Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:


tuturor celor care poarta numele de ANDREI si ANDREEA!!!!
Multa sanatate, fericire alaturi de cei dragi si o zi cat mai superba!!! De la mine si Imi cate un si o



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE DE ANDREI SI ANDREEA

lA MULTI ANI SI LU BUBURUZU MEU ANDREI

PUFY multumim pt schema de diversificare mi am notat o si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Miha m am uitat la filmuletu cu Imi e o scumpa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Pufi multumesc pt schema...maine o sa vina si pediatra acasa si o sa stabilim impreuna ce si cum...eu momentan sunt la 15 ml mar cu morcov si o masa de cereale :) deci ar urma branzica si marul copt si apoi supa...practic pana la momentul asta nu i-am inlocuit nicio masa ...maine o sa-mi planific urmatorii pasi cu dr.

Multumesc inca o data
Pupici pt Edu mare si mancacios :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Am venit si noi de la o lunga plimbare in wrap. in care i-am cautat Evei o masinuta roz si o pisica mica din cauciuc. Mor de nervi ca n-am gasit. si am vazut zeci de jucarii sexiste. Pentru fetite se gasesc de toate: masina de spalat, aspirator, fier de calcat, toate roz, dar masinuta nuuu, Doamne fereste, cine a mai pomenit fetita cu masinuta?

Gliana, sunt mai multe forme de autism, eu personal ma suspectez de un sindrom Asperger, in forma cea mai usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

da andra, asa este, sunt multe forme, eu stiu, important este sa gasim reteta corecta pt forma care o are copilul si sa accepte parintii ca exista o problema sa-l ajute din timp.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Astazi ne petrecem nu gluma...fiica mea Cristina-Andreea, socrul Andrei si mama ziua de nastere.
Va pup pe toti si va iubeeesccc


La multi ani tuturor cu numele sarbatorit astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vn_edelweiss spune:

La multi ani tuturor celor care poarta aceste frumoase prenume, Andrei, Andreea !
Miha, e tare dulce fetita ta
roxybarbu, felicitari pentru progrese si pt printesa grasunica, si noi avem aceleasi probleme cu somnul de seara, ii place sa stea treaz pana dupa 12, inainte ma plangeam ca doarme prea mult acum e prea treaz.
Gliana, multumesc de mesaj, am sunat-o mi-a spus ca nu ar fi vorba de o alergie, mai degraba, o consecinta a virozei, speram sa treaca, vad ca nu se mai scarpina si nu are febra.
Pufi, scrie mai des mamico, ca acusi incepam diversificarea si eu am uitat tot ce stiam, noi incepam la cinci luni adica curand. Gliana, noi cerem sfatul pediatrului, dar procedez si dupa instinct, si dupa cum le accepta bebe, eu cred ca incep cu sucul de morcov, cu cel de mar.
Felicia, nu ezita sa scrii de cate ori simti nevoia. Noi, mamicile, suntem mai puternice decat credem. Mai ales, nu culpabiliza. Originea autismului este neurobiologica si genetica, nu tine de mediu si de comportamentul parintilor. Trebuie sa aveti mai intai o evaluare a unei echipe de psihologi, logopezi si educatori si poate alte teste complementare si veti stii mai bine ce este de facut. Este normal sa te simti dezorientata, sa ai atatea avalanse de ganduri. Lucrurile se vor aseza usor, in mintea si in sufletul tau, sunt multe forme de autism, daca intr-adevar are ceva din triada autistica, are o forma lejera, si o sa fie autonom, independent, o sa aiba nevoie putin mai mult de ajutorul tau, dar deja te ocupi de el, deja te implici, asta este tratamentul pentru autism, logoped si psiholog si un parinte care se implica. Toti suntem diferiti ca indivizi si nu exista un cod genetic perfect.
Inca o data ce imi scria mie o mamica : Dragostea si puterea ta sunt puntea catre o viata normala pentru Emma, un copil deosebit este o provocare continua dar si un miracol de zi cu zi.
Si uite ce am citit eu intr-o zi rece de aprilie, o zi cand am crezut ca soarele apune pt mine, cand am avut diagnosticul lui Emma, nu stiu daca s a trimis pe FB
http://www.sindromdown.ro/index.php/comunitate-mainmenu-54/forum-mainmenu-47?func=view&catid=14&id=9762
Si te asigur ca soarele rasare iar si ca invatam sa mergem mai departe.
multumesc tuturor mamicilor pentru mesaje, le am primit ca si cum erau pentru mine, Ilida, Adra, Gliana si toate care ati scris frumos pentru Felicia.
Daca te pot ajuta cu vreun sfat nu ezita, in privinta activitatilor, a jocurilor, a ideilor.
Multa sanatate si ne mai citim !
Imi cer scuze mamici ca am monopilizat din nou, am vazut randurile Feliciei si n am putut sa nu scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Felicia si Valentina, m am trezit cu gandul la voi. Va pup si eu va multumesc ca existati aici!

Ruxiiii, felicitari pentru mobila! Este asa de frumos sa te bucuri de ea cand vine si o vezi la locul ei! Ma bucur ca Sara e bine. Am vazut si eu videoclipul pe FB si e o printesa dulce si delicata!

Florinama bucur ca pusculeanul nu face taraboi la ce mananci tu!

Gliana

Pufi, multumesc pentru compliment! Poate pui si tu un videoclip cu bubu si sa vedem si noi ce minunatii face el viteazul!!

AlyMih, multumesc frumos! dau un pupic si la puiutul tau!

Pup toate fetele si toti bebeii nostri!!
O zi buna tuturor! A noastra a inceput bine! matza mea a dormit mai mult cu mine in pat azi noapte, caci eram moarta de obosela si am mai luat o la supt in pat, macar statea si eu intinsa. S a trezit la 11.30 noaptea, apoi la 2 (cand am luat o la mine in pat si a dormit pana la 4) apoi iar s a trezit si a papat dupa care am pus o la ea in cosulet. A dormit la ea intre 4-6, dupa care la 6 iar am luat o la mine si a dormit pana la 8. Noroc ca m am trezit eu, caci altfel mai dormea si acum cred. Eu m am trezit ca arsa ca parca ceasul imi zicea ca mi incepe telenovela! Am si eu o adictie!!!

Mai pe la 11 aici (1 in Ro)m a invitat o vecina la un ceai la supermarket.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

La multi ani tuturor celor care poarta frumoasele prenume, Andrei, Andreea
Noi am racit putin din nou,numai mucisori si stranuturi...am fost plecati si a stat mult afara
In schimb e bine ca nu facem febra si ne simtim bine,papam,ne jucam...dormim bine
Felicia...suntem alaturi de tine mamico,si nu mai spune ca tu esti vinovata...eu cred cu tarie ca totul va fi bine
Va pupam s i va dorim o zi placuta,ma cheama datoria

Mergi la inceput