Strugurasi de sept-oct 2011 **09*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Seidana corasla este colostrul de la vacuta. Primele zile dupa fatare laptele e gros,si daca se fierbe se branzeste,iar eu am facut prajitura ,are textura cremei e zahar ars. A iesit buna,s-a mancat jumatate de tava .
Anilansa curaj mami, ca o sa faci macar jumatate din ce ti-ai propu. Si eu am zile cand imi propun o gramadad e lucruri si nu fac nimic,si zile in care imi propun sa lenevesc dar sunt copiii cuminti si fac o gramada de chestii. Spor la impartit invitatii.

Fetelor sa le placa copilasilor ce le luati de pe dino.

Noi am papat si stam cu burtile in sus. Cred ca iesim afara putin,fata doarme, si ne jucam prin curte cu nepoata si Paul.

Pupici

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

multumim, multumim.

la multe lunite si Antoniei si Lorianei!

sei, incercam, sa vedem in ce stare e dra ca pana acum a fost matzaita si plangacioasa. acum e pe afara cu mamaie ca mami azi face aprovizionarea din kaufland.

cred ca imi iau si eu jucarii de pe siteul ala. multumim de link.
studiez problema dupa ce vin de la cumparaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Am comandat si eu jucarii lamaze, m-ati molipsit, eu am luat papusa emily si insectele pt maini si piciare si pentru finutul meu am luat catelusul cu sunet

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Neatza la amiaza

La multe lunite tuturor sarbatoritelor / sarbatoritilor

Lali, nu cred ca se supara careva ca e chemata la apel, mi se pare normal sa ne facem griji una pentru alta

Noi am primit asa ceva http://leagan-beto.eu/ro/magazin/leagne
Azi am reusit sa il montam si doarme flavius in el de 2 ore

Cu dermatita, si noi avem bubite si pe fata si pe corp - doar umerii si putin pe piept. Si cojite in cap. Pe cap ulei de masline, pe corp/fata bepanthene, si am luat si crema de galbenele, dar pare cam grasa. Si trec toate. Nu cred sa fie ceva grav. Dar numai cand vad cat de des se face praf pe mobila, si de la ala poate fi ceva. Or sa treaca toate, sunt mai sensibili acum in primele luni.
Ariel pastile folosim si noi.
Scutece babylove de la DM.
Klau , nu esti singura care se da

Fug, ca s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Salut si eu toate mamicile !

Multumim mult pt. urari, La Multi Ani si Beatricei, May!

Am fost si noi ieri la vaccin, am primit 2 vaccinuri in picioruse, avem 5.100 g si 60 cm. Bineinteles ca dr. a zis ca nu vrem sa crestem "grase", haha. I-am zis ca nu, desi eu nu consider ca a mea e f mare pt varsta ei.
In ce priveste aspiratul nasucului, a zis sa nu i-l aspir decat daca e racita, in rest sa-i pun doar picaturi de ser fiziologic.
Pe urma luasem si umidificator pt. camera, am dat o gramada de bani pe el si a zis sa termin cu prostiile, ca nu e nevoie, sa las copilul sa creasca normal.
A mai zis ca dupa 3 luni pot incepe treptat sa-i introduc diverse sucuri. Ma mai gandesc.

In rest nici eu nu prea urmaresc progresele matzucei mele, ca ea mai mult doarme. Doarme inca 16-17 ore pe zi. I-am redus nr. meselor, suntem la 5 mese/zi, a cate 140 ml/masa laptic.

In 11 decembrie avem si noi botezul.

Mamica de matzuca ANTONIA (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Sei , tu de pe dinoland ai comandat ? Ce ne mai recomanzi in afara de paunul Jaques?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



pe Emily.. si ii mai place o zornaitoare de la playskol gras and nu stiu ce.. si zornaitoarea buburuza..

Somebody stops me.. i-am luat iara jucarii.. o masinuta (pt 9+) si playgym...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

dar despre balerina Lulu ce ai de zis sei?!
vreau sa iau doua jucarii. il iau pe jaques si trebuie sa aleg intre emily si lulu pt a doua jucari...

Lori fericita mamica de MARA ( 20.08.2011 ora 14:25 ! )


eu cand le-am vazut live nu m-a incantat balerina asa tare (desi nu o am), insa mai este un dragon dragut, si girafa stiu ca are bebe T.. si ea e simpatica.. as alege Emily intre cele 2.. pt ca e papusa si o s-o iuneasca pana mai tarziu.. si are si zornaitoare..

Oana da de pe dinoland... si vi-am zis ca pe site sunt mai ieftine si ca si in magazin ( chiar si fara reducere)..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lali.. ce ciudat suna, dar sunt sigura ca e tare bunn.. mai ales cum eu sunt fan zahar ars.. oricum ce mi-ar fi placut sa am si eu neamuri la tara sa traiesc printre animale ( cat eram copil), aveam o bunica mai in treaba ei, cu 8 copii si multi nepoti , nu avea ea chef de unu in plus.. eu nu am avut bunici , decat pe cea amintita, si asta ii zis mamei mereu cand e depresiva, ca sa isi revina sa se bucure Elena macar de o bunica, ca eu mi-am dorit mult..

Mikka.. bravo pt achizitie sa va fie de bine..si sa se bucure Mariuca de ele.. insectele sunt si zornaitoare..

Anca ff fain leaganull.. acu ce facem ca ma tenteaza... dar de ce il agatati?
Arielul pastile nu e f parfumat?

Iris bravo pt rezultate.. nu e slabuta e f bine..
Cum ii reduci mesele ca noi mancam tot 7/zi...

APP mai exista bebelusi care papa de 7 ori pe zi (minim)

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

i-am luat asta

http://www.intrasavezi.ro/masinuta_bebe_winnie_the_pooh/640.htm
si
la playgym o sa fac poza

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

dar despre balerina Lulu ce ai de zis sei?!
vreau sa iau doua jucarii. il iau pe jaques si trebuie sa aleg intre emily si lulu pt a doua jucari...




eu cand le-am vazut live nu m-a incantat balerina asa tare (desi nu o am), insa mai este un dragon dragut, si girafa stiu ca are bebe T.. si ea e simpatica.. as alege Emily intre cele 2.. pt ca e papusa si o s-o iuneasca pana mai tarziu.. si are si zornaitoare..

Oana da de pe dinoland... si vi-am zis ca pe site sunt mai ieftine si ca si in magazin ( chiar si fara reducere)..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)


am luat paunul si emily. done! sa se sature de astea si apoi mai luam altele.nu vreau sa o acopar de jucarii. si asta nu din zgarcenie - daca ar fi sa imi las frau liber as cumpra cu bratul :)))) dar mi-e teama sa nu isi piarda bucuria de a iubi o jucarie primind tot altele si altele mereu.................

Mergi la inceput