Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(109)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

aaa...stiam ca mai e ceva..Simo-sa stapaniti sanatosi casuta care e aproape gataasteptam pozici cand e gata si sampania..of coursee frumos...imi aduc aminte cu drag cand cumparam mobila pt casa noastra si perdele,draperii..etc...frumos,frumos!!!!

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Salutare!!

Ocsanica, felicitari, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Ma bucura vestile astea!!

Felicitari fetelor ptr bebei mergatori si lui Simo ptr casuta! Succes fetelor ce vor sa-si vanda apart.

Multa sanatate la bolnavioare si bolnaviori si multa putere ptr cele ce au probleme cu B-ii.

La multe lunite sarbatoritilor nostri!

Eu rupta de oboseala, Luiza s-a trezit plangand in hohote ptr prima oara de cand s-a nascut...probabil de la dinti.

O zi frumoasa!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Salutare!! Azi nici perfuzia nu ma poate salva, a urlat Miru toata noaptea de durere de dinti! O pasam de la unul la altul sa o leganam, dezastru. Of, of, grea e mamicia asta. Si frumoasa rau, dar greaaaa...

Multumim pentru urarile din 26, asemenea urez si eu tututror sarbatoritilor de zilele astea!

Eu nu prea deschid calcul in we, musiu il mai deschide pentru muzica (el nu e fan jocuri, pentru mine e o mare chestie! , asta ma face sa trec cu vederea alte "defecte"). Ca ne plimbacim, facem curat, gatim... din astea. Unul face ceva, celalalt sta cu copilul.

Imi pare rau sa aud de atatia pui bolnaviori!
Ma bucur sa aud si vestile bune: casute, mutari, burtici noi... Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen, Ocsanica!

Nu mai stiu. Am de lucru si-s cu ochii picior peste picior. Revin.

A, ca am promis ca scriu ce gatesc de post: azi avem foietaj cu ciuperci (a descoperit barbatu-meu aluatul de foietaj-reteta de la soacra, foarte rapid si usor se face, si acum il vrea cu orice , deci tre' sa ma conformez )

Pup comoarele!


Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

fetelor multumesc pentru urari , momentan la noi, chiar daca ne doream, spuneam ca o sa incepem "proiectul" cam din ianuarie incolo, dar uite ca s-a intamplat (chiar si asa obositi cum am fost si fara prea multa activitate in acest sens doar de 2-3 ori toata luna ), asa ca momentan eu cel putin sunt in stare de soc;
sper ca intr-o saptamana, cel mult, sa fiu la fel de bucuroasa cum am fost la Sofi (unde apropo s-a "muncit" ca sa obtinem rezultatul si sa avem cea mai frumoasa fata);
mi-am facut programaare la doctor vineri, ca tot ne ducem in Bucuresti la control cu strumfi mic si sa vedem ce ne spune...
aaaaa am uitat, pot sa spun ca sunt hormonii de sarcina de vina, Simo sa stapaniti sanatosi casuta si la multe lunite la toti bebelusi de azi ;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

E frumos afara,soare cam cu dinti.
tot pe o vreme ca asta am reusit sa racesc ieri,ma doare gatul de nici nu pot vb,ma ia si cu lesin

Ne-am facut de lucru ca si asa stateam degeaba.
S-a inscris Cami la un concurs national de matematica..azi i-au venit culegerile,apoi avem de lucru nu gluma normal ca toate trebuie sa ii le explic,pe urma sa le faca ea...pe urma de la capat.
eu nici nu eram de acord deocamdata,am impresia ca au deja mult prea multa materie,prea multe cunosctinte sa bage la cap intr-un timp scurt,prea multe teme...terminam lectiile in 5 ore. are cate 6-7 ex la mate,3-4 romana,3-4 engleza,1-2 civica..kkt,sunt multe rau fratilor pentru varsta lor.

Asa ca..imi iau servetele dupa mine sa nu curga mucii,imi iau ochelarii si ma duc sa fac lectii. pffff..si ma simt asa bine..






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

A sa raspund la ISS sau IVS, ce era: eu am terminat acum o luna Jerome K. Jerome- Trei intr-o barca si Trei pe doua biciclete ( doar pe autobuz am timp sa citesc), recomand pentru depresivi. Cum e si autorul britanic P.G. Wodehouse, am citit aproape tot ce era la Polirom de el, umorul britanic, in literatura, rulz! Acum citesc Brighton Rock de Graham Greene, dar merge greu, nu ma prea pasioneaza, e cam deprimanta.
Eu ma bucur tare mult ca mai apuc sa citesc ceva (bine, in paralel citesc astea despre bebei), parca mi s-ar dilata timpul pe care il am pentru mine!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

E frumos afara,soare cam cu dinti.
tot pe o vreme ca asta am reusit sa racesc ieri,ma doare gatul de nici nu pot vb,ma ia si cu lesin

Ne-am facut de lucru ca si asa stateam degeaba.
S-a inscris Cami la un concurs national de matematica..azi i-au venit culegerile,apoi avem de lucru nu gluma normal ca toate trebuie sa ii le explic,pe urma sa le faca ea...pe urma de la capat.
eu nici nu eram de acord deocamdata,am impresia ca au deja mult prea multa materie,prea multe cunosctinte sa bage la cap intr-un timp scurt,prea multe teme...terminam lectiile in 5 ore. are cate 6-7 ex la mate,3-4 romana,3-4 engleza,1-2 civica..kkt,sunt multe rau fratilor pentru varsta lor.

