Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(62)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buenas!

Salmida ce ma bucur ca ai devenit mamica! Pupam puii mici si pune si tu poze sa va admiram. E diferenta 1kg vad, baetelu e rotofei Cum e cu lapticu ai? Bravo ca te ajuta tati, asa si tre sa fie, o echipa bine unsa care sa functioneze impreuna mereu!

viss ce intamplare haioasaaa! si mie mi s-a intamplat cu o mami de gemeni din parcu national..

Monas pai lasa-i pe jos, ce poti face? sigileaza dulape sertare tot ce poa sa prezinte interes si sa fie periculos.

Am facut si noi bradutu, e mic si de plastic. Docamdata sta pe jos si le-am zis ca daca il depufeaza si umbla la el nu vine mosu. Se mai apropie cand sunt becurile aprinse,mai pun mana, mai trag de un glob, da sunt acolo pe faza si doar ma uit urat si se potole. Sa vedem cand raman singure cu el, da cre ca va fi bine. Dc nu, il mut sus pe birou

Ca jucarii am primit de la mamae un telefon patrat cu butoane mari si apasa si au cantece si becuri, le cam place vad..

Ieri am fost madre denaturata! am fost la beutura cu fetele dupa odisea mea. A venit si Adipapazi colega de gemenie. Taare bine mi-a facut iesirea, drinky drinky, povesti despre nasteri, sarcini, Lm, Lp, bebei, sex si alte purcelizme. Am ajuns la 1si acasa.
Pufescul a fost sef in Pufarie, a facut bae la fund la chiuveta, a dat lapticu, le-a pus la nani. Mi-a zis decat sa ii las hainele pregatite de fiecare cetatean sa nu se incurce el (la noi Ili e mai mica), ca in rest se descurca. Le-a culcat pe la 21 dupa a petrecut si el la meci cu bere si cu marea victorie stelista!
Ce mai sunt tare mandra de el , e best dady ever!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:

Multumim cu drag tuturor pt urari! Asteptam acum semnal verde sa plecam acasa.

Monas, tati poate sa stea cat vrea acas#259;. Financiar nu ne afecteaza mult, asa ca acum toat#259; energia noastra e daruita copilasilor.

Sugubina, am laptic. Am pompat de a doua zi dupa cezariana. Mai trebuie sa completez uneori, dar acasa cred ca o sa fie mai bine. Baietelul deja suge de#351;i are sonda in continuare. Nu am vrut sa incepem cu sticla desi ar fii fost mai comod pt ca nu mai iau sanul apoi. Invers ne-au spus ca merge.

Punem si poze cat de curand putem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Auzi, trimite-mi mail mai bine si vorbim...ca poate pe celelalte fete nu le intereseaza. Sunt curioasa ce analize ai facut si cum ti-au iesit. Le putem compara cu ale mele. MAIL: alexandra.hreniuc@gmail.com

Eu am luat pastile cam...2 luni si ceva intre primul si al doilea trimestru... nu mai stiu exact. Doza inofensiva cica pt bebelusi a unui medicament pe care l-am luat din Franta.

Citat:
citat din mesajul lui amary09

Alexa, tu ai luat ceva medicamente sau a fost bine si fara? Mi-e teama sa nu fac rau bebeilor, mai ales daca trebuie sa incep acum....

