Bulgarasi de ian.feb2012 (37)-Bine ai venit, SVEN!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

salutari

bun venit noilor burtici

mady, si eu am dureri mari inghinale si de bazin, pur si simplu simt ca mi se rupe bazinul cand merg, nu mai zic cum e cand alerg dupa Rebeca sau ma intind dupa jucarii... Eu le-am avut si la prima sarcina si nu mi-a spus nimeni ca nu e bine, chiar am nascut aproape de termen un bebe perfect sanatos.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 4 maselute
29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Jessamine, am fost si eu o vreme pacienta de dr.T, dar am renuntat cand am hotarat sa fac FIV.L-am facut cu dr.Dracea, stiind ca are multe reusite.Iar eu...am fost inca o reusita a dumneaei.Tu spui ca ai facut FIV cu dr.T si a iesit?Ma bucur sa aud asta, inseamna ca s-a specializat si el...
Anastasia, si eu care ma vaitam ca am trecut prin multe pana sa ajung sa ma bucur de sarcina asta...Bravo, fata curajoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Altesa, dr zice ca s-ar putea sa vina mai repede pt ca pana acum am avut excesul ala de lichid care a creat multa presiune pe membrane si se pot rupe oricand. si in plus am si diabet gestational care are un risc mare: travaliu respectiv nastere premature. si la burtica mea mare... na, oricum, zicea sa am bagajul pregatit

Anne 32+ de Sebastian
http://www.annesdeco.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna seara!
Mady, scrie 'bebe' sau un alt nume pt ca acei copii au fost deja 'revendicati' de mamici care au ales deja copiii respectivi pt a-i bucura de sarbatori! Adica ceilalti sunt inca disponibili si pot fi alesi...
Anne, cu toate complicatiile, sper sa duci sarcina pana la capat si sa te bucuri de un puiut sanatos!



Ana, mami de doi strengari si 32+ cu

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Jessamine, am fost si eu o vreme pacienta de dr.T, dar am renuntat cand am hotarat sa fac FIV.L-am facut cu dr.Dracea, stiind ca are multe reusite.Iar eu...am fost inca o reusita a dumneaei.Tu spui ca ai facut FIV cu dr.T si a iesit?Ma bucur sa aud asta, inseamna ca s-a specializat si el...
Anastasia, si eu care ma vaitam ca am trecut prin multe pana sa ajung sa ma bucur de sarcina asta...Bravo, fata curajoasa!




Aerlilian
, ce sa spun, puiule, am trecut de toate, incet, incet...mai greu a fost ca ne-am chinuit 6 ani pana sa gasim un doctor care sa ne solicite corect analizele si sa vedem ce si cum...pana acum 1 an, toti dr stateam numai pe capul meu , de m-au terminat cu tratamente de toate felurile, naturiste, etc....si eu practic nu aveam nimic decat un mic chist functional pe ovar drept. In rest, psihic m-au terminat de cap..
Abia acum 1 an am descoperit ca probl. de infertilitate era la sot. Tare mult am suferit insa in toti anii trecuti...
In sarcina, insa, a fost dura procedura de FIV, tratamentul de stimulare a fost mai puternic si am facut o hiperstimulare urata dupa FIV cu ICSI, m-am chinuit si cu rinichii dupa hiperstimulare, ovarul drept a ramas foarte mare, 12 cm/10 cm....si apoi hemoragiile din cauza Clexan-ului...asa ca, nu au fost probl.serioase la mine de infertilitate, insa dupa embriotransfer am avut de tras ceva de la valul de hormoni bagati.
Dar , uitandu-ma inapoi, nu pot sa ma plang de nimic, a fost greu, intr-adevar, dar parca mai usor am dus totul asa, stiind ca totusi am 2 bebelusi acolo, langa inima mea, decat in ceilalti ani in care nu intelegeam si nu gaseam nicaieri raspunsuri clare pt lipsa unei sarcini.
Acum ma rog sa stea baietii mei cumintei in burtica cat mai aproape de termen, sa prinda si ei muschiuleti pe ei, sa ia in greutate, sa fie sanatosi. La altceva nu ma mai gandesc
Aaa, sa va spun, azi mi-am facut cateva cd-uri cu muzica mai linistita: sunete din natura, muzica ambientala, Barbra Streisand, Vivaldi, Mozard, Beethoven, sa le mai pun muzica din cand in cand, cand stau intinsa in pat.
Va pupa mama pe toate fetitele gravidutze sau deja mamici, bebeii si burticile cu mogaldetze

