Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (84)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

brr!
Fetele, ce rau mi-a fost la pranz, ma durea capul si-mi venea sa vars...
Yasmy, ai sa vezi ca in nopatea asta nu-ti mai face febra...eu ma gandeam ca nu intrii ca alegi stiu eu ce frumuseti pt casa.
Unt vegetal? N-am auzit...Cu margarina sunt de parerea lui Catank, mai bine untura...
Mada, te risti sa-i dai laptic normal sau formula fara lactoza?
Alexina, puup, sa stii ca sunt multumita cum a iesit culoarea si uniforma si tot...
Strumph........ce faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

yvyana cum ai preparat exact papa azi? fierte, blenduite, adaugat smintina si gata? Dar cantitatile cam care sunt?Ce predomina, brocoli?gulia?sau?....
madutzaups, nu margarina, mai bine maninc untura pe paine. Despre unt vb...exista si vegetal si animal...specifica la ingrediente...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca



Catank le-am fiert! Eu n-am pus inca steamerul in functiune, ca acum de cand papa mai putin nu mi-am mai batut capul!
Am pus un cartof mediu, 2 buchetele de brocoli, o bucata de praz de vreo 10 cm si o felie de gulie ca era mare rau! Le-am pus pe toate intr-o oala cu capac si au fiert 20 de minute (cred ca gulia trebuia pusa prima ca a ramas mai tare, sau asa ramane ea , dar era fiarta). I-am blenduit foarte bine carnea (a mea nu papa daca simte vreo bucatica de carne, trebuie sa fie pasta , ii place oul) si am pus apoi cate jumatate din cartof, praz, gulie si tot brocoli si smantana la sfarsit inainte de servire .

Later edit: Usturoi ieri i-am pus pentru prima data, doar fiert in lapte pentru gust, nu i-am blenduit. Eu nu m-as stresa sa fierb atat laptele de vaca pentru facut branzica, si eu i-am facut cu lapte de la mama cand am fost la ea si era fiert normal, cu o zi inainte chiar, eu doar l-am dat din nou in fiert si am pus lamaie... a iesit o branzica muuul mai buna! Eu nu-i mai dau de ceva vreme branzica din cauza constipatiei.
Trebuie sa culc pitica ca deja chiraie, sper sa si reusesc!

Offf!! M-a deconectat pitica de la net ca umbla brambura pe sub birou. Merg sa o culc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi da ce angtibiotic v-a dat doctorita/?
nu o poti suna sa ii spui ca tot are febra
?
mi se pare super nasol un bebe mic sa aibe atatea zile febra atat de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami, ceclor. astazi am fost la ea si a zis sa vedem pana maine+hemograma.temp nu face constant. azi de ex a avut doar dimi .la ora 15 avea 37,5.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cefaclor i-a dart parca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, iasminutza ce face? e oki?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ati plecat toate cand am venit eu
ma duc la smotru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

yasmy, iasminutza ce face? e oki?


mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


da ea este bine. oricum e mare domnsorica si trec repede si mai usor racelile la ea.
acum in 5 min plec la gradi dupa ea si avem serbare....iarasi o sa vrea sa imi "pishe" ochii mei cand o sa aud ce frumos spune poeziile si canta cantecelele in engleza.
apoi sa scot si analizele juniorului.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

te cred! Distractie placuta si analize bune!... ai sa vezi ca-i ies bine analizele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

ati plecat toate cand am venit eu
ma duc la smotru!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Sunt si eu prin zona, astept pe I sa se trezeasca. Doarme de la ora 14.
De smotru am si eu, dar si cind ma mobilizez..ies scintei din urma. Sa ai mult spor!

Mergi la inceput