Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, super ca vine din nou mami a ta.

apropos, aseara am vb cu soacra, si cica mi-a cumparat 2 rochite tricotate ..lu fi-su inca nu i-a luat nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

bb_yasmi ce poti face cu un mar? imi aduci aminte de un ''banc'' ''doi tigani numara o bila''

Neata...

Nu am chef sa scriu... sunt in butoi glumesc, m-a palit o melancolie cu dor de cas rau de tot...Il sun pe tata de 2 ori pe zi...Azi i-am dat vestea cea mare...pe 24 suntem la HusiUraaaaaaaaa numai vremea sa ne lase....
Cam atit despre noi, ...ma gindesc la sarbatori,zapada, daruri, urari de bine cu multe zimbete.....


Ioana ca toti copiii de altfel..este o dulce de la o zi la altaCe credeti ca a invatat?
Am acel cangur de la chicco cu forme, eu ii potrivesc cite o forma pe rind fara sa faca click, o las pe ia sa apese cu degetelul sa se duca forma pe fagas...si le iau la rind...si ea press...press...e f atenta, imediat cu o potrivesc ea press Si dupa, apas pe nas la cangur si cinta o melodie...si incepe sa se legene stinga dreapta ca si cum ar dansa..iar eu o aplaud
Aseara i-am demonstrat tatei, si era asa..''increzuta''ca si cum, ...hai sa vezi ce pot eu face

mada, miki, eu ador copiii la gradi care nu recita poeziile coerent, sau au alte preocupari decit sa spuna poezia. Sunt haiosi...Am participat la multe serbari la gradi, la nepotii de aici...Am vazut fel si fel de copii...Erau scumpi si cei care recitau fara nici o greseala...dar cei ''mai stingaci, mai mici'' erau centru distractiei Asa ca....indiferent ce si cum ar face tot sunt

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca


Offff Copii, copiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

viss, ia spune-mi tu mie cum ai convins copilasii sa-si tina singuri biberoanele. cata a mea daca o las cu biberonul il lasa jos si se pune pe ros la tetina

catank, ce ganduri frumoase F frumos ca mergi acasa de craciun. Sigur va fi vremea buna, ca nu au spus nimic de ninsori. Ce frumos va jucati voi acolo , va si vad pe amandoua concentrate pe forme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mai fetelor ma zapaciti de cap cu "vestea cea mare"

catank nu stiu bancul

mada, L are tot atatia dintisori ca si la 8 luni...8 si acum sigur ne supara ceva ....canin sau masea...off noi cu mancarea solida am stat ff bine cat a fost cu febra..laptele a fost problema..acum incep incepem sa crestem cantitatea..azi dimi a baut 150ml.

cris cum este Luca??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada , a mea si l-a tinut odata cand murea de foame , in rest face cum zici tu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmimare"

catank nu stiu bancul


mamica implinita cu 2 comori !!



hahhhhhhhh pai asta era ''bancul'' (vb vine)
''Doi tigani numarau o bila!!!''
Asa si tu cu Luca....'' Voi doi si un mar''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, lasa-ma cu melancolia ca n-am avut ce face si m-am uita pe youtube la o melodie a andrei si cred ca gasesc butoiul Strmphitzei de sapt trecuta...http://www.youtube.com/watch?v=vz5PbsZtXBk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra
]

catank, ce ganduri frumoase F frumos ca mergi acasa de craciun. Sigur va fi vremea buna, ca nu au spus nimic de ninsori. Ce frumos va jucati voi acolo , va si vad pe amandoua concentrate pe forme

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

Daaaaaaaa, daca ai sti ce ne place! In legea lui simonacipcred ca pe viitor doresc sa fiu educatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

a topit juniorul toata "combinatia"

astazi vreau sa fac o tocanita de praz cu pui si langa paste pt toata familia...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza fetelor!

yasmi multumesc de intrebare, sa zicem ca ceva mai bine...ieri de la 7 la 9 seara a urlat non-stop nici cu gel nu ii trecea, nici cu nimic nu s-a mai trezit in timpul noptii iar azi dimi m am dus intr un suflet la el sa ma uit in gura lui dupa dinte inca nimicpffffff, oare o mai dura mult?

mada si luca isi tine singur biberonul tot timpul cat dureaza masa la noi a inceput in joaca, vroiam sa vedem ce face cu el, si ii puneam manutele sa sustina biberonul. si dupa vreo 3 zile de joaca a invatat copilul sa si-l tina de tot singur. e simpatic rau cand isi bea lapticul, face si pauze mici sa isi traga sufletul, si-l baga la loc in gura, mai ofteaza...eheee viata grea

Mergi la inceput