Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello!

A venit week-end-ul si toata lumea e plecata!

Pe mine m-a trezit L azi-noapte de vreo 4 ori si sint cam toropita de somn...

Madutza daca tu zici ca mai ai de slabit 10 kg atunci cat de slaba o sa ajungi??? Am vazut eu ca arati bine
Eu mai am de dat jos vreo 8 kg ca sa fiu ca inainte de sarcina si apoi inca vreo 4 ca sa ajung cum mi-as dori (cum eram in liceu... eheheee , ce vremuri!!!). Si acum inainte de sarbatori nu ma simt in stare sa tin regim ca trebuie sa pap si eu sarmale, cozonac abia astept! BRAVO ca tu poti!


Un week-end placut fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

cam tarziu, dar se iarta ca e weekend nu ? desi piscoata mea nu stie ca e weekend si tati nu merge la munca azi, ea tot la 7 s-a trezit e cateva zile numala 7 se trezeste , desi pana acum vreo 2 zile in urma se trezea la 8 si mai apucam sa dorm si eu putin dupa ce pleca Nick la munca, acum nu ma mai iarta piscoata

azi zi de leneveala , stat la gura sobei ca e cam frigut afara si bate un vant rece de la polul nord,...bbrrr , face, focul in soba si asteptam pe Mos Craciun pe seara as face niste salata beouf ca mi s-a facut pofta si o placinta cu mere, sa vedem daca am chef de amandoua, poate numai salata ...dar o sa fac multa sa avem si pe maine cica eu-s la dieata in ritmul asta o sa scufund barca la anul in august

uff piscoata ma cheama la datorie, tocmai ce m-a parfumat si nu sufera amanare ca iar daca se aseaza se umple toata acum l-a facut stand agatata de bara de sus de la patut

revin mai tarziu, weekend frumos



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Hello!

A venit week-end-ul si toata lumea e plecata!

Pe mine m-a trezit L azi-noapte de vreo 4 ori si sint cam toropita de somn...

Madutza daca tu zici ca mai ai de slabit 10 kg atunci cat de slaba o sa ajungi??? Am vazut eu ca arati bine
Eu mai am de dat jos vreo 8 kg ca sa fiu ca inainte de sarcina si apoi inca vreo 4 ca sa ajung cum mi-as dori (cum eram in liceu... eheheee , ce vremuri!!!). Si acum inainte de sarbatori nu ma simt in stare sa tin regim ca trebuie sa pap si eu sarmale, cozonac abia astept! BRAVO ca tu poti!


Un week-end placut fetelor!




ehe..pai de aia tin si eu regim acum, ca sa pot manca si eu de sarbatori. Sper totusi sa nu exagerez...cu sarmalele si restul sigur nu voi exagera dar la cozonac cu mac nu rezist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada il las cu tata, ca mama inca nu a iesit la pensie vine si sta de la 2 pana la 4 cu luca, eu mi-am pus masajul imediat dupa ce mananca luca masa de pranz ca stiu ca adoarme si asa nu il solicita nici pe tata prea mult. asa la 2 jumate ajung la salon, la 3 jumate termin si la 4 sunt acasa, fix cand se trezeste luca ne-am acomodat acum cu programul asta si totul merge struna. dar mai mult decat atat nu as putea sa il las k si tata are treaba lui imi trecuse prin cap sa iau o bona dar 1 la mana nu am incredere si 2 la mana nu vine nimeni pentru 2 ore...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, pai si salata beouf si placinta cu mere au fff multe calorii. Citisem undeva ca o buncata de placinta cu mere are 400 calorii
Chiar aseara vorbeam cu finii de pacinte cu mere si dovleac..dar doar vorbeam ca suntem cu totii la dieta .bine mai putin barbata-miu..ca daca o tine in ritmul asta tb sa imprumute caramizile de la Roxy

fug sa pun masa, pupici fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Liniste si pace, toata lumea pe afara cred... sper ca e vreme buna la voi ca aici e cam friggg si bate vantul rece rece Nick deja si-a facut focul in semineu, ca cica nu e devreme, deh... cam intuneric afara ca e mohorat, el crede ca deja e dupa amiaza am lasat piscoata cu el si eu tzup sus la laptop, bun asa nu ?

Am vazut multe pozici noi pe picasa ce de copilasi frumosi

lalely pai tii tu ascuns asa pui frumos si dulce? off eroarea aia nu ne-a lasat sa vedem mai devreme frumusete de David Cred ca ochii i are de la tati dar restul e tot mama

Ally super tobosar ai mai mami dar nu e frig pe gresie fara papucei sau ai incalzire sub pardoseala? pana cand mai sta mamai la voi ?