Asa ca..imi iau servetele dupa mine sa nu curga mucii,imi iau ochelarii si ma duc sa fac lectii. pffff..si ma simt asa bine..






'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'



Sa te faci bine! Si bafta lui Cami, fetita silitoare!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Faceti loc, faceti loc, a-nviat mortu' si vrea sa umble...pe forum!
Deci mi-am revenit, azi mi s-a lamurit problema de-o avusai. Evident era legata de job si evident ca sunt varza si mi-am facut griji digeaba. Am rastalmacit niste vorbe si am interpretat aiurea niste gesturi de ajunsesem sa cred ca voi fi data afara. Azi am primit evaluarea, care a fost buna si s-a lasat cu o promovare, asta ca sa vedeti cat de varza sunt.
Sapt. trecuta am facut o criza de fiere (asteptandu-mi evaluarea), am vomitat si ce-am supt de la mama, n-am fost om vreo 3 zile, am slabit. Mi-am anulat in gand toate planurile de viitor, mi-am scris de 10 ori testamentul, mi-am aruncat lista de Craciun....in fiecare zi mai taiam cate ceva, pe principiul "nu merit". Saracu barbatu-miu, era sa-mi puna o vorba pe langa seful lui, ca deh, i-a zis nevasta ca o s-o dea astia afara si ii trebuie job. Acuma nu stie daca sa ma pupe pt. reusita sau sa-mi dea bataie ca l-am bagat in boale degeaba.
Bon, revenind la oile noastre, felicitari celor care vor lua in piept mamicia pt. a doua oara!!! Io mai am nevoie de vreo 5 ani sa uit cum a fost cu primul. Pana atunci nu contati pe mine.
Avem 2 dinti!!! A iesit si fratele mai mic al primului, fara balamuc, fara belele. Acuma gata, sa puna si el frana, sa se mai recupereze si mami otar.
Acuma trebuie sa refac lista de Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Update: n-am mai citit o carte de o eternitate si nu ma cert cu sotul.
Spala, gateste, sta cu bubu cand e bolnav, se joaca, il schimba (aproape numai el ii schimba pampersul pt. ca mie mi-e greu sa-l duc pe scari pana la baie), ii da sa pape.
Am o belea cu el totusi. Am fost cu bubu in vizita la niste prieteni si m-a scos barbatu-miu din sarite, a stat numai dupa fundu' lu bubu, cu ochii pe el ca pe butelie. Sa-i dea apa, sa-idea papa, sa nu se loveasca, sa.... Si sa...., m-a umplut de draci! Venisem si io sa socializez, sa vaz adulti, sa discutam subiecte de adulti. Al meu barbat e specia d-aia de urasc io pe la petreceri, ca vorbesc numai despre copii (de genul "si zice nusce!, si merge! Si bea din canuta! Citeste din kant, face ecuatii de gradul t-npe!",urasc genul asta.....)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Salutare!

Ocsanica, felicitari pentru sarcina! Sa o duci cu bine la final

Anka, prin ce-ai trecut....bine ca acum esti bine.

Eu am depus cerere de mana pentru intoarcerea la munca. Nu era ceva tip; suna asa cum a zis si gabrieralomt. Am inteles ca cererea de reducere a programului se face separat. Din pacate la mine nu se poate

Nici mie nu mi-au venit rusii deci...nu cred ca suntem defecte. Cum zicea Luiza: suntem norocoase.

Starea mea nu e tocmai minunata, nici inspirata nu prea sunt. Din decembrie trebuie sa ma duc pe la job sa ma acomodez si in ianuarie 9 incep oficial. Nici nu-s trista, nici nu-s fericita. Nici cu sotul nu eram in super relatii...ieri am discutat cam tota ziua (nu prea se intampla de astea). Incercam amnadoi sa facem eforturi mai mari sa ne multumim unul pe altul.Ce vreau eu nu stiu daca o sa se mai intample - mi-e dor de sentimentele si comportamentul de la inceput de relatie..... Acum ca sunt imbracata in tricou lalau in care am gatit si am spalat toata ziua, si am parul prins aiurea, sau ca sunt la patru ace si coafata, pentru el e la fel. Si uita sa-si exprime admiratia sau parerea. In fine, asa or fi barbatii, dar tot nu pot sa pricep, cum nu vede cand ma tund sau ma vopsesc si cum uita sa sune sa anunte daca intarzaie (asta s-a intamplat doar o data).




Mergi la inceput