Strugurasi de sept-oct 2011 **10*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Anca, ne bucuram ca ai venit aici in casuta noastra !!!

Povesteste-ne despre tine si pitic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

pai na ce sa spun , am un voinic de doua lunite si 16 zile(nascut pe 13 septembrie).a avut 3,7 kg la nastere si acum e un voinicut de 6kg si vreo 200 g la ultima cantarire si vreo 62 de cm. e alaptat exclusiv la san , multumesc mult Ionela si nu numai.e un copil fff cuminte si numai ca sa il laud dar nu am avut nici o noapte nedormita pana acum , doarme neintrerupt doar cu mici treziri pentru un refeel mic . pot sa spun ca sunt norocoasa, dar m-ati ajutat si voi enorm .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, e de bine daca ma vedeai inalta :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

anca toma bine ai venit in casuta noastra



Povesteste-ne despre Iancu.Cate luni are?Ce face?

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Bine ai venit Anca... si ne bucuram ca esti alaturi de noi..
E Matei sau Iancu ?din ce data e nascut? Scrie 10 mesaje sa scapi de moderare..

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

La multe lunite Teodor , sa cresti mare, sanatos si sa iti bucuri parintii in fiecare zi;)

La multi ani cu intarziere andr@ multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!

fetita mea a inceput incet sa mai adoarma si singurica in patut si sa nuse mai trezeasca imediat ce o mut.. in schimb confunda ziua cu noaptea:))) dar nu e bai mare.. singura chestie e ca nu mai putem iesi afara ca se trezeste la 3-4 dupaamiaza si deja e si prea frig si pana ne-am mbraca s-ar face 5...intunerc deja:)))

aseara am pus-o pe burtica ca s-a trezit iar plangand si m-am dus la bucatarie putin cand m-am intors era pe spate dar nu scotea nici un zgomot nimic:)) cand am venit in camera si am intrebat-o ce-ai facut mami te-ai intors iar pe spate? s-a uitat la mine si a inceput sa planga si pana nu am luat-o in brate nu s-a calmat:))) mititica a avut impresia ca am certat-o desi mie si acum mi se pare ca asa calm si dulce am intrebat-o
:)))

in rest nimic nou... am decis sa ne mutam inapoi in campina... la maxim jumatatea lunii decembrie.. deci... uff cam multe de facut si strans.. si avem si atata mobila aici... ehh asta e.. dar dupamulte discutii am decis ca e cel mai bun lucru pe care-l putem face si va fii permanent..

dar ce ocupate ne tin bebeii astia in ultimul timp:))) atat de putin scriem uofff:p nu am ce citi in timp ce alaptez va rog frumos postati mai des:)))

va pupic

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Anca ce grasunel ai.. ia zi-ne cu ce te lauzi ? cum gangureste? cum rade? hai lauda-ti puiul, (doar stii ca asta e un obicei la noi , numai nebuna de mine mai da rateuri P:, da si asta stii )..

Matza..sa fie in ceas bun mutarea, la casa sau bloc va mutati? oricum la oras mic si cheltuielile sunt mai mici.. raman mai multi bani de distractie
bravo micutei pt reusita, noi inca nu facem asa ceva.. da pe burta abia acu incepem sa stam frumos, si dupa 2-3 min, cand oboseste cu capul sus se supara, mai mult ea nu pedaleaza pe burtica sau se agita..

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

la bloc ca e mai usor cu incalzirea..
nici a mea nu prea statea pe burtica insa in fiecare zi cand se trezeste ori cand apropae sa o adorm o pun pe burtica(scoate gazele mult mai usor si aerul la fel) plus mai lucreaza la muschii gatuului.. ca si asa ea sta 90% din timp pe spate a pe parti fereasca domnu sa o pun:)))pe langa faptul ca se misca ca un virme si s-ar da de langa ce i pun eu sprijin ar mai si tipaaaaaaa:)))
mai nou se impinge in picioare si ridica fundu:))) e crima la schimbat pampesu:)))) si asa cand o tin pe picioare tre sa fiu cu ochii pe ea ca asa se smuceste de numa numa:)))

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

sa ma laud si eu cu Iancu(noi asa ii spune chiar daca in rest toata lumea prefera Matei)
-gangureste ffff mult e la fel de vorbaret ca maicasa
-ridica capul ffff bine
-rade cu gura pana la urechi si de cateva zile cu zgomot, dar bineinteles ca nu la mine ci la prietena mea .
-mananca bine dar nu foarte des , are vreo 5 mese ziua si una , maxim doua seara,
-adora baia , daca s-ar putea cred ca nu ar mai iesi din apa.
Na cam atat, nu se intoarce de pe nici o parte , nici de pe o parte pe spate si nici nu mai vb de pe burta pe spate, oricum nu prea intru in panica ca are timp sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

apropo sei eu una incerc sa ma abtin sa nu cumpar jucarii ca daca scap sigur sigur nu ma mai opresc . in rest jade sa stii ca am deja un dulap cu haine care nu ii mai vin si am inceput sa evit sa mai calc in magazine de haine , sau cel putin evit sa am bani la mine.
asa ca din pacate pot sa zic ca am amandoua problemele, cred ca o sa fiu omorata cat de curand de sot , dar inca are nevoie de mine ca na eu ii alimentez odorul deci sunt in siguranta

Mergi la inceput