Strugurasi de sept-oct 2011 **09*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

neata !

micuta noastra experta Lamaze , sei :))) , care e mai misto paunul Jaques sau magarusul Prance?

la multe lunite micutelor sarbatorite!!!!!!!!

fetelor cu dermatite generate (posibil) de alergii: luati in calcul si produsele cosmetice. eu caut acum sa vad daca nu cumva a facut alergie la uleiul de migdale din sampon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lore.. Jaques clar.. are si cel mai bun rating pe amazon si in general.. desi mai nou o iubeste de nu mai poate si pe Emily.. vezi ca pe dinoland.ro au reducere weekendu asta de 24 % + transport gratuit la peste 100 lei ..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Neata si de la noi foarte matinale

Nu-si ce are fetita mea ca de 2 -3 nopti nu doarme linistit de lok se foieste, frichineaste nustiu ce e cu ea...mii asa de ciuda ca ziua doarme dupa fiecare alapta, chiar daca putin iar seara trebuie sa dansezi...uff si credeam ca daca trec colicii fetita o sa doarma bine...eu sunt chiauna de somn, nu am dormit de citeva nopti ca ii tin doar companiei fetei mele si povestim

Seidana frumos articol postat, o sa le fie de ajutor celor care vor intradevar sa fie bio in casa fara tot felul de chestii toxice/....eu de mult sunt prietana cu oteul si lamia+bicarbonatul

Lali sa ne luam de mina, spre rusinea mea eu cu un bb si ma simt naspa de obosita si ciufuta....dar tu cu doi si reusesti atitea sa faci si sa mai mergi la sora. Sincer mi se pare i toanta acea persoana sa iti scrie ca te intereseaza situatia unor mamici care nu intra de mult...mie mi se pare corect ca sa ne facem griji ca doar suntem un grup de mamici de nota 10 si e normal sa sunam si sa deranjam placut aici nimeni nu iti va spune asa ceva.

La multe lunite bebelusilor care fac 2-3 luni astazi, sa cresteti mari si sanatosi/toase

fug ca sa trezit zina mea cea buna tare mult a mai dormit tocmai 30 minute

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lali.. nu cred ca cineva se va supara ca facem prezenta ( eventual ca nu ii strigam la catalog )... si eu cu Hellena imi fac griji, are telefonul pe grup? l-am mai cautat si nu l-am gasit.. dar o sa imi iau ochelarii , ma gandeam ca poate nu mai are net, sper sa nu aiba iar pb mari cu mama ei..
Cu ce faci praji? ce-i aia corasla?

May de ziua voatra nu ne incanti cu un filmulet cu Bea?



Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei , tu de pe dinoland ai comandat ? Ce ne mai recomanzi in afara de paunul Jaques?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

dar despre balerina Lulu ce ai de zis sei?!
vreau sa iau doua jucarii. il iau pe jaques si trebuie sa aleg intre emily si lulu pt a doua jucari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

dar despre balerina Lulu ce ai de zis sei?!
vreau sa iau doua jucarii. il iau pe jaques si trebuie sa aleg intre emily si lulu pt a doua jucari...

Lori fericita mamica de MARA ( 20.08.2011 ora 14:25 ! )


Lore , eu ma gandeam la caracatita aia la 63 ron.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

dar despre balerina Lulu ce ai de zis sei?!
vreau sa iau doua jucarii. il iau pe jaques si trebuie sa aleg intre emily si lulu pt a doua jucari...




Lore , eu ma gandeam la caracatita aia la 63 ron.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



oana imi era destul de greu sa hotarasc intre jaques emily lulu si prance, acum ma uit si la caracatita . :)))))) le vreau pe toaaaaaaateeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Gata, eu am luat paunul si caracatita. I-am luat si un cadouas nepotului meu ca si asa vine craciunul.Am gasit ceva foarte interesant - construirea unui motor. Si e doar 30 ron fara reducere. Deci zic eu ca am facut o afacere buna.

Sei, multumim!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna

azi sunt singura cu amandoi... miruna e treaza de la 8... a mai atpit 10 minute de vreo 3 oriin leganut ca patul inteata, darius vrea si el atentie... ba ii e foame, ba sa merg sa colorez, ba sa zicem poeziile si cantecele... azi imi facusem planuri multe dar nu cred ca reusesc ceva.

trebuie sa mergem sa impartim invitatiile pt cumatrie.

Mergi la inceput