Strengari de Martie-Aprilie 2012 - 13

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

JD , da se da un calificativ . Dar la ce bataie de joc este acum in invatamant chiar nu se merita sa-mi stresez copilul prea mult pentru ca in ianuarie vine titulara postului si eu oricum ma retrag.

Oanace, ai dreptate, mai ales ca acum ore pe specialitatea asta nu prea mai sunt. Dar intr-un oras mic nu prea ai ce face. Si eu sper sa ma reorientez dar..... Si eu am avut mare noroc cu actuala directoare care m-a invoit mereu si de cate ori am avut nevoie. Si ea s-a chinuit sa faca copii si intelege.

Mai, mi se pare mie ... dar bebitul meu face miscare din ce in ce mai des! Sunt asa bucuroasa, sper sa fie bine!

2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Oana ma bucur tare mult pentru tine , noi intelegem cel mai bine fericirea unei viitoare mamici cand afla la ecograf ca este bine copilasul.
Si eu sunt foarte nerabdatoare sa o vad pe pitica mea saptamana viitoare. Ieri si azi nu a miscat prea mult. Aseara cand am ajuns acasa dupa ce am mancat m-am pus in pat si am inceput sa vorbesc cu ea doar doar raspunde. Dupa cateva minute cand am simtit-o miscandu-se m-am bucurat tare mult.
Dimineata la fel am procedat si dupa cateva secunde mi a dat cateva semne de incurajare.

19+ Karina, comoara noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Buna fetele,

Chito sanatate multa
J.D. zilele astea mai putin pe la calc ca e si sotul acasa (e liber pana luni)
Anda wow, deja a nascut o fata de la Bulgarasi??? Asa de devreme?
Tala multumesc . Ma gandeam si eu la paturici dar imi trebuie andrele de alea legate si pe aici nu prea se gasesc de alea.
Oanace felicitari pt vestile bune!!
Amy obisnuieste-te cu miscarile din ce in ce mai dese
Kovacsc mai vrea si pitica sa se odihneasca din cand in cand . Nu-ti fa griji daca nu misca in fiecare zi la fel, cred eu ca e normal asa face si al meu... are zile cand ma termina cu fotbalul si are zile in care e mai puturos putin

Pup fetele si strengareii

Monica, fericita 23+ cu Cezar-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Monna multumim pt capitolas
Chitosenia ai grija de tine, insanatosire grabnica!
Multumesc Tala pt. lamuriri. Legat de infasat/paturica, la fel stiu si eu ca se recomanda paturica, dar asta cred ca la urma urmei depinde mult si de bebe, e cam la fel ca si cu suzetele.
Felicitari Oanace pt rezultatele bune de la echo, sa fie la fel de bine pana la capat! Abia astept si eu urmatoarea vizita, imi par atat de lungi saptamanile...
Amy, ma bucur ca esti multumita pentru cum a iesit inspectia, ai scapat de o grija.

Azi am inceput perfuziile cu fier pentru anemie si sunt cam ametita Abia astept somnul de dupa servici

23+ Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emmaella spune:

Buna fetele
monna3-multumim pentru capitol
Chitosenia-sanatate multa
Oanace- felicitari
Kovacsc- si la mine miscarile sunt diferite de la o zi la alta .Am zile cand o simt toata ziua si zile cand nu prea are chef(cred eu)si misca mai putin.
Amy-felicitari pentru inspectie.Stiu ce inseamna si eu lucrez in invatamant
Dara-nici eu nu am infasat copilul,l-am nascut in iulie cand erau niste calduri....
carina-nici nu vreau sa ma gandesc ca as putea naste cu atat timp inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

emmaella si monna va multumesc ca imi impartasiti din experienta voastra. Nu fac foarte mult caz din asta dar ma bucur totusi sa vad ca si la voi este la fel.
Cand te obisnuiesti cu mult nu vrei mai putin . Astazi imi spunea o prietena sa ma bucur de perioada asta pt ca este tare frumoasa. Ea si dupa ce a nascut fetita parca ii era dor sa o mai simta in burtica. Asa o fi, nu stiu, dar de un lucru sunt sigura - abia astept sa o tin in brate.

19+ Karina, comoara noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Oana: ma bucur ca e bine bebelusa. Data viitoare cand ajungi in Cluj da un semn Unde ai avut consultul?
Amy: e bine ca e tot mai zbenguit bebele - o sa vezi mai tarziu
Monna: avea DPN pe 14 februarie. DPN-ul meu actualizat e 18 februarie. Mie mi s-au inmuiat genunchii cand am citit.
Kovacs: pe masura ce creste o sa existe un pattern de miscari. O sa ii stii programul La mine Carina lovea cu putere, dar avea perioade clare de miscare si de somn. Toma nu sta o clipa - nu loveste permanent, dar se foieste permanent

Am primit azi pozele cu burta.
Varianta scurta: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.242689102462131.62492.100001631303691&type=1
Varianta completa: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.242689102462131.62492.100001631303691&type=1

Fug sa duc copila la antrenament,
Va pupacesc,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma 27 s
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Multumim frumos, Tala. Chiar e incantat Rares…ar vrea sa-i puna el numele…dar cum are numai nume funny (Gogu, Marco, Nuca \ Luca :))))))))))))…nu se pune problema
Oanace, multumim frumos
Carina, si eu vorbeam ieri cu fina mea caretot asa are o cunostinta care a nascut foarte curand la 30 saptamani de sarcina un bebe voinicel…de 2kg….si tot asa mi s-a facut pielea de gaina…si am inceput sa ma gandesc la nastere. Parca nu-s pregatita de nastere…trebuie sa ma mai documentez
Si eu am contractii B_H si se face burta pietroi si apasa tare pe organe…dar nu e dureros.
De asemeni, sunt pro scoaterea afara a lui bebe si pro hainute de copil/anti –sarmaluta…sarmalutele le prefer in farfurie…cu smantana, mamaliga si ardei iute :))))))))))
si pe mine ma incearca o raceala, deocamdata doar tuse, gat incarcat ...le tratez cu citrice si ceai fierbinte
va puup
ies, ca ma izgoneste Rares...are chef sa vada capra cu trei iezi....:)))))))


Miha, mamica fericita de Rares si 20+ cu bebe Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Buna fetele,

Am intrat doar sa va spun repede-repede ca am fost si noi la eco morfo de 20 de saptamani si totul e bine. O sa avem inca o fetita...este deci exact cum prezicea Reby....Acum mai vedem daca o sa o numim Elisabeth cum vrea ea, sau poate altfel.

Va pup pe toate

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Multumesc toturor celor care au apreciat pozele noastre de pe Picasa!!! Sunteti niste dragutze



_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006) si 19+

Mergi la inceput