul motiv ca l constipa rau si urla de crampe. momentan doarme f bine, ia in greutate, n am motive sa l grabesc.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Fetelor, Eric al meu stranuta zilnic de cateva ori pe zi, asa e de cand s-a nascut, eu am pus pe seama ca poate seamana cu tat'su ca si el stranuta des.
Copiii vostri stranuta des sau mai rar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Fetelor, Eric al meu stranuta zilnic de cateva ori pe zi, asa e de cand s-a nascut, eu am pus pe seama ca poate seamana cu tat'su ca si el stranuta des.
Copiii vostri stranuta des sau mai rar?

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)






Exact la felde cand sa nascut de cateva ori pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Gliana, si al meu stranuta si sughita de cateva ori pe zi. Am observat ca stranuta mai ales cand trece de la o temperatura la alta (de ex daca este mai racoare in restul casei decat in camera lui), si uneori si cand il dezbrac ca sa-l schimb.

Miha, ma bucur ca Imi a ta a dormit mai bine!

Diversificarea.... nu o astept cu drag. Pediatra a spus ca putem incepe la 5 luni, deci mai avem 2 luni de bebelusenie.




Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

multumim de urari si iustin-andrei va invita la o felie de tort tiramisu, facut de mami!


la multi ani tuturor celor care poarta numele de andrei si andreea!!!!!

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multi ani si sa traiti cu numele toti ANDREII si ANDREELE !!!Multa fericire si noroc in viata!

Gliana petrecere frumoasa astazi si sa-ti traiasca toti cei dragi!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Fetelor, Eric al meu stranuta zilnic de cateva ori pe zi, asa e de cand s-a nascut, eu am pus pe seama ca poate seamana cu tat'su ca si el stranuta des.
Copiii vostri stranuta des sau mai rar?

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





giuliana, iustin al meu stranuta f des si mai ales sughite f des.:) nu mi-am facut prb pana acum.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput