Bulgarasi de ian-feb 2012 (36)Bun venit bb Sven!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Anca, foarte bine ai descris, asa ma regasesc in acel peisaj, imi lipseste doar copilul de langa, dar la fel patesc si eu in Timisoara, iar cand am intorc de la servici este plin de barbati tineri care stau jos si nu schiteaza un gest. Daca atunci cand stau jos nu se vede burta, sigur atunci cand ma urc se vede. Din pacate asta este cultura si civilizatia la noi, nu avem ce face, doar sa ne educam noi altfel copilasii.

MTHFR C677T Homozigot
+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

silvi,si pe mine ma dau gata pozicile cu bebei in studio,mai ales cele de genul asta,tare mult as vrea si eu sa pot face asa ceva, cand vine bebelina...

ileana, din pacate cu asta ne confruntam in romanica,eu am patit-o la medicul de familie, aproape m-am contrat cu un nene sa ma lasa sa intru inaintea lui ,doar pt. un medical...in alta ordine de idei ,azi in piata ,mi-a oferit un tanar (mai colorat putin ce-i drept)din cartofii lui prajiti ....no ,nici vb. sa iau dar cum puteam sa-l refuz cand insista...

am vaz. ca se vb. despre tricotat/crosetat ,am spus si eu niste creatii de-ale mele pe picasa ,sunt departe de a fi foatre priceputa dar ma starduiesc...
https://picasaweb.google.com/117260797393410259869/Iaura21?authkey=Gv1sRgCKWKq7vd0JrV_gE#5678526178379040786

minunea mea 34+

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Anca, PM back

Matza..Olishka..Lexi...stiti pilda fariseului si vamesului?

http://pilde.uv.ro/vames_fariseu.htm

Deci...faptele bune nu se striga in 7 vanturi..nu te bati cu pumnul in piept..actiunile umanitare nu se fac ca sa vada altii "cat de sufletista" esti tu!In lucruri e o masura..care e reflectata de ganduri si lumina din tine!



29+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

neatza fetelor la pranzul cel mare
Ileana asa sunt o mare parte din barbatii din Romania crescuti in jungla dar noi viitoare mame de baietei o sa-i educam vorba unui contemporan de-al meu "cu olita de cristal si pian in baie ".
Ma duc si eu azi la un echo sa mai vad comoara, am avut si niste dureri ciudate de ligamente tendoane si vreau sa vad ce-mi fac rinichii( astia 3 sunt problema vietii mele)
Matza respect
pupam
azi 30 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Iaura esti talentata si tu

Olga, mamica lui David iepurasul si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Tebiglia, ce norocoasa esti ca-l vezi azi pe bebe. Sa ne spui cum a decurs totul.
Inca nu mi-a intrat salariul dar asa as da fuga sa-l vad si eu pe putica al meu....Mai ales ca ma simt vinovata, am mancat acum 8 aripiore kfc cu portie mare de cartofi prajiti si pepsi si sos de usturoi si salata.
Gata, oficial pana duminica stau numai cu salata si fructe.


+29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Fetelor, multumesc mult pentru aprecieri.
anul trecut am vandut multe decoratiuni de Craciun facute de mine dar nu la targuri, ci la colegi si prieteni de-ai lor carora am fost "recomandata". Magnetii mei cu figurine de Craciun au ajuns in toata Europa, facuti cadou si sunt tare mandra de asta

Iaura, sunt foarte dragalase lucrusoarele facute de tine, eu inca nu am ajuns in stadiu asa de avansat incat sa fac modele mai complexe, cum apar pe caciulita ta albastra, pt ca am exact... o saptamana de experienta dar incerc sa fac si eu progrese

Ana, se poate ca burtica mea sa fie mai mare decat a ta... cu excesul de lichid pe care il am. de fiecare data cand trec prin fata unei oglinzi ma cam sperii... si simt ca e tot mai grea burtica, mai ales ca acum s-a si lasat si e tare ciudat. si la noi la Sibiu a fost tare frig de dimineata, la ora 7 erau -10 grade Noroc cu soarele care mai "incalzeste" si el cat poate, dar peste 0 nu-s nici acum, ca in curte avem gheata unde a picat un pic de apa

Carina, ai grija de tine, Mady la fel! daca vi se recomanda repausul la pat, e bine sa urmati acest sfat. si eu am trecut prin asta si m-a ajutat mult. daca nu faceam ce mi s-a spus, probabil ca acum nu mai scriam la Odiseea Bulgarasilor...

eu, multumesc lui Doamne-Doamne, am foarte multa energie si ma simt bine. de dimineata am fost la cumparaturi ca au oferte faine la Lidl dupa care am venit acasa, am facut niste sandwich-uri calde in sandwich toaster pt mama si pt mine si am pus la cuptor ceva rapid si gustos: trigoane de foietaj cu dulceata de caise si carnaciori inveliti in foietaj. binenteles ca aluatul l-am luat gata facut, ca nu am rabdare sa stau sa-l fac
acum ca m-am odihnit o ora in fata calculatorului, ma apuc de calcat, ca iar s-a strans o tona

Anne 32+ de Sebastian
http://www.annesdeco.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

matza am lesinat la birou...sunt sub birou de fapt

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si 26+

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Matza, nu fa prostii cu alimentatia! in primul rand e destul de grav ca ai papat prajeli de la kfc, dar fie, insa cu salata de fructe pt urmatoarele zile sper ca ai glumit! bebe trebuie sa primeasca mancare variata.
oricum, ti se va face tie foame asa cum am patit eu ieri. fara nici o intentie, am mancat doar 2 farfurii de ciorba (una la mama si una la mine), niste lapte si fructe ca apoi seara sa mi se faca foame si sa realizez ca nu am mancat nimic solid si consistent toata ziua...


Anne 32+ de Sebastian
http://www.annesdeco.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

da, e fain sa-l vezi pe bebe si vrei ca asta sa se intample cat mai des. dar daca mergi ca mine saptamanal, deja nu mai e asa de deosebit. noi trebuie sa urmarim evolutia excesului de lichid amniotic si am noroc cu un medic foarte rabdator si dragut, care sta si asteapta sa nu mai miste bebe, ca sa poata masura bine. dar sincer, imi doresc sa nu fi avut atatea probleme si-l fi vazut pe bebe la eco la 4 saptamani, asa cum se intampla la o sarcina normala.

Anne 32+ de Sebastian
http://www.annesdeco.blogspot.com/

Mergi la inceput