Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (84)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

catank eu zic sa nu dai smantana de casa inca
uite mie ce mi-a facut antonia
la aproape 3 ani
de la un banal lapte de vaca de tara
s-a umplut de bube
si febra
deci totusi
cred ca e bine sa mai astepti
sunt inca f mici
eu m-am mirat de ceea ce a patit antonia
ca ea nu a facut pana acu alergie dsau bube de la nimic
si a mancat la pamant din curte
cu de toate in el
de la 1 an

YASMI poate un antribiotic mai puternic trebuia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Cele de la OFORT va spune ceva?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca

De la QFORT AM VRUT SA SPUN






din pacate nu cunosc ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-pai, miki, noi am tot intrebat in stga si in dr.-cei care s-au mai ocupat cu asa ceva, habar nu au avut decat sa zica sa izolam si in interior- dar acoperim doar ptr o perioada ,va iesi la suprafata pana la urma,ca sa aerisim mai des- parca as putea tine deschis toata ziua-toata iarna..a disparut o perioada asta vara, cand tineam deschis de dim pana seara, ieseam in parc cate 6-8 ore pe zi,erau deschise toate cele 3 geamuri de la camere si bucatarie..sa nu lipim mobila de perete..bla, bla..

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



off off..nici nu mai stiu ce sa zic..le-ati incercat pe toate vad..mai studiez problema poate vine vreo idee..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara mamici si pitici

Aici sunt, astept sa se trezeasca piscoata, doarme de la 1 jumate si e aproape ora 6 oare ce o fi fost in aer azi ? Ca tot stau degeaba si pazesc piscoata sa nu cada din pat am pus cateva poze noi cu ea de acum vreo 2-3 seri in urma cand am vorbit cu nasa, sora mea , ca cica ii e dor de ea si as vrea sa o mai tina in brate, sa se joace cu ea, am invitat-o de Revelion la noi si a spus ca nu poate veni dar i-am promis ca bag piscoata in sedinte foto mai des , asadar si prin urmare, am 2 seturi de pozici noi, am pus cateva in picasa , acum le redimenzionez , ca deh, altceva nu am de facut

Eu... nu stiu ce sa spun cum ma simt, oricum va multumesc tare mult de gandurile bune dupa mesajul de dimi am imbracat piscoata si am iesit afara, zic sa luam aer curat si sa ne bronzam la soare sa imi treaca , sa ies din "butoiul cu gogonele "Alexina, m-ai facut sa salivez ...mai si cum mergeam eu pe drum cu gandurile mele si impingand la carut, vad ca iese de pe strada cu biserica ortodoxa greceasca o inmormantare... am inceput sa plang rau, noroc ca nu ma machiasem si ochelarii de ii port se inmaronesc la soare mi s-a pus un nod in gat si acolo a stat ceva timp.... motiv... uhmm.. luni seara un unchi de al lui Nick a murit , eu nu l-am cunoscut, nu am apucat, dar vorbeam zilele trecute cu Nick despre asta... filozofam si noi despre viata si .... nah, mi-au venit tot felul de idei in capnu stiu de ce in ultima vreme mi-a intrat o frica in mine.. de tot si toate, desi nu am nici un motiv sincer, Slava Domnului suntem toti sanatosi, fericiti , nu ne lipseste nimic... nu stam in strada, nu avem problem si suntem ok din toate punctele de vedere , nu as putea cere ceva ca l-as mania pe Dumnezeu ... dar departarea de familia mea din ro, de limba mea, de prietenii mei m-au facut sa imi pun multe intrebari... nu imi pare rau ca am plecat, ca doar am plecat de buna voie si din dragoste, am lasat totul balta sa imi urmez sufletul pereche, dar cred ca asta face parte din procesul acomodarii intr-o noua tara, desi am ceva timp de cand sunt aici... plus am avut un cosmar azi noapte, nu stiu ce naiba imi tot trec toate prostiile prin cap... nah ca nu ma pot opri din plans, bina ca a venit Nick intre timp si a luat fata jos ca se trezise tocmai cand a bagat el cheia in usa... ca tot scriu la mesajul asta de ceva timp ... Saptamana viitoare Nick si-a luat liber sa stea cu mine, cu noi, sincer si asta e un motiv al butoiului meu, il vad dimineata devreme cand inca e intunerci afara si seara tot cand e intuneric ajunge acasa, 6 e de vis, 7-8 e ora la care ajunge de obicei... prieteni nu am aici, are Nick o pereche, adica avem acum, ca-s ai nostri , dar ii vedem rar, o data la cateva saptamani... Nick nefiind nacut si crescut in Londra ci pe alte cateva meridiane... nu are prieteni aici. Vinerea viitoare cand o fi si Nick acasa o sa mergem impreuna sa imi fac intrarea intr-un grup de mamici, pentru ca sincer am nevoie sa ies, sa vorbesc, sa socializez... mi-e dor de stat la o cafea si o conversatie buna, sa mai aflu , sa mai vorbesc si eu cu cineva fata in fata, nu numai in fata calculatorului... sau numai cu barbatul si piscoata Stiu o sa imi treaca faza asta, dar asa mi s-a intamplat si anul trecut inainte de sarbatori... deh, sarbatorile sunt un moment de reflectie si iti vin toate in cap, eu mereu ma gandesc la printii mei, incep sa imbatraneasca si ei si ii ajung bolile, tata e cu inima si mama nu stiu ce si-a mai descoperit recent ca nu ii ajungea reumatismul care ii da deja mari batai de cap de nu mai poate sa se ridice din pat dimineata [v] ... sa nu mai spun cat de dor imi e de nepotica mea din Bucuresti care a crescut sub ochii mei si care a fost ca si fetita mea pana am plecat... acum e domnisorica, merge la gradi, maine poimaine la scoala... ce repede trece timpul...

