Bulgarasi de ian-feb 2012! Bine ai venit Sven!(38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpediem spune:

Iaura, mi-ai facut o pofta cu prajitura ta cu mere si bezea... E greu de facut? Si eu pofteam deja la salam de biscuiti de cateva zile Maine sigur trebuie sa fac ceva dulce.
27+

"Homo sum, humani nihil a me alienum puto!"


MTHFR C677T - heterozigot, A1298C - heterozigot, Gena PAI - 675 4G/5G - heterozigot, O sarcina oprita in evolutie la 15 sapt.
Tratament sarcina actuala: Clexane 0.6, 1 aspenter, 2 acid folic 5 mg, 2 magne B6, 2 no-spa, 1 ovul arefam 200 mg, 1 elevit, 1 cetebe 500mg, 1 capsula ulei de peste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Lady, LA MULTI ANI pt Marie Rebecca Ayanna!!!


Ileana, pai si patutul ti-l lasa acolo? Cu ce il transporti??

Sofia Da, e putin intr-o parte burticuta ta, dar e unicat.

Anastasia Pe mine ma ajuta foarte mult (la sarcina trecuta) un pahar mare de lapte caldut cu miere. Acum nu pot sa beau lapte, decat ff rar, din pacate. dar uite ca ceaiul de tei chiar are efect.

Aaahhh, iaura praji cu mere si bezea???

Lexi Uite ca de data asta nu ne-am sincronizat cu vizita la dr.. Eu merg abia sapt viitoare, miercuri, pe 7 dec.

Carina, Ce veste buna mi-ai dat!! Deci acum se poate comanda direct la NEXT? Suuuper!! Acusica intru sa vad

Maine merg sa imi vizitez o verisoara, care a nascut ieri la Regina Maria o fetitza sanatoasa. Abia astept sa le vad!!

Alina 32+cu Robert-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

La multi ani Lady! Sa-ti traiasca piscoata si sa fie sanatoasa, norocoasa si frumoasa si sa aiba parte de o viata minunata inconjurata mereu de oameni care o iubesc!

Carina,cumva o sa o scoatem noi la capat asa singurele fara ajutor. Uneori insa imi doresc o zi, o singura zi in care sa am o mama sanatoasa. Sa vad cum e macar putin sa fi ajutata.

Annesi, daca vergeturile abia se formeaza baga repede masaj si crema antivergeturi. Si mie mi-au aparut pe sanul stang si parca parca parca s-au mai estompat e cand am intrat cu cremele dimineata si seara. S-au macar i ideea mea ca s-au mai estompat. Dar stiu, mi s-a frant inima la inceput cand am vazut ce s-a intamplat.

+30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81
Uneori insa imi doresc o zi, o singura zi in care sa am o mama sanatoasa. Sa vad cum e macar putin sa fi ajutata.

+30


Offf, cat de bine te inteleg...
Dar va fi bine, ai sa vezi

Alina 32+cu Robert-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Alina, multumesc mult.
Stiu ca o sa fie bine, trebuie sa fie bine.
Nu-mi vine sa cred ca ai dus mica strumfita la balet. Daca se tine de asta o sa o ajute sa aiba o pozitie frumoasa si ceva gratie. Nu ca ar fi functionat la mine Tata obisnuia sa spuna razand ca fiecare are cate o lebada dar ca doar el pleaca acasa cu o cioara. O spunea cu afectiune. Asta s-a tras de cand plangeam eu ca sunt cea mai uratica din curtea blocului, ca am capul prea mare,ca sunt prea slaba, ca ma tund mereu la baieti si ca arat ca un baietoi si asa mai departe. Tata m-a luat in brate si mi-a spus ca sunt cea mai frumoasa si eu i-am replicat ca ce stie el, ca fiecare cioara isi lauda puiul. A ras si de atunci m-a alintat asa. iar cand ma lua de la balet cu atat mai mult se aplica vorba asta.
Pana la urma m-au retras ca sa nu ajung sa am picioarele in X si sa merg ca Charlie Chaplin.

+30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

http://www.ibebe.ro/products/Carucior-Austin-4-%252b-Patut-din-Lemn.html FETELOR IA UITATI SUPER-OFERTA care nu v-ati luat inca carucior si patut.


SI ASTA E CARUTUL MEhttp://www.ibebe.ro/productimage.php?product_id=5608&variation_id=32913 ADICA AL LUI RAFAEL.

34+ cu baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Matza, desi e foarte emotionant ce povestesti, o faci cu atata umor ca ma bine dispui de fiecare data

Sarei ii place foarte mutl baletul (atat cat intelege ea). face toata ziua piruete prin casa, se uita la patinaj si incearca sa imite ce vede. E foarte scumpa. Oricum, avem planuri "sportive" pt ea, dar asteptam sa implineasca 4 ani. Apoi o dam la inot, tenis, gimnastica. Si vedem ce se leaga mai bine.. Plus ca la anul ne asteapta si gradinita.

Alina 32+cu Robert-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

georgia, hai ca te-am tinut in suspans, dar n-am mai apucat sa intru astazi.
este 49 euro fara tva/an, cost valabil pe toata perioda stocarii. singurul care se modifica este cursul euro.
poti opta si pentru plata integrala, dar nu stiu sa-ti spun exact pt ca nu m-a interesat.
nu exista limita de greutate la celulele stem. o sa-ti explice consiliera de la ei ca nu exista asa ceva. sunt alti parametrii care se iau in calcul.


30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Matza, tatal tau este un barbat admirabil...Tata si sot de exceptie.Cati barbati ar fi ramas atat de devotati unei sotii in situatia mamei tale?Cinste lor!Iar mama...bucura-te ca o ai, ca e alaturi de sufletul tau.Poate si un sfat de-al ei devine un ajutor pretios...
Alina, patutul vine ambalat pe bucati, ceva gen produsele Ikea.Probabil ca il vom cara cu masina sotului, evident nu cu buburuza mea.Cred ca exista si o optiune de transport la domiciliu prin curier, dar pentru copilul meu...stii tu, trebuie sa fiu acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

La multi ani MARIA , Lady sa-ti traiasca fetita sa va bucurati de ea si de viitoarea junioara.

Mergi la inceput