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

24+ cu 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Anastasia te admir! Eu cred ca as fi abandonat de mult gandul de a ramane insarcinata si as fi recurs la alte metode sau as fi renuntat sa mai sper ca voi fi mama vreodata! Felicitari.
Fetelor sa aveti un we linistit in continuare.
Eu am trecut cu bine peste pranzul cu soacra caci am stat vizavi :D
Insa m-a obligat sa gust dintr-un fel de peste si m-a cam dat peste cap fiindca nu agreez nici mirosul si nici gustul de peste de cand sunt gravida (mananc numai un fel si creveti pe gratar)

27+ cu pisicutza Iris Myra Nicolaou
AMR 30 pana vine Mosul
AMR 12 pana plec acasa
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Buna si de la noi ,

Imi pare rau ca nu am reusit sa mai scriu, dar va citesc din cand in cand si ma bucur pentru vestile bune de la eco si ca atat mamicile cat si bebelusii sunt in regula.
Eu voi continua sa scriu mai rar, deoarece timpul liber mi s-a redus. Stau la servici pana la orele 21 si apoi lucrez si acasa pana la orele 23-23.30 . Nu stiu cat am sa mai rezist asa, déjà ma simt zombie. Ma dor ligamentele, ma doare mijlocul, am mici contractii, am arsuri…offf
Ma bucur cand aud la voi ca va ganditi la sarbatori, sper sa reusesc sa ma bucur si eu din plin si sa acord sufficient timp familiei mele.
Eu de Sf Nicolae i-am luat lui David un excavator cu telecomanda, fiind foarte incantat de genul acesta de masini: pompieri, ambulanta, masina de gunoi etc.
Burtica a crescut destul de mult, am insomnii si nu ma mai pot odihni decat pe partea dreapta, altfel nu pot respira. Am facut si setul de analize din aceasta perioada si a iesit bine, am facut si vaccinul RHOGAM si astept eco pe 5 dec. Am inceput sa ii cumparam hainute bebelinei.

O felicit pe Beatix pentru minunea din viata ei SVEN, sa fie sanatos si linistit !!!!

Va pup si va doresc in continuare o sarcina linistita ! Abia astept sa intru si eu in concediu…..
Si abia astept sa fluturam in asteptare de bulgarasi .

in 29+ de si mami de David 16.06.2008
Evolutie David


Bebe David Adrian 16.06.2008

Evolutie Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Buna seara doamne frumoase,

Sophia: multumesc de complimente . Sport nu mai am voie din pacate , dar recuperez eu (si tu ma gandesc) dupa ce nasc.
Danezza: multumim
Annesi: multumim de complimente
Ana: burtica ne face cred pe toate sa radiem
Mihaelaradu: mersi de oferta, dar cumnatelul vine si el de Craciun. Pe tine as fi vrut sa te cunosc. Daca totusi ajungeti la teatru, anunta si poate bem un ceai impreuna.

Noi suntem putin mai binisor daca stam cuminti si luam tratamentul.
Sa aveti o nopticica linistita,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma 27 s
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

da Adriana...ce sa spun atunci..mergem asha in continuare cu dureri..mai cu un no spa......
- anahadasa...mersi pt raspuns..banuiam eu ca ar fi vorba de cei care au ramas nealesi...
- azi mi-am cumparat un gel ulei de dush...de la Sanosan...imi place mult de tot..e special pentru gravidutze...face asha o spumitza crema...si are un miros natural, proaspat...am vrut sa iau si crema..da nu am gasit..poate saptamana viitoare...am auzit ca alea de la Johnson Baby pentru copii nu ar fi cine stie ce...ziceau niste mamici ca le-au folosit si s-au umplut bebelusii de bubitze si alte chestii...ma gandeam sa-mi iau si eu un ulei de corp de la ei sa ma dau...


31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Va place Viviana?In loc de Diana?Ca la ultimul ecograf nu prea mai avea fata de Diana

Adica:Viviana Micaela Christine

PS:Anastasia...maine te trec in listutza, n-am uitat!

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !



30+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput