Strugurasi de sept-oct 2011 **09*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Olla fetele

De cand mi-a trecut mesntruatia, am ramas cu o durere de cap fetelro de nu mais itu de mine..ma ia de nici nu mai vad bine si cu stare de voma, foarte naspa

lali..vreau si io colastra..ce mai mancam cand eram mica, mi-e dor, imi trimiti?

may, super scumpa aia mica

Jade, pai 5 mese pe zi papa Ayu, 150 ml fiecare, de vreo doua zile am icneput sa ii dau si 180 ml, la vreo doua mese imi bea pana la ultima picatura, in rest, 23 mese de 150 ml

Sei..cumosc..si mie imi zice indi acumc ateva zile,ca si ce daca stau in casa sau ies doar prin cartier cu asta mic, nu trebuie sa ma machiez si sa ma aranjez???? Si io manac dulcuiri de mor, si al fel, nu un pica...dar nu ca mi-e pofta, pur si simplu simt nevoia de dulce, si apoi ma vait ca sutn cat casa, si io mananc o ciocolata intreaga in cateva minute..; si asta mic la fel, se ridica si se forteaza si io nu prea il las,de frica..mi se pare totusi prea crud..

Lali, ce frumos cu casa plina de copii, asta mi-am dorit intotdeauna,sa am o multime de copii, si sa ne asezam toti la masa, si copiii sa se joace ..offff, foarte frumos

Sei, am vazut filmuletul, e demential, super scumpa Elaa

Camady, super felicitari fratelui tau, cel mai frumos sa ai gemeni

hellena, te imbratisez

plec fetele, ma duc diect la nnai, nu vad bine efectv de durere de cap, noapte buna




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

felicitari fetelor pt achizitii.. sa le stapaniti sanatoase,ma bucur ca v-am zis de reducere (macar voi daca nu eu )..

dar ce activitate azi pe forum nu am putu tine pasul..

i-am pus aseara supozitor la a mea, dupa 8 zile si m-a certat Natalia o juma de ora... culmea e ca nu face kk ff mult,aik un pampers plin ochi dar nu da pe afara insa e pastos, fara zgrabunte (sau poate se pierd in cantitate), verzui si nu putea ca alta data.. oare asimileaza laptele asa bine?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

ai facut-o si pe asta pentru psihicul tau. pai daca nu a fost nici mult si nici tare ci chiar pastos aia NU e constipatie, si da, nu era necesar supozitorul... dar psihicul tau cred ca e mai ok acum...
Asta ar trebui sa te calmeze pe viitor. Unii copii asimileaza perfect laptele matern si nu prea elimina "reziduri". Asa sunt ei. Probabil pitica a vomat de la altceva... nicidecum de la "constipatie". Eu spun ca e cazul sa te calmezi. Ajunge masajul la burtica si rabdarea de acum... ce zici
Cred ca Natalia a avut dreptate sa te certe ( da, stiu, eu am s;pus de supozitor) dar chiar am simtit ca esti foarte stresata pe tema asta... trebuia sa faci ceva pentru tine ... tu aveai deja o problema si nu fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

oana mucusul poate fi si transparent si albicios si efectiv la culoarea scaunului. Atentie insa ca nu e in sine semn ca e ceva in neregula. Daca e un caz izolat sigur nu e nimic. Dac apar si alte simptome pot fi probleme. Mucus apare deseori in scaun de la mucisorii inghititi, chiar dupa cate un plans... o stare de disconfort...

A, ca tot vorbim de scaunele bebeilor, pentru scaunul verde cica o cauza ar fi si faptul ca bebe nu papa lapticul gras ... iar faptul ca nu papa lapticul gras da si colici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

'Neata si o de la mine...buna, aburinda, cu laptic sau neagra...pentru fiecare cum doreste

M-am trezit bine dispusa, Ilincuta doarme si eu cred ca merg sa-mi iau micul dejun...

Sei, Helenuta - Mersi! Mor de dragul lor!

Camady - ce frumosss!!!