Ma scuzati ca m-am lungit, cred ca mi-a facut bine ca m-am descarcat.. uff iar plang si mi s-a pus un nod in gat... maine iar ma bag intr-un shopping mic,sa mai aline din durere azi mi-am luat machiaje ca prea am uitat sa fiu si aranjata de cand cu bebe, din an in paste pentru ca toata ziua sunt calare cu pupicii pe piscoata si de aia nu vreau sa o vopsesc dar acolo ceva rimel si fard merge, ruj nu pun mai deloc... ahh s anu uit ca mi-am luat si 2 oje , rosii ca focul sa-mi surada norocul

Na bun, astea fiind spuse ma duc sa bag cina la cuptor ca sa nu tin barbatu` flamand...

Am sa termin de micsorat pozele dupa ce pap, promit

O seara buna si va multumesc ca m-ati ascultat

PS: yasmi , vezi ca ti-am scris ceva la sfarsitul capitolului trecut, cred ca nu ai citit sanatate lui Lucas si sa ii dati rapid de cap sa aflati ce si cum


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Strumphy hai, mami ca iti revii tu! Toti mai picam in butoi din cand in cand! Eu am fost mai alaltaieri, dar mi-am revenit!

Viss tot din lipsa de spatiu noi am optat pentru canapele extensibile! Uite http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/S09874295/este aproape la fel de confortabila ca un pat!


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

hello fete.
bucuroasa de poze noi.
Delia, te-am comentat mami frumoasa cu fete frumoase, ca stateai tu ascunsa acolo nemotivat. noroc cu vopseaua asta de par
cu condensul e tare urata treaba. o cunoastem si noi prea bine de la vechiul apartament...Ca si Miki, am scapat de el cand am vandut. Aveam doar la un perete, dar nu 'trecea' cu nimic. toate solutiile durau o vreme si reaparea . Am izolat pe interior peretele si parca tot mai apareau puncte la margini asa si mirosul acela specific parca tot il simteam... Aici nu avem deloc probleme, iarna trecuta insa desi nelocuita casa tot am incalzit-o din dec pana in martie continuu.
Madutza, cat adevar cu articolul acela. sa stii ca vad in david toate temerile, fricile mele, greselile mele...M-as trage putin de urechi sincer...minunatul meu baietel!
Scrish, arati super mamico!ai greutatea pe care mi-as dori-o si eusunt convinsa ca aripioarele acelea din talie le vezi numai tu, cu ochii aceia personali cu care ne vedem noi insine.
Strumpfi, exuberanta noastra, ce butoi, mami???n-ai de ce mamico, cu o strumpfitza asa rumoasa si studioasa...ia mai bine pove ce pregatiri faci pt Craciun, nu stii cum asteptai tu anul trecut Craciunul cu colinde si seminee?
Lavi, sper sa fie ultima zi de febra. bietul Lucas!
Catank, usturoi eu pun 1-2 catei, ii fierb cu legumele si-i si pasez. Sunt dulci si buni. Smantana nu pun, doar din aceea cu branzica.
Andreea, roxy, happy, yvy, viss, deea,lalely pup fetele
Arsenie a invatat sa se joace cu masinile precum fratiorii lui. Da masina inainte apoi vine dupa ea in 4 labe si asa face ture pe parchet...cum de nu-i dor genunchii ca am mers si eu putin dupa el ziceai ca-s pe cioburi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am pus cateva poze cu vlad sa vedeti cum a reusit sa adoarma astazi
si cateva poze cu el ca tot am citit articolul dat de madutza si m-a apucat melancolia..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, sunt superbi copilasii..asa imi place cum ai grija sa fie eleganta cata si in casa..eu cam neglijez acest aspect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Madu, Miki, ce frumosi copilasi.
Mada,in Cata te vad pe tine asa, nu stiu cum sa-ti explic. Cred ca va fi ca tine cand va creste. E f eleganta si seamana cu Cristi f bine.
Miki, Vlad e nemaipomenit cum a adormit...el care nu doarme de nici un fel..poate asta e secretul, ca locul unde doarme sa nu aduca deloc a loc de dormitoricum vad ca avea si 2 puzzle-uri la activ, pupat picioruse, hehe... Avem si noi trening ca al lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, simona , da asa imi place sa o vad cocheta . Cand e doar cu body, de ex, parca seamna prea mult cu cristi si zic ca e baietoi . Acum nu prea mai avem rochite /fustite care sa ne vina, plus ca am mai pierdut din bentite si la vremea asta nu mai gasesc de cumparat.. deci am lista lunga de cumparat pt sarbatori

miki, ce dulce e vlad cand isi pupa degetelul , de adormitul pe olita nici nu mai zic

strumph, mi-a facut mare placere sa-ti citesc mesajul. ma bucur mult ca ai impartit cu noi sentimentele tale E normal sa simti asa mai ales acum cand vin sarbatorile si ai vrea sa ai aproape de tine intreaga familie. Dar, .. familia ta acum sunt Nick si Sophia, si este primul Craciun alaturi de frumusetea ta de fata, asa ca sterge lacrimile si fa din Craciunul asta cel mai frumos de pana acum. De acum vei privi sarbatorile prin ochii copilului tau si vor fi magice! pentru tine, o tona de pupici caldurosi

Mergi la inceput