Strugurasi de sept-oct 2011 **09*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade faina chestiuta de mos.. ceva in genul am luat si eu azi dar e numai 2 in 1, si Elena e incantata de numa radea si gangurea si il certa cand nu mai canta.. la noi la Metro a fost nebunie.. si au fost jucarii super faine, bani sa am.. se furau jucarii din carucioare..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

si la noi zici in poze ai zice ca e pletoasa mara dar nu scoti nici de-o mustata de pe capul i de fspt.:))))

hellena imi pare rau ca ai pb mami!

lena, f tare treaba cu pouchul, clar o sa confectionez si eu unul.

sei, sa intelegem ca ai dat o raita si pe la metro.:))))))

eu ii tai unghiile doar ziua , in somn chiar nici nu am incercat ma gandeam ca o trezesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui Helenutza23

loredanar vroiam de mult sa te intreb cum sunt scutecele alea pe care le luasei cand erai gravi? sunt ok?



helenuta ce sa iti zic. le-am facut eu sa fie ok cat de cat. eu aveam 2 chilotei Flip si prefolduri Baby Idea care era f mari! le-am taiat in 3 si folosesc 1-2 fasii. deci nu recomand prefoldurile astea, sunt solutii mai bune....
am comandat acum scutece mamaro. e o tipa din republica moldova care face acasa scutece. cand ajung o sa iti zic daca sunt faine. costa 45 lei cu transport inclus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

sei, dr. mi-a zis pe bune sa nu o ingras pe Antonia, ca nu o vreau grasa :)) (ei, mi-a zis voalat, nu la modul dur), ca si cum e cam "marisoara" la 2 luni cu 5.100 g.

In ce priveste redusul nr. de mese, am marit cantitatea de laptic treptat, la fel si nr. de ore intre mese.
De ex., daca se trezeste la 8 dimineata, o schimb/spal la fundulet, ii dau portia de laptic sa zicem la 8 si 15 min (asta dureaza o jum de ora aproape), mai povestim, alea-alea si dupa 1h (de la trezire) o culc, sa zicem in jur de 9. Dupa 2h jum - 3 se trezeste si pana o schimb si o pun la laptic, trec vreo 4 ore de cand a baut dimneata laptele, sa zicem se face ora 12 si ceva. Si tot asa. Nu stiu daca m-am facut inteleasa .

Jade, multumim pt. urare.

Mamica de matzuca ANTONIA (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

si la noi zici in poze ai zice ca e pletoasa mara dar nu scoti nici de-o mustata de pe capul i de fspt.:))))

hellena imi pare rau ca ai pb mami!

lena, f tare treaba cu pouchul, clar o sa confectionez si eu unul.

sei, sa intelegem ca ai dat o raita si pe la metro.:))))))

eu ii tai unghiile doar ziua , in somn chiar nici nu am incercat ma gandeam ca o trezesc.

Lori fericita mamica de MARA ( 20.08.2011 ora 14:25 ! )


Lore... noi ne-am nascut pletoase, insa a tot picat. acu e ca base.. cu o suvita acoperim tot capul

unghiile in somn .. numai cand doarme profund...

Da am fugit la metro de cum m-am trezit..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, si eu am luat-o pe Emily, paunul si o galetusa cu figurine geometrice de la fisher price :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Iris.. daca e asa simplu... pai a mea plange prin somn si trebuie sa ii dau papa si doarme la loc.. Noi la 2 luni aveam 5450

LEna ..sa va fie de bine si de folos

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Uau ce de jucarii ati luat! Ma molipsiti si pe mine M-am uitat si eu pe dinoland si pe noriel si am vazut o gramada de jucarii faine. Eu nu prea i-am luat jucarii, a tot primit si i-a mai luat si tati cand a fost plecat. as vrea sa-i iau si eu ceva frumos de mos

Ancaroro, foarte frumos leagan! Cum l-ati montat?

Iris_K felicitari pt vaccin si spor la pregatiri pentru botez!

Hellena, imi pare rau ca treci prin asa ceva mult curaj mamico

Helenutza, daca gasesi linkul despre CIC trimite-mi un PM pls ca eu nu-l stiusa trebuie sa-mi formez si eu dosarul

Sei, noi avem 7-8 mese (dar ii dau doar san si-i dau la cerere). Foarte frumos ca va creste parutul nou! si noua ne creste parul se vede asa fain!

Lali

Noi azi am fost la cununia civila a unor prieteni. Bebe a fost foarte cuminte si a fost tare laudat! M-am tot stesat eu ca ce o sa fac cu alaptatul.. m-am gandit sa-i pun in biberon (am facut inainte o proba si n-a vrut sa-l bea)... pana la urma l-am alaptat acolo! a fost super asa!

Eu detergent am momentan special pt bebe cumparat de pe elemental. I-am spalat haine si cu persil si cu sanex (nu sunt sigura ca asa se numeste ). balsam eu nu folosesc.
Scutece pufies. mai foloseste cineva din astea? eu cred ca-s ok... doar ca nu am cu ce compara (am folosit ff putin in maternitate pampers)

La multe lunite bebelusilor sarbatoriti astazi! Sa creasca mari si sanatoase/sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Pinky.. site este pe prima pagina la linkuri..daca nu te descurci zi-mi si ti-l rezic...

Noi de 1 h stam la noua jucarie batalim, gangurim, radem si ne veselim..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

azi o cantaresc dar sambata trecuta avea 5180 gr :D
acu sper sa aiba mai mult

merci de urari.

ne-am luat si noi emily, paunul si un puzzle de bebelusi.
ar trebui sa-=ti dea astia o jucarie sei.
o sa vada in administrare de unde a venit lumea si a comandat.


Mergi la inceput