Ionela - zi-i si tu! ca de mine nu asculta

E tare frumos sa ai mai multi copii, desi e foarte greu in cazul in care vrei sa te si ocupi de ei cum trebuie ( zicea cineva - nu trebuie sa fii mama de multi copii, ci mama pentru acei copii)...mi-e o ciuda de nu mai pot, ca trece timpul cu viteza asta infioratoare si in curand am senzatia ca ma voi regasi in postura de babuta....cu fete mari ce-i drept, dar totusi...timpul n-ar putea trece mai incet?sa ma pot bucura de ele la varsta asta? toata ziua sunt la gradi, le iau, merg putin la vreo activitate, sport, etc, apoi venim acasa si intram la programul de seara...mancat, spalat, citit, sau ceva joc si culcat...nici afara nu apuc sa stau cu ele prea mult, ma refer la cele mari, ca Ilincuta sta cate 3 ore/zi afara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza fetelee

eu azi ma apuc de curatenie generala, vreau pe 1 dec sa fac brdul, tot timpul l-am facut in Ajun de Craciun, dar acum, ca il avem pe bebe, vreau sa il fac de la 1

Baietii mei inca dorm amandoi, aseara s-a ocupat tati de tot pt baiat, eu nu am mai fost in stare..ma ia cate o durere de cap, acuma vad ca mi-e mai bine un pica

O zi cat mai frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna dimineata

Natalia ce frumos vorbesti de fetele tale.
si mie imi sunt dragi baietii mei. cel mare se dusese ieri la cel mic si eu il urmaream fara ca el sa stie, sa vad ce face, si el ii declara dragostea, ii spunea "te iubesc". cel mare se poarta f bine cu cel mic, mereu il pupa, il imbratiseaza. singura problema e ca nu face liniste cand doarme cel mic adica nu reuseste sa se abtina pt mult timp.

zubi, nu iei nimik de cap? nu e bine sa stai cu durerea. trebuie sa iei ceva, macar un paracetamol.

camady si al meu mai are "cosulete" albe, uneori.

Jade ne vedem in parcul lui piedone ca noi acolo ne facem veacul

seidana asa face si al meu kk, pastos, fin :)
sa stii ca eu nu as fi rezistat atat sa nu ii pun supozitor. dar uite ca fetele zic ca trebuie lasat....

fetelor voi ati iesit cu copii si pe ceata care a fost zilele trecute? eu nu.

o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Buna dimineata si de la mine!
Va citesc regulat, insa nu am deloc timp de scris. E asa un iures in viata mea ca nici nu ma scol bine dimineata si deja ma trezesc ca s-a facut seara.
A nascut zilele trecute sora mea, un baietel, si acum sunt responsabila cu militatul pt alaptat.Zilele acestea vom fi mai mult pe la ei sa-i sustinem moral si sa le impartasim din vasta noastra experienta.

As dori sa va vad si eu puiutii, cum sa fac sa pot vizualiza fotografiile de pe contul de yahoo?

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata,

Oana, e fain numele Igor, mai ales ca in Ro este rar :)
Felicitari pentru sling. Din ce stofa e? Ii place printesei?
Eu vroiam sa imi iau Manduca dar pana m-am hotarat nu mai era la reducere :(
Oana si noi avem mucus, destul de des, eu sincer nu imi fac griji pentru ca in rest e ok.

Sei, pai cat de plin vrei sa fie pampersul? Posibil sa asimileze mai bine.

Zubi eu cred k ar trebui sa iti faci niste analize, poate ai ceva carente...

Off cand va aud ca papati ciocolata . Dar dupa regimul asta in care mancam aproape nimic :))) am dat jos vreo 3 kg :P

Camady, felicitari fratelui si cumnatei pentru gemeni. Cred ca sunt fericiti la dublu

Zubi, cumperi brad natural? Si eu abia astept sa facem bradutul

Eu m-am saturat de tampoane pentu sani? Voi mai folositi? Daca nu pana cand a fost nevoie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena , inca nu am primit slingul dar e foarte fain. E maro si in interior are un material imprimat. E de pe "poarta-ma" numai ca e scos la vanzare de o mamica ce doneaza banutii unui copilas cu leucemie. Deci imi fac si mie un bine si piciului bolnavior unul.

Eu azi noapte m-am trezit uda toata de lapte...asta pt ca nici eu nu mai suport tampoanele de sani.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

buna dimi !

camady ce frumos !!! Matusica de gemenasi !

zubi si eu ma gandesc sa fac bradutul pe 1 decembrie. Observ ca avem aceeasi data de nastere

It's a boy !!!

Mergi la inceput