Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(110)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Trebuie sa va povestesc ce-am patit ieri.

Yala noastra de jos merge prost, bag greu cheia, invart greu, se blocheaza, etc. Bun. Cobor ieri seara sa o preiau pe Miruna (mi-o aduce pana in fata blocului) si bagajelul ei. Urc cu ea in brate, bagajul pe umar, ajung, bag cheia in usa, nimic. Mai incerc, nu intra, nu se invartea, nimic. Eu, cu Miruna intr-o mana. Zgaltai clanta, nimic. Ma enervez. Bag iar, scot iar, nimic. Devin isterica, o pun pe Miru pe jos, in picioare, sprijinita de usa si de piciorul meu si ma apuc cu doua maini. Zgaltai iar, scot, bag, incep sa injur, frec clanta. Se stinge lumina. Iau pe Miru in brate, aprind becul, ma intorc, o pun la loc jos si.. ma uit in sus. Ma aflam la apartamentul de sub apartamentul nostru!! Fetelor, mi s-au taiat picioarele. Am insfacat-o pe Miru, bagajul si am zbughit-o in casa (la mine!!). Doamne, ce rusine mi-a fost! Noroc ca nu era nimeni acasa la ei! Si noroc ca nu a trecut niciun vecin pe acolo! Deci trebuie sa dorm. Clar. (a propos de ameteala mea de pe FB)

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Monica, incearca Cutaden.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Trebuie sa spun:
ANDUTZA mama!! te imbratisez cu mare drag! mi-ai redat ziua; eram foarte suparata (am pierdut banii pentru biletul de tren!!) pana am citit povestea ta despre cum ai gresit usa! Multumesc ca mi-ai redat zambetul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui rmbbc

Trebuie sa spun:
ANDUTZA mama!! te imbratisez cu mare drag! mi-ai redat ziua; eram foarte suparata (am pierdut banii pentru biletul de tren!!) pana am citit povestea ta despre cum ai gresit usa! Multumesc ca mi-ai redat zambetul

Raluca si copilasul meu Carmen (14.12.10)


Imi pare rau penru bani! Dar lasa, eu zic asa, ai pierdut un rau mai mare de atat. Mai bine pierzi bani decat altceva cu adevarat important. Si ma bucur ca ti-am facut ziua!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Trebuie sa va povestesc ce-am patit ieri.

Yala noastra de jos merge prost, bag greu cheia, invart greu, se blocheaza, etc. Bun. Cobor ieri seara sa o preiau pe Miruna (mi-o aduce pana in fata blocului) si bagajelul ei. Urc cu ea in brate, bagajul pe umar, ajung, bag cheia in usa, nimic. Mai incerc, nu intra, nu se invartea, nimic. Eu, cu Miruna intr-o mana. Zgaltai clanta, nimic. Ma enervez. Bag iar, scot iar, nimic. Devin isterica, o pun pe Miru pe jos, in picioare, sprijinita de usa si de piciorul meu si ma apuc cu doua maini. Zgaltai iar, scot, bag, incep sa injur, frec clanta. Se stinge lumina. Iau pe Miru in brate, aprind becul, ma intorc, o pun la loc jos si.. ma uit in sus. Ma aflam la apartamentul de sub apartamentul nostru!! Fetelor, mi s-au taiat picioarele. Am insfacat-o pe Miru, bagajul si am zbughit-o in casa (la mine!!). Doamne, ce rusine mi-a fost! Noroc ca nu era nimeni acasa la ei! Si noroc ca nu a trecut niciun vecin pe acolo! Deci trebuie sa dorm. Clar. (a propos de ameteala mea de pe FB)

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)



beeyyy..asta e din vreun episod din Seinfeld???


si mie mi-ai redat ziua..care e shity, shitty, shitty!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

ne-am intors si noi de la parc...soare, frumos, muzica de Caciun, imi place la nebunie sentimentul

Tunde - de ieri ma tin sa-ti zic, luat colet, pus banuti, sar'naaaaaaa

Anduta - ai fost criminala...imi si imaginez cum ar fi fost sa-ti raspunda cineva:))))

Simo - acus trec si pe voi pe FB

Bebelu - 2 aplicatii pe zi scrie pe prospect.

pup

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Andutza, , cred ca ai facut niste ochi asa cum ii are pisoiul din poza ta de forum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Trebuie sa va povestesc ce-am patit ieri.

Yala noastra de jos merge prost, bag greu cheia, invart greu, se blocheaza, etc. Bun. Cobor ieri seara sa o preiau pe Miruna (mi-o aduce pana in fata blocului) si bagajelul ei. Urc cu ea in brate, bagajul pe umar, ajung, bag cheia in usa, nimic. Mai incerc, nu intra, nu se invartea, nimic. Eu, cu Miruna intr-o mana. Zgaltai clanta, nimic. Ma enervez. Bag iar, scot iar, nimic. Devin isterica, o pun pe Miru pe jos, in picioare, sprijinita de usa si de piciorul meu si ma apuc cu doua maini. Zgaltai iar, scot, bag, incep sa injur, frec clanta. Se stinge lumina. Iau pe Miru in brate, aprind becul, ma intorc, o pun la loc jos si.. ma uit in sus. Ma aflam la apartamentul de sub apartamentul nostru!! Fetelor, mi s-au taiat picioarele. Am insfacat-o pe Miru, bagajul si am zbughit-o in casa (la mine!!). Doamne, ce rusine mi-a fost! Noroc ca nu era nimeni acasa la ei! Si noroc ca nu a trecut niciun vecin pe acolo! Deci trebuie sa dorm. Clar. (a propos de ameteala mea de pe FB)

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)



Esti haioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Anduto esti de belea!!!!

Am fost pe la C&A. Am gasit si eu ceva cu adevarat avantajos, cum numai in alte tari gasesti: set 5 body cu maneca scurta, albe cu un animalut pe piept cu 19,9 lei. Am luat pentru la vara ca la asa pret ... Au reducere 20% la toate articolele de bebe. Am mai gasit, in Auchan, un body rosu cu maneca lunga pe care scrie I love Christmas cu 5 lei. Deci azi a fost ziua chilipirurilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Andutzo...se ia fata ce ai tu!!!!
apropo..si pe fb ai fost foarte tare!

tocmai am facut o mare prostie.
am vandut saritorul lui Edi pe okazii,i-am pregatit coletul..am trimis coletul.
la 10 min dupa ce a plecat mi-am dat seama ca am uitat scaunul de la saritor in baie fara el nu facea nimic.
am platit o groaza pe colet si ramburs..
noroc ca ii lasasem cativa lei lu nenea de la fan..l-am sunat,l-am rugat sa se intoarca . a zis ca vine el dupa 5 si sa nu mai cobor in frig ca vine el sa bagam ala in colet.
cred totusi ca si fundul meu din colanti la care se tot uita a avut ceva de spus. barbati porci




Mergi la inceput