Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(109)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Adryiii, . Mai, eu tot cred ca oboseala e de vina in majoritatea cazurilor de certuri/neintelegeri/depresie in familie. Ce vrei tu... sa fie ca la inceputul relatiei... rar se intampla, eu nu prea cred in asta. Aveam si eu pb asta, la un moment dat, pana mi-am dat seama ca "inceputul relatiei" avea si chestii nasoale , la care nu as vrea sa ma intorc. Iar relatia de acum, chiar fara pasiunea de la inceput, are muult mai multe lucruri pe care nu le-as da la schimb pentru pasiune. Si mai cred ca intotdeauna primim inapoi ceea ce suntem, nu ceea ce ne dorim. Asa ca... ia treci la complimentat barbat, incepe sa te simti tu speciala, trateaza-l si pe el special si vei vedea ca, in timp, astea se vor intoarce la tine!
Zic si eu...

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

DEEA – nici eu nu am rusi. La Patrick m-au lasat in pace un an jumate (din 2 ani in care am alaptat) deci se poate. Si nu e nimic defect, e chiar bine.

LAURA- nici eu nu l-am dus la doctor, desi avea febra 39. I-a trecut febra dupa 3 zile, acum continua mucii si tusea, raguseala, dar trec toate. Mai rau e cu Patrick, el face febra de 2 saptamani. Dar l-am dus la doctor si a zis ca n-are nimic la plaman, nimic la urechi, deci mai astept si cu el.

MAYANE- ce-am mai ras !!!!

Felicitari OCSANICA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Wow! Ce de fratiori la buburuze!!! Felicitari Ocsanica!

Afara e superb! Parcul plin, soare, copii, se pun ornamente de Craciun... Mi-a placut mult!

Masuta recomandata de Gabi Nu mai e la oferta. Si cand ma hotarasem si eu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Felicitari Ocasanica, o sa ai doi copii fericiti, apropiati de varsta!

CM nici eu nu am si nu-mi doresc, la Robert a venit la 10 luni..asa ca-l cam astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Pupam fetele!

Am revenit de la o tura mica de cumparaturi. Am fost in carrefour, scopul principal fiind sa achizitionez alcool rafinat - imi trebuie pt diluarea colorantilor cu care pictez pe torturi. Nu-s io aia rusinoasa de fel, dar aproape am intrat in pamant la casa...cu copilul in brate si cu sticla de alcool si alte 2-3 nimicuri in cos

DEEA, si io-s tot fara CM. Nu e defectiune, bucura-te de perioada asta, io ma bucur din plin

LAURA_LUIZA; nu esti mama denaturata...toate trecem prin stari din astea naspa, toate gresim! Si eu mi-am dat demisia din postul de mama de vreo 2 ori...dar nu mi-a acceptat-o nimeni

MADA, imi pare rau ca treceti printr-o perioada mai nasoala...sper sa treaca repede-repede!

MAYANE, aoleu...nasol moment cu nenea de la geam!

OCSANICA...wow!!! Felicitari!!! sa fie intr-un ceas bun! Hai cu semnatura noua!!!

ANDUTZA, vreau si eu reteta pt foietj! Spre rusinea mea, eu folosesc din ala cumparat...

SIMO, ii tinem pumnii Cameliei pt concurs!

ANKA, felicitari pt promovoare! hai cu beutura!

Masuta nu mai e la oferta? Deja???

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

BUNA ZIUA la tot poporul!
Vesti bune; AM BILETTT!!! pe 9 decembrie zbuuurammm!! la propriu!
ABIA ASTEP! Vaii, pentru ce am ajuns sa ma bucur... da sa stiti si sa nu radeti ca nu (cred) am luat-o razna, dar sentimentul e aproape la fel de placut ca o partida ..."pop corn" vorba lu SIMO! nu radeti

Aseaaa... mai da ce viteza aveti la scrisss...
Azi doresc LA MULTI ANI bebelusilor STEFAN, ILINCA-MARIA, LEAH-PAULA! sa fiti sanatosi si sa cresteti mari!

LORI, maica me, doamne cum vin la tine bolile tocmai cand nu ai pe nimeni ajutor cu copii! Imi pare rau... pacat ca nu esti mai aproape.

Mai vroiam sa urez si eu MULTA sanatate copilasilor bolnavi! Va doresc din tot sufletul sa se faca bine repede si sa nu se mai prinda de ei nimic.

FELICITARI copilasilor care au inceput sa paseasca singuri BRAVO! tot asa inainte.

Daca imi permit... fetelor dragi care sunteti suparate din cauza neintelegerilor cu partenerul; imi pare rau...va trimit o imbratisare virtuala... sfaturi nu dau, ca nu exista... nu pot sa ma laud cu o relatie "perfecta" nu exista; cum imi spunea o fosta sefa, relatia se reia in fiecare zi de la zero; (asta e valabil numai pentru mine: nu este un abonament;cand nu mai merge, la revedere; sunt constienta ca se poate termina oricand si deci e bine sa construim amintiri frumoase); Ce a zis ADUTZA si mie mi se potriveste foarte bine: ce dai/oferi aia primesti in schimb, viata e ca o roata. Cel putin la mine functioneaza.

FELICITARI OCSANICA pentru sarcina, sa fie intr-un ceas bun!
FELICITARI SIMO pentru casa!! ASTA DA! cel mai frumos cadou; mai aveti doar sa saditi cate un pom

Cred ca mai era ceva... da am uitat(asa-i cu babele).

O zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Fix dupa ce i-am dau send, mi-am adus aminte:
MAYANE, mama, ce ma faci tu sa rad cum povestesti! de multe ori mi-ai facut ziua frumoasa. Mersi
Defapt multe dintre voi aveti foarte mult talent la povestitul in scris; ceea ce nu este usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Buna!
Anka;esti comica rau..si bien ca ti-ai revenit.Lasa-l sa alerge dupa bubu..f bine face..e specie rara de barbat

Felicitari Catalinutzo pt pasi

Ocsanica;wow!!!!!!!!!!!te inteleg..te admir..off ce frumos..sa ai sarcina lunga,frumoasa,tot ce-ti doresti tu de la Bunul Dumnezeu

fug s-o duc afara..e isterica,rea,se urca peste tot,se loveste...fuuuuuuuuggggggggggggg



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Bravo Ralucaaaa!!!
Zboara puiule, zboara!!!
Si continuam pe PM, ok? Sa-mi spui cand vii spre Buc.

Anduta dada, uitasem Roxx, musca betiva mi-a amintit vreau si eu reteta de foeitaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Gata..doarme..
Raluca;super!!!!!!!!!!bravo..

Daca vrea cineva Weleda..ma duc maine la farmacie..Sa-mi dea un PM si trimit lista cu produsele

Mergi la inceput