Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Alina din bine ai venit!

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

de data asta am fost la o plimbare cu caruciorul, l-am pus putin ridicat si a stat, apoi a adormit. Tot in cautarea masinutei roz si a pisicii din cauciuc, tot nimic. Am luat in schimb o stea cantatoare si un leu moale cu zornaitoare pentru Filip, pe Ernie pentru Eva, si un fular dragut pe care il vom purta cu randul, cand eu, cand Eva.
Asta e, iar m-am scapat la jucarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Multumesc tuturor fetelor pentru urarile de bun venit.

Sa va mai povestesc despre Mihail...Si pentru ca tot ati vorbit (undeva mai in urma)despre impartasit, la capitolul asta chiar sunt mandra ca al meu prichindel se impartaseste in fiecare duminica si sarbatoare si face o gura mare si papa tooot. Venim cu el de cand incepe Sfanta Liturghie si sta cuminte toata slujba. Nu zice absolut nimic. Mai mult de jumatate din slujba doarme la mine in brate.


Alina mami fericita de Mihail (8.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Cu caderea parului am si eu probleme mari insa nu ma sperii. Caderea parului se dstoreaza pierderii mari de calciu din organizm. Eu iau in continuare NatalVit si calciu ca sa diminuez efectele.

Vreau sa va intreb daca a patit cineva...de o luna jumate am dureri cumplite de articulatie la mana dreapta (mai putin stanga). Am fost la medicul meu si mi-a dat niste unguente dar tot degeaba.Doctora mi-a spus ca este de la cel mic ca este foarte greu.Ma doare cumplit,uneori, si nu stiu ce sa mai fac, cu ce sa mai dau.

Sfat...pt lactatie eu am luat, cu rercomandarea pediatrului, Galafor. M-a ajutat mult.Aveam sanii beton.Momentan nu mai iau ca este suficient si fara. Din cate stiu eu cel mai bun stimulator de lactatie este pruncul. Se pune bebe cat mai des la san. Daca se introduce LP ca supliment se pierde lactatia treptat, treptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Apropo...voi ati incercat pana acum sa papati fasolica? A avut bebe probleme? Am o pofta....
Are cineva idee in ce masura postul afecteaza lactatia.Vreau sa tin macar lunea, miercurea si vinerea, prima (am tinut)si ultima saptamana ca sa ma spovedesc si impartasesc si eu nu numai bebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Salutare mamici dragi

Eu nu prea am chef de scris , asa ca imi ver scuze daca nu prea sunt activa

Alina, felicitari pt ca reusesti sa-l impartasesti in fiecare duminica si bine ai venit la noi in musuroi

Miha, dar tu de ce plangi cand Imi plange:))))) ?? Intri in panica sau ce ai? Sufla-i si tu pe fata ca navicula lui ala micu:))) Offf Miha , mai glumesc eu, dar nu stiu ce m-as face sa planga Eric asa

Nu ma satur sa ma uit la copilasi pe FB..sunt mortaaaaliiii

Felicia, tare ma bucur ca Bitzu este bine, eu povestea care ti-am prezentat-o cu baiatul prietenei mele, a fost ca tu sa compari si sa vezi ca Bitzu al tau este ok si ca sunt cazuri nasoale, nu gluma, Bitzu tau e doar un rasfatat si un sensibil si un deosebit

Navicula

si restul fetelor...toate de aici va pup cu drag

Eric nu mai vrea sa gandureasca de cateva zile, dar in schimb maraie asa de parca si-ar canta, parca fredoneaza o melodie ca sa adoarma.
Pun aici un site cu dezvoltarea beblusului, eu nu ma stresez deloc si v-am mai spus, ma bucur de tot ce face si ce nu face acum, o sa faca el intr-o zi

http://www.mamicamea.ro/bebelusi/evolutia-bebelusului-de-la-nastere-pana-la-6-luni.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Of Miha,imi pare rau pentru ce ai patit,dar macar te-ai rasfatat si tu Eu sincer,cred ca era prea obosita neobisnuita fiind cu asa drumuri lungi.Si la noi distantele sunt cam tot asa,dar Luca cum il pun in masina cum se culca asa ca macar am un stres in minus Va pupam pe amandoua si sper sa aveti o zi superba!

Oana-multumim ca ai intrebat de noi Luca-i un dulce ca intotdeauna.A inceput sa se trezeasca un pic mai des ca de obicei,dar nu ma supar ca pana la urma deia stau acasa un an In general el este un bebelus tare vesel si usor de impacat daca este suparat.Se joaca ff frumos cu surioara lui care il adora mai ales acum ca a inceput si el sa raspunda la "cerintele " ei
Sunt niste draguti amandoi.In rest ,el apuca jucarii si le studiaza ff bine;are o albinuta care-i canta si se aprinde o luminita si este preferata lui.Atata-i vorbeste si se incrunta la ea si rade...e mimunat sa-l privesti cum vorbeste el cu ea.De altfel ar vrea numai in funduletsi cand este in pozitie se amuza tare mult;a inceput sa traga de pantalonasi ca sa se ridice,dar nu-i iese figura Daca-l pun la 15 grade se ridica in fundulet,dar cade in cateva secunde.Ah,si i-am facut baita cu colacelul si mai incantata a fost Alexia
Cam ata despre noi!Va pupam pe amandoua si sa aveti o zi buna!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Alina, legat de durerea articulatie, te intreb daca dormi cumva cu manecu scurta si cu mana afara si nu sub plapuma? Eu am avut asa ceva si dupa ce mi-am luat pijama cu manecu lunga, ma acoperam pe mana noapte de noapte nu m-a mai durut, Si mi-am legat cateva nopti mana acolo unde ma durea cu ceva moale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Bun venit Alina!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Alina, legat de durerea articulatie, te intreb daca dormi cumva cu manecu scurta si cu mana afara si nu sub plapuma? Eu am avut asa ceva si dupa ce mi-am luat pijama cu manecu lunga, ma acoperam pe mana noapte de noapte nu m-a mai durut, Si mi-am legat cateva nopti mana acolo unde ma durea cu ceva moale.

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Cu maneca lunga si invelita pana la gat si doar la mana dreapta am pb

Mergi la inceput