Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

MADA23, zic si eu mai mult ca sa ma bag in seama, sunt sigura ca tu ai incercat deja:
mi s-a intamplat si mie cu fiica-mea sa ai vina mancarea inapoi in gura sau sa vomite; noi am fost in spital pt. altele dar am intrebat si de asta si dupa analize si etc, concluzia a fost ca nu are nimic, dar ca probabil miscarea si luatul in brate imediat dupa facea sa vina mancarea inapoi si azi e la fel; ea mananca(deocamdata) in scioca si dupa masa cand o iau de acolo trebuie sa fiu atenta cum o iau ca de nu ai vine inapoi.
Bineee... hai ca pt. o explicatie simpla ti-am facut teoria chibritului


LORI SCUZEE, dozajul e de cate linguri sau lingurite pe zi?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Am uitat sa o intreb ieri pe Fluturas: pe unde s-au plimbat fetele cochetele cu avionul?

Voi ce faceti in w-e-uri de cand e frig si/sau ploua afara? Noi am tot batut mall-urile pana am ramas fara bani. Ce alte atractii de w-e imi puteti sugera?
Ce bine era vara ... Stateam la terasa pana la miezul noptii, Razvan dormea ... viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Buna seara!
Ne scuzati ca intraram asa tarziu dar a fost de alergat azi, bubu la doctor, facut piata, mancare...nici mie nu mi vine sa cred
Amigdalita este in continuare inflamata dar am scapat de puroi si mai continuam cu antibioticul inca 3 zile si gata.
Azi parca a mancat si el putin mai bine, l-am luat cu noi la masa si am mancat toti 3 o data fiecare din farfuriuta lui si de acum am zis ca numai asa am sa fac. Plus ca o sa renunt la supa si toata mancarea o sa o fac la cuptor ca am vazut ca ii place mai mult asa.

La multi ani Catalina si Cata_lina!


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Ma uit pe catalogul Cora si vad ca au oferte la jucarii. De exemplu mingea magica Vtech e 80 lei iar antemergator Vtech e 190 ron la care se da si reducere de 10% sub forma de cupon daca ai card (pt cine nu stie: cuponul de 19 lei il folosesti in acelasi magazin Cora dupa 2 sapt). Sunt Multe jucarii Vtech si Fisher Price.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

mai, eu nu stiu ce fel e blogul nostru, ma uit si nu pot sa ajung la reteta lui Buni cu catina, Rmbbc poate iti pune vreo fata link, ca eu nu resusesc s-o gasesesc, nu-mi dau seama la ce categorie e pe blog, dar stiu ca merg 2 linguri de 3 ori pe zi, nu??? Nu sunt sigura....eu lui Cristi i-am dat 2 linguri dimineata si 2 seara.


Mada super mai, eu am luat mingea aia deja cu 1 mil, cred. (o aduce mos Nicolae)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Rmbc, uite reteta cu catina: http://buburuze2011-blog7.blogspot.com/2011/09/cura-cu-catina-pentru-cresterea.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Zumzu de la ce editura e carticica aia cantatoare a ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

seara buna si de la noi!

gata, am ajuns si noi la casile noastre...frumos a mai fost la mami si atat de naspa la intoarcere cand a trebuit sa despachetez n bagaje...

piscotul e mult mai bine...scoatem muci doar de trei ori pe zi si mult mai putini, doarme bine, papa bine deci sunt foarte fericita..yeyyy...

LA MULTI ANI CATALINELOR NOASTRE DRAGI! SA FIE SANATOASE SI VOIOASE!

vazut poze de Stefanutz dragutz si ochesel

Simo - nu mai fi suparata...si io daca o las pe piscot cu ta-su mai am emotii de cand mi-a cazut de doua ori in cap langa el...asa-s taticii astia...mai distrati asa si fara antrenament...deh daca nu stau ei toata ziua acasa sa vaza cum e mamica obosita si suparata!

pup si burticile noastre si asteptam mereu vesti despre burtoseniile lor...ce frumoooooooooooss sentiment...

irinuka si eu am emotii...inca putin si gata avem flacau mare aici la buburuze

ma intorc la ale mele...sunt prin zona



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Hello!
Revin si eu dupa cateva zile de pauza, cu doi teroristi acasa, Patrick inca nu e refacut, dar oricum, nu mai e cum era la inceput, dar febra face in continuare, tuse, muci si tot tacamul. Am crezut ca are alergie la gluten dupa ce i-au iesit cateva zile (si inca mai ii ies) niste pete urate pe corp, au inceput de cand i-am luat plastilina care contine grau si am concluzionat noi ca ar fi alergie la gluten. A doua zi insa i-a iesit la fel desi n-a mai pus mana pe plastilina, deci nu stim ce sa credem. Doctorul a zis ca e probabil un virus care se manifesta asa, sa mai asteptam vreo 2 saptamani, sa vedem. Oricum ii ies seara, dimineata ii dispar, foarte ciudat.

Cand am zis ca am scapat, a luat Kevinul gripa, cu febra mare si muculeti, prima gripa din viata lui. Vad ca dupa 3 zile deja nu mai face febra, dar tot respira foarte greu, noptile sunt de cosmar, dorm in fund si cu el in brate, ca daca il pun intins pe pat nu poate respira si incepe scandalul. La doctor nu mergem deocamdata, de acolo cred ca am luat cu totii virusul deci nu mai calc pe la doctor cu cel mic pana la vaccinul de un an.

Am avut niste zile foarte agitate cu doi copii acasa, ma gandeam numai la LORICH, greu, greu cu ei, cel mic voia numai in brate, cel mare activitati si pictura, mai imparte-te daca mai poti. Cand se facea ora 5 si venea tati, parca se mai lumina si ziua mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

of, Doloress sanatate multa la pui!
Eu jur ca nu am inteles cu Patrick, alergia, glutenul....pai plastelina so what? Ce, el nu mananca paine, biscuti si tot tacamul de gluten??Daca a facut de la plastelian, paoate mai avea aia ceva dubios prin ea, vreun coloran anume...sau poate a fost doar virusul!

Sanatate!!

Mergi la inceput