Amary 12+ de

MTHR C677+A1298 - heterozigote, FV Leiden, deficit Proteina S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna fetelor! ma bucur ca va convine ora si ziua stabilita ptr intalnire. da, eu am fost la unirii sus,dar dc ma gandesc mai bine, mai mult mi-a placut ca spatiu la malul CITY MALL.este la eroii revolutiei-statie de metrou, ca zona. nici eu nu sunt din bucuresti,asa ca multe locuri nu stiu, decat astea unde a incaput si tancul meu de carut in lift sa ajung la etaj.la unirea am fost cand eram gravida, dar ma gandesc ca ar treb sa aiba si lift.am mai fost in [partea de restaurant de la carrefour- spatiu, liniste, dar e cam departe-zona metalurgiei.acum ramane ca in astea 2 zile sa ne hotaram de un loc. chiar va rog sa mai veniti cu idei.nu o sa stam noi mult cred, dar ne treb spatiu, de parcat carucioarele si noi printre ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-offf, cine ne face si noua un capitol nou? ca eu nu stiuuuu..poate vreo graviduta cu mai mult timp si rabdare sa incerce?
- monas- eu iti povesteam ca am plecat cu ei la 2,4 si 5 luni la drum de 4 ore. dar nu s-a comparat cu acum. am plecat la 5.10 din fata portii, la 7.30 s-a trezit sonia, la 8 sergiu.au mancat laptele ,sau mai jucat cu o jucarie, 2, dar la 8.30 pe sonia a cam apucat-o bataielile, se smucea sa iasa din centuri..panma la urma am luat-o in brate, la 9 am ajuns la matusimea.
- la venire, am plecat la 17 de acolo, au adormit de la 17.10 la 19.cand au mancat iaurtul cam 15 minute.dupa inca 15 minute sonia a inceput sa faca urat, l-a antrenat si pe sergiu care isi gasise o pozitie semiaplecat pe laterala scaunului, cu o mana pe blugii mei, alta pe jucarie. dar, dc tot sonia facea urat sa iasa din scaun, a inceput si el. am luat-o pe sonia in brate, am pus-o sa stea in picioare, nimic. a bocit 1,5 ore aproape non-stop.cand a ajuns acasa s-a linistit instant.de-acem incolo, noi vom pleca doar noaptea cu ei, sa doarma nene, ca decat sa-i chinui..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna seara!
Astazi au fost sotul si copiii in vizita la mine, deci sunt happy si ai mica mi-a fost tare draga pt ca mi-a zis: 'mi-a fost tare dor de tine, mami si mi-a venit sa plang, dar n-am plans!' Draguta de ea, de-ar sti cat mai are de asteptat pana ma vede acasa...
Sotul a incercat sa-mi scoata verigheta, m-a chinuit vreo 15 min, n-a reusit si pana la urma a taiat-o cu patentul dar mi-a promis ca o duce la reparat si dupa sarbatori o am ca noua.Alexa, nu e vorba ca n-ai voie cu ea, doar ca la mine se umflasera asa de tare degetele, incat aproape se invinetise degetul inelar, nu mai circula bine sangele si trebuia facut ceva, pt ca in perioada asta corpul tot retine apa, desi am renuntat la sare si beau f multa apa.
Nu mi-e greu in spital , ma mir si eu ca rezist bine deocamdata, mi-am format mintea de mult ca alta solutie nu am, imi doresc enorm sa nasc gemenasii peste 2,500 pt ca altfel ii muta in alta parte pt ca aici nu au conditii pt prematuri, astfel ca imi trece timpul destul de bine. Citesc mult, stau pe net (mi-am luat laptop-ul cu modem de Romtelecom), mananc bine si dorm mult, sunt singura in salon, deci nu ma deranjeaza nimeni, cand am chef de povesti stau la taclale cu asistentele sau cu mamicile nascute de pe-aici, iar copiii si sotul sunt ok pt ca avem prieteni care ne ajuta, gatesc si fac curatenie in apartam, sotul se ocupa doar de nazdravani.


Ana, mami de doi strengari si 35+ cu

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Anahadasa, imi pare rau de verigheta mea, eu am fost mai prevazatoare, am scos verigheta la prima sarcina de la 4 luni, am banuit eu ca n-o sa ma mai intorc la cele 57 kg pururea veci. Sa nu radeti, acum port verigheta bunicii din cand in cand in momentele necesare . Important e ca sotul o poarta cu sfintenie

Amary 12+ de +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Ana, eu sunt deja umflata cu pompa, in special dimineata cand ma trezesc. Arat ca omuletul Michelin. Dar inca nu am degetul vanat de la verigheta.

Crezi ca o sa ma umflu mai mult decat sunt acum pana nasc? Gata de azi, scot sarea complet din program.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

viss venim si noi, dar dupa ce se trezesc motanii, ei la 12 cam dorm
acum sa mi spuneti unde, loc mare ar fi in mall baneasa si e si loc de joaca mare

acum noi venim cu masina, carutul se strange si se face mic, n ar ocupa loc mult......oriunde am merge, ai mei merg in picioare, la o adik ii mai iau pe genunchi, in el i as aseza cand le as da sa mance, in rest marsh de defilare

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Alexa,nu stiu ce sa zic, depinde de organismul tau, dar eu doar dupa 34 de sapt am inceput sa ma umflu! Am renuntat definitiv la sare, beau multa apa si m-am mai desumflat putin, dar tot n-am reusit s-o dau jos de pe deget....Toata chestia e sa nu-ti opreasca circulatia.
Amary, ce bine c-ai fost prevazatoare!
Viss, sa faceti multe poze de la intalneala ca sa ne bucuram si noi!
Fetelor, eu azi am realizat ca iau antibiotic pt infectia urinara, dar nu mi-au dat si Nistatina.. Daca ma trezesc cu candida? Trebuie sa intreb asistenta..

Ana, mami de doi strengari si 35+ cu

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput