Strugurasi de sept-oct 2011 **09*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

La multe lunite teodor de inutsa




Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Lena, multumesc dar nu e chiar asa, trebuie sa mai pun poze recente . dintre cele de unica folosinta chicco mi se par cele mai bune. cele lavabile sunt tot chicco si sunt ok, nu-s la fel de bune ca cele de unica folosinta dar merg. daca de ex curge f mult lapte se uda tare si trebuie schimbate. cum e scutecul de la mamaro?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

La multe lunite Teodor de inutsa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena.. oauu 54? da ce inaltime ai?
eu am acu 60-61.. si vreau la 56-57 .. mai e putin.. Mustela nu contine sapun, o spal din 2 in 2 zile si pt ca ne mirosea capul cat timp am avut cojite..
Si eu o spal cu tarate si galbenele insa mi-i se pare ca ii usca pielea prea tare.. adik dupa baie pielea e usacat si rosie, iar dupa masajul cu crema pielea e mai ok mai putin uscata.. o fi senzatia mea?

Anca.. fara chimen are dureri de burtica , si eu una nu ma constip nici de la menta nici chimen, si de unde asta cu chimenul constipa ca nici unde nu am gasit pe prospecte de ceai, in descrierea plantelor etc.. si Elena nu e constipata (nu face caca bobite sau tare ci pur si simplu nu face caca)... Vom vedea..
Noi bubite nu avem acum Anca.. adik avem dar acelea nu sunt stres.. de cojite am scapat, insa chestiile de pe corp sunt altceva... dar trecem si peste ele.. chestia ca dermatita atopica poate fi f urata , cu iritatie pana la sange.. e asta imi e frica sa o las asa.. oricum mergem azi la dermatolog iar..

Ieri am dat-o cu galbenele pe spate si arata mult mai bine decat ieri.. o sa vad ce zice si dr , oricum vreau sa ii arat si hemangiomul de pe manuta pt ca creste...

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

sei, ancaroro... dulciuri as manca non stop. Cand stiu ca am ceva dulce in casa nu ma las pana nu pap tot! Mai rau ca un copil. Parca sunt inconstienta, ca daca ma uit la cantar...

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Teodor de inutsa la multe lunite!!!

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

sei, la voi e plan sau tuberos (in relief) hemangiomul?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

sei, la voi e plan sau tuberos (in relief) hemangiomul?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



e plan.. problema e ca nu stiu daca era si la nastere... stiu ca il are demult, insa nu stiu cat de demult..

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Vorbeati de tampoanele de san. Eu la Filip si la Caterina pana de curand am folosit doar Bella. Mi-au placut ca erau de bumbac si mai ieftine decat altele. Dar am inceput sa caut ceva mai ieftin ca eu consum si 2 cutii pe saptamana. Am vazut cele de la Fixies, nu le-am incercat insa am incercat de la DM. Doar 8 lei cutia si super faine. Au un invelis care nu te lasa sa mai simti umezeala ca cele de la Bella. Am ramas cu astea.
Eu la Filip am purtat 11 luni, cat am alaptat. NON STOP! Eu daca am uitat sa-mi pun dupa dus, ma mai spal odata in lapte. Zici ca n-am dopuri la sticla. Nici nu-mi fac vreun gand sa scap mai devreme de momentul intarcarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna,
eu sunt pe fuga ... voi cumparati jucarii pt bebei... eu carti cu puzzle pt baiat ca e fff pasionat ... ne pregatim pt serbarea de Craciun, apoi pt cumatrie cu, cumparaturile de rigoare .


Mergi la inceput