Here I am, mopping like a hurricane (8)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

mai eu mi-am facut un vas plinnnnn cu iahnie de fasole, imi era asa un dorrrrrrrrrrr, cred ca am 1 an de cand n-am mai mancat...asa ca am ve manca 2 zile


Foarte buna iahnia! Eu nu am mai prea gatit fasole, pentru ca nu mi-a placut ce am gasit pe aici. Insist in cautari, ca alta solutie nu am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

alra esti mumoasa foc! Numai sa nu sting lumina .

Olandeza o pricep si eu din 5 in 5 daca citesc. La fel si daneza. Norvegiana o inteleg si vorbita, cam 50%. Cu germana insa...mai greu. Nu pricep nik, nici scris nici vorbit, desi suedeza si germana sunt verisoare.

Noi am avut mancare de ieri, doar am incalzit. Am avut si tort. Asta racit.

Maine cica s-ar putea sa gateasca barbatul. Cand se intampla, face papa bun.

Acum imi pare rau ca nu am chemat-o pe mama mai repede la noi. Sa faca ce eu nu fac si barbatu-meu a declarat sus si tare ca va face cand voi spala si eu o data masina. Noa acuma sincer, eu mai bine spal geamuri si dau cu mopul ca merge repede...la masini nu ma precep. Iar timp nu am de niciunele.

Mai face si teme cu cea mica. De asta era bine daca o bagam in schema mai repede pe mama. Aveam si eu stele de advent in geam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

mai eu mi-am facut un vas plinnnnn cu iahnie de fasole, imi era asa un dorrrrrrrrrrr, cred ca am 1 an de cand n-am mai mancat...asa ca am ve manca 2 zile


Foarte buna iahnia! Eu nu am mai prea gatit fasole, pentru ca nu mi-a placut ce am gasit pe aici. Insist in cautari, ca alta solutie nu am.

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


aceeasi problema am avut-o si eu in Be, mai luam de la mag turcesti dar pana fierbeaaaaaaaaaaaa imi trecea de toate. am facut de cateva ori, fasole din conserva, era fiarta si semigatita cu suc de rosii, o imbunatateam cu ceapa si ce mai trebe si iesea bunuta

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Tanti, iese o iahnie excelenta cu fasole gata fiarta, la conserva sau cutie. Plus ca in 30 min e gata . Facui eu, de cateva ori.

Fasolea e buna, cea alba mica de la ICA. Numai ca mie nu imi place sa o fierb si prefer pe cea gata fiarta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

bre, miros unele ironii la adresa nevinovatei mele figuri. aveti grija ca mi-s sensibiloasa. si de altfel din anumite puncte de vedere chiar imi seamana.

se defineste ca fiind "tampenie" un mesaj, sau o bucata de mesaj, pentru care exista cel putin un user care sa perceapa pasajul respectiv ca "tampenie"

c'est suffit?

edit: fasolea in sos de rosii la cutie rulz. o tara de cimbru sau oregano peste ea si poate fi servita cu carnati, imediat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Huh alra, eu ghicesc ca iti seamana la culoarea ochilor . Sau la mirarea/bunatatea din ei. Gata, nu mai zic, sa nu te superi.

La noi fasolea la conserva e in suc propriu , adica fara adaosuri. Rosii sau pasta de ele pun eu in mancare.

Gata, trimiteti-ma de aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

mihaela pleaca de aici, la plimbare. mai bine nu, afara e furtuna si nu se stie, ramai cu noi.

alra, eu te-as lua acasa sa ma joc cu tine, asa dragalas e avatarul tau. nu mai spun, copii te-ar infia imediat.

mianna, spor la mopuit.

plec cu barbatul in oras. sa-i cumpar peruca mov si mie verde.

edit, ema vin si eu la o portie de iahnie . aduc si cateva amandine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

bre, miros unele ironii la adresa nevinovatei mele figuri. aveti grija ca mi-s sensibiloasa. si de altfel din anumite puncte de vedere chiar imi seamana.

se defineste ca fiind "tampenie" un mesaj, sau o bucata de mesaj, pentru care exista cel putin un user care sa perceapa pasajul respectiv ca "tampenie"

c'est suffit?


Te rog sa ma ierti. Ma ierti?

Daca alea sunt conditiile, e ok. Mi se pare clar si suficient ca un mesaj sa fie considerat o tampenie de cineva. Da, e obiectiv criteriul.

Mihaela, eu inca nu am pus stele, dar am sfesnic de Advent. Merge si cu ala, nu? Stele o sa am cand ma invrednicesc sa ajung la Rusta. Dar luni exam, miercuri exam, sambata de predat inca un eseu... Cred ca trimit delegati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld



plec cu barbatul in oras. sa-i cumpar peruca mov si mie verde.

edit, ema vin si eu la o portie de iahnie . aduc si cateva amandine.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



ii cumperi peruci sperand la 'o noapte intrega" hot?
deci m-ai lovit ...rau de tot si acu tre sa ma duc sa-mi cumpar eclere, ca amandine bune m-am in zona

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

kari, mersi de nominalizare, m-ai facut sa rosesc

sa nu o uitam pe lady cu mesajul, demn de o lady dealtfel, despre vaca yoghina! - alta nominalizare

tanti, esti absolvita de pacate

Mergi la inceput