Andreea i-ai luat alta Omiduta? acum canta bine tot cantecelul? sa stii ca s-ar putea sa fie asa cum a spus Happi, sa fi fost pe sfarsite bateriile dupa toate incercarile pe care le face lumea in magazin si de aia nu zicea tot, am patit si eu cu multe jucarii asa lalaiala, dar dupa ce am schimbat bateriile s-a rezolvat

Ailed cand te aud ca te plamgi de kile si celulita si restu imi vine sa vin peste tine!!! [nevo] tu ce griji sa iti faci mai mami ca arati perfect !!! hai baga niste praji in weekend si nu te mai stresa

Madutza , zici sa nu fac si placinta uh ? cam multe calorii , adevarat dar te pui cu pofta omului ? off nu am fost nici o pofticioasa, dar cand mi se pune pata pe ceva, sa te tii salata beouf fac oricum, placinta cred ca o las pe alta zi oricum sapt viitoare vin socrii si facem party de Sf Nicolae si o sa cumpar un tort pentru Nicolaii mei Cum se mai simt copilasii tai azi ? sper ca sunt bine si nu mai au febra si muci

yasmi tu very busy in weekend nu ? cum se simte Lucas? la casuta cum sunttei cu lucrarile?

Alexina sper ca ti-ai mai revenit si azi vei avea o zi superba te asteptam cu pozici si povesti

Miki tu cum te mai simti ? esti pe antibiotic? soacra inca la tine?

Simona imi place tare de Arsenie, cam asa are ochii de albastri Nick si asa voiam sa ii aiba si piscoata dar nu-s chiar asa, sunt albastri dar nu ca ai lui tac`su, dar bun ca-s albastri si sper sa ii pastreze asa si dupa ce o intarc? oare acum la 8 luni i-o mai schimba??

Happi mami, dar tu si in weekend te trezesti la 5-6? pai nu asteptai tu weekendul cu nerabdare ? sau te trezeste bombonica ? cand plecati in germania? pe 9 si stai o sapt ? sau mai mult?

Lidia off... nu stiu ce sa iti spun de somnul printesei, a mea doarme singura la ea in camera de la 3 luni jumate si am o frica sa nu inceapa si ea sa se trezeasca de la dinti, dar ma gandesc ca la primii 2 cand i-au iesit a fost ok, cand i-or mai aparea sper sa fie la fel de ok si nopti linistite

Yvyana piscoata mea e abia la inceput de diversificare, deh.. am inceput de nu stiu cate ori sapt viitoare face 8 luni si ea tot la suculete e si supita strecurata deh.. o las in ritmul ei nu o mai fortez cu ce nu vrea... o sa stea agatata de tzata pana isi ia buletin rad eu rad dar asta e un stres pentru mine dar care prefer sa nu ma gandesc si sa vorbesc mult despre ca incep sa imi intre in cap fel de fel, ca are fata carente si minerale si vitamine si nu vreau sa ma stresez si sa intru iar in butoi

Pisuc tu nu mai treci deloc pe la noi sau esti la Budapesta deja? ca nu mai retin cand ai spus ca pleci si cat stai ? parca 2 zile si iti faceai griji cum va fi pentru Petru

Restul fetelor pe unde sunteti ? multa treaba si bucatareala in weekend? sau faceti curatenie generala de dinainte de Craciun ?

Va pup, ma duc pana jos la dragii mei Nicolai sa vad ce fac, ii aud vorbind , cred ca iar ii citeste povesti tac`su... sau se joaca si ii arata fiecare jucarie in parte si ii povesteste si ii arata ce face fiecare

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana


Mandreac ai incercat LASS BABY?



Mami, da l-am cumparat si ea a 2 zi de cand ii dau. Ieri a facut singur o bobita, i-am pus supozitor , l-a scos si tot o bobita si la vreo 2 ore a facut singurel mult caca. Uraaaaaaaa, sper sa isi faca efectul si voi incerca si acel tratament naturist de care a zis Somleac.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, pai de dimi am mancat placinta cu mere, de post, deci sper sa nu fii avut 400 de calorii... Eu am facut-o de post si i-am pus doar un praf de zahar pudra in aluat si a papat si Andra si maine mergem la pizza... intr-un loc... unde e si maree... am eu o placere acolo ca acolo am fost inainte sa o fac pe Dodo
Azi am facut pateu de ficat de casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07
Mandreac[/red] si eu vreau sa vad cum este omiduta..Dar de masinuta este incantat Rares??Eu nu o sa-i cumpar inca masina pt ca mi se pare prea scumpa..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




Mami, de omiduta este f incantat, de masinuta asa si asa. Se joaca cu volanul, dar nu prea intelege el mecanismul ca trebuie sa si mearga cu ea. Oricum cand va sta f bine in picioare sunt sigura ca ii va placea. Da , este scumpa, dar am zis sa fac o investitie pe termen lung si daca tot am primit bani drept cadou de ziua mea, am zis sa investesc in jucarii pentru Rares.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

buna seara mamici
nu am mai apucat sa intru atunci sa va multumesc pt sfaturi. am fost la doctor si suntem pe humex si ibalgin 7 zile dupa care 4 zile de stodal si aerosol cu acc si dexa 4 zile.. of ca ttare rau e cand e puiu bonlavior. sanatate la toti puiutii.
lparpala puiu meu se trezeste de fff multe ori noaptea. uneori il legan si cate 2 ore si mai atipesc leganadu-l si cand ma opresc fiind atipita incepe sa maraie si o au de la capat. pt mine e rutina.uneori se trezeste doar pt tazti.
va noapte buna

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011


http://www.milupa.ro/club-milupa/album/7329
un like si adauga la favorie un vot in plus pt cristian


Multa sanatate va doresc!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput