Strugurasi de sept-oct 2011 **09*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Hello!
Of, Helenutza, imi pare f rau prin ce treci! Sper sa fiti bine de-acum la tatal tau

sei eu sunt pro facebook! Pe grupul de pe yahoo nu ma bag, dar pe FB da!!!!

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

JADE merci de raspuns pt dosar cic sect 4. am depus acum 4 ani tot acolo dar aveam impresia ca se schimbase. merci inca odata!

LOREDANA merci de lamuriri. folosesti numai acele scutece sau mai iei din astea obinuite?

PINKY zice Seidana ca gasim pe prima pagina. ma uit... dar nu vad.
am gasit ceva http://www.guv.ro/parintii-vor-putea-opta-intre-doua-pachete-de-masuri-in-ceea-ce-priveste-concediul-si-indemnizatia-pentru-cresterea-si-ingrijirea-copiluluil1a111293.html (daca nu ma insel chestia asta mi-o daduse si Seidana mai demult)
si aici
http://www.dreptonline.ro/legislatie/oug_111_2010_concediul_indemnizatia_lunara_cresterea_copiilor_ordonanta_urgenta_111_2010.php
nu am citit inca. mi-e lene cand vad ce polologhie este.

MAY ce dulcineee!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.
eu astept sa se trezeasca sugacea sa-i dau tzatzi ca molfaie deja din buzite. semn ca-i e foame. aseara ne-au tinut colicii pana la 12 jumate de la 8...

helenutza, merci

lore, l-am primit cadou de la sora-mea. o sa o intreb. ea ii aduce numai haine zbanghii ca moare de drag ca-i fetita. ea are un baietel.

sei, 5,400 kg :D
de masurat am uitat s-o masor. o fac azi. sambata trecuta avea 57 cm, sa vedem cat o avea acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

eu acum am obs ca se poate comenta la poze pe grup :D cam tarziu m-am trezit si eu. merci de comentarii. acu' le-am vazut si eu

ma apuc si eu sa comentez pe acolo :D

lore, ce galusca frumoasa si ce poze funny.
dbunny, ai o grasunica :)
sei, ce frumos se uita ea la jucarie. si ce pletoasa e :D
la facebook eu sunt, dar am cam aceleasi poze ca pe grup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

m a trezit minunea

si eu am cont pe fb. sunt si prietena cu nati.
Deci sunt pro!

Helenutza, imi pare asa rau ca ai probleme...mai ales acum cant bb te vrea linistita pt el.aca te putem ajuta..cu orice, spune-ne!

sei, paunul canta, zornaie, face ceva?!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, avem si noi jucarie din aja de pui bble sub ea...inca e ambalata. cred ca ar trebui sa o scot la inaintare. oricum mi.se par inaltute picioarele la ea..nu cred ca ar ajunge cu mainile la ea...
Elena ajunge sa le atinga?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Jade pt coji : daca vrei este crema Stelatopia de la Mustela, poate mai este si de la alta firma, dar nu stiu eu
Eu am procedat insa traditional anume: am dat-o pe caput cu ulei ( de masline fiert si racit), cred ca merge si nefiert sau un ulei de bb, si am lasat-o 30 min 1 h inainte de baita ( teoretic cu sapca in cap, practic la noi nu se poate), ca sa se inmoaie cojitele.. La baita frecata bine zona scalpului cu un buretel sau manusa de baie, dupa baita piepteni bine bine scalpul cu un piaptan f des si insisti cu posopul.. dupa 2 operatiuni din astea mai avem fff putine cojite, si in zonele in care am insistat mai putin..

Oana .. paunul are aripile fosnaitoare,are bile in el si zornaie, si are o bulina care suna (o bulina portocalie).. si e facut din mai multe texturi ..
Si eu sunt prietena cu Nati.. hai sai sa ne cuplam, vrei?
Nu ajunge decat la omiduta , pe care o loveste cand muzica tace

Hlenutza . Pinky. acu vad ca de cand suntem la bbelusi nu maia vem linkul .. nu-i nimik l-am gasit la odisee
http://www.protectiacopilului6.ro/protectiacopilului6-ro_doc_29_serviciul-alocatii-si-indemnizatii_pg_0.htm?doc=49

MAy.. ce grasuna e .. sunt de-o seama grasele noastre la 2 luni si noi atata am bifat.. numai ca cica 59 cm desi nu cred ..

Lore.. adorabila scumpetea..

Inutza.. ne bagam toate de se decide asa..

Fug s-a trezit

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneatza

Si eu sunt pe FB ( nu pun si poze acolo insa, ca nu am timp, abia actualizez cate un articol/stare, etc).
Problema cu grupul pe FB este ca nu se va mai scrie aici.... asta din experienta altor odisei. Acum, eu sunt de acord cu majoritatea, dar asta e riscul, sa "se piarda"grupul pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ionela.. pai nu ne mutam acolo, acolo doar poze si filme.. desi uneori poate s-ar putea purta discutii mai intime , dincolo de vazul tuturor, altii decat noi mamicile..
Tin minte cand a fost picat forumul am intrat cateva pe chat la grup..si a iesit bairam..

Bujo.. ce e lactuloza asta? ce reatii are sau efecte secundare? cum i-ai dat-o Filip?

Eu sunt cam disperata.. inca o zi fara caca , azi noapte de la 2-3 numai gemea, de la 5.30 la 7.30 dormea 30 min, gemea 30.. pana cand a dat doua jeturi de voma .. e incarcata rau si nu face numai parturi, iar burta incepe sa-i fie tare ..
Imi e frica sa nu pateasca ceva, zica cine ce o vrea cu 10 zile.. eu zic ca bebele iti zice ce e starea lui..
Unde ar trebui sa merg la control la chirurgie?

Si inca o pb Fata mea de la 45 grade se ridica in fund, sau ma rog nu chiar la 90 ci la 80 grade.( o sa aiba abdomen cu patratele cat incearca) .. sa o las? sau e periculos fiind abia de 3 luni..?si din verticala in brate se arunca fie cu capu pe spate fie cu capul in fata ...e pericol deja..

Eu pe FB nu am nici 15 % din pozele de pe grup..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:



Acu am vazut ca si la Emily si la Jaques stocul e epuizat...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput