Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(62)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-adipazi, ma bucur ca ti-ai placut povestile mele.de-aia am scris sa ne mai destindem nitel, un pic haz de necaz nu strica, iar unele faze sunt chiar misto in viata de gemeni.iar faza cu corsa e tare, nene- sa iei orice culoare vrei inafara de..da, nevasta! si vine cu corsa neagra..si cu 2 usi.masina cu 2 usi si gemeni, este potriveala perfectabine ca n-am facut tripleti ca am bagat 3 embrionidar vroiam sa bag 4, ca aveam 9 superpotenti din 10
- da, arat bine, dar nu foarte slaba ca am 1,58cm si 50kg.dc eram mai inalta, poate..oricum sotului meu i s-a deschis un chef de sex dupa nastere-ca am slabit eu si arat mai sexy, ca nu am facut decat de 3 ori in timpul sarcinii, ultima data la 3,5 luni..pe mine ma innebunea, cand ii vedeam privirea galesa si ochii curgatori..eu eram rupta de oboseala, ma scurgeam sub plapuma si ma lua asa o destindere si o moleseala..si el ar fi vrut zilnic, si chiar de 2 ori pe zi
- da, sunt de acord sa ne intalnim wek-end asta care vine, dc e sambata al meu lucreaza pana la 15 deci, dupa 17, dc e duminica la orice oramai vb cum sa ne strecuram intre programul somn bebici..asteptam si alte opinii, sa ne facem o schema de atac: gemeniste cu gemenii din dotare( accesoriu sotul- optional) la marea intalneala.sa lesine ospatarii cand ne-or vedea. ne treb un loc cu ceva spatiu, sa intre si carucioarele.nu stiu cum e acolo, am vazut asa ceva mai larg, la unirea etaj 2, langa loc joaca copii, exista masute unde poti bea un suc,capucino..dc la mama e loc-ramane acolo, ca eu nici nu am ajuns in centrul vechi de cand s-a renovat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-monas- na, ca pana am terminat eu de scris,ai trimis mesajuldin partea mea se aproba derogarea.eu nu prea am familie extinsa, asa ca nu am nimic batut in cuie la program, e liber profesionist- cam gol deci- dc nu avem unde merge -mergem in cora sau carrefour,in cora cel putin au impodobit astia foarte frumos.., deci..interesul e sa ne vedem cat mai multe, nu? multa sanatate la bebici- ai mei mai au un pic de muci, un pic de tuse, si cam atat.si o gingie supumflata la sonia, cu amandoi dintii pe traseun-are nici unul, si ca sa-l ajunga pe frasu care are deja 2, au zis sa-i iasa deodata, sa nu ramana fata in urma, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Wow, fetelor, sunteti talentate nu gluma, m-ati bine-dispus de dimineata (bineinteles, printre starile de panica ce-mi dadeau tarcoale)! E tot mai greu cu sarcina pe zi ce trece, dar in comparatie cu ce povestiti voi, la noi, gravidutele, e floare la ureche! Linistea dinaintea furtunii... Nici nu stiu daca sa plang sau sa rad cand ma gandesc la perioada de dupa 4 sapt! Sunteti mortale!
Ma gandesc serios sa continui cautarile pt bona! Sotul are program lejer, deci ma poate ajuta (teoretic), copiii mai mari vor avea si ei responsabilitati in statul cu piticii, dar mama, soacra lipsesc cu desavarsire din peisaj, asa ca... o bona e singura solutie...

Ana, mami de doi strengari si 33+ cu

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata de pranzul al mare

din ciclul aventuri in lumea gemenilor:
s au trezit la 6,
- dat lapte lui Robi, apoi sculat si frasu, incercat fara succes sa i dau si lui lapte, pana la urma dupa niste lupte l am pacalit cu capacul de la bibi, mama mai avea un pic si inghitea si biberonul; nush de unde refuzul asta fata de biberon
-schimbat Razvi de primul kk
-apoi am incercat fara succes sa i culc inapoi in patut, n au vrut, dar se frecau la ochi de mai un pic si ii scoteau, asa ca i am pus in scoici, traiasca si infloreasca scoicile, azi au mai atipit pana pe la 8 si un pic, ieri n au mai vrut
-pus inapoi in patuturi cu jucarii si eu am fugit din camera ca altfel nu mai stau in patuturi, bazaie sa i dau jos
-pana la 10 au rezistat eroic, nici nu stiu cand s a facut 10, asta ca n au urlat, ca altfel erau dati jos de mult
-facut fructe cu branzica si cafea mie
-la 10 am fugit la ei, schimbat a doua tura de kk la Razvan si prima la frasu, imbracat de joaca, incaltat si dat drumul la caini pe jos
-la fara un pic le am dat si fructele, au protestat un pic in legatura cu imparteala jucariilor pe masutele scaunelor si ca nu se misca masa mai repede, dar au mancat
- la 11 jumate si mai bine i am pus la nani.....lupte si nu alta - de regula la 11 maxim dormeau, azi se facuse 12 juma si ei nu aveau de gand sa adoarma, cu chiu cu vai leganati pe rand in brate au adormit
Robi la 13:10 s a trezit urland, fugind ca vantul l am luat repede in brate, leganat si a adormit la loc, l am invelit si pe frasu si sper sa mai doarma macar o ora

azi servim peste de la borcan, ca altfel se stramba grupa mare, nu se impaca prea bine cu pestele
apoi.....nush ce om mai face

mor cand arunca cu suzetele si nu le mai gasesc, tre sa fac batel, echilibristica, sa ma bag prin cele mai stramte cotloane ca sa le scot, ca altfel nu se culca fara ea si doamne fereste noaptea sa nu am ochii setati pe infrarosu ca sa gasesc noaptea suzeta la primul scancet ca se dezlantuie razboiul stelelor si lapte pregatit cu viteza luminii
doamne, bine ca n au pretentia la lapte cald, sa mai stau sa incalzesc apa si alte bazaconii
de cand au inceput sa bea numai LP, l am baut numai facut cu apa la temperatura camerei, altfel nu e bun, nici nu pun gura pe biberon
asa ca dupa ce spal biberoanele si se scurg cat de cat, pun apa in ele si mai trebuie pus praful de lapte si gata
toate le am in camera pe o comoda, asa ca noaptea nici nu mai aprind becul, e lumina de afara si mami e cu ochi de pisica

asa, ref la intalnire, eu zic sa ne vedem dupa primul lor somn, ca apoi ii apuca pandaliile si urlaciunea si ne dau aia afara cu curu n balti

pupici fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Mamaaa ce s-a scris aici!Nici nu stiu cu ce sa incep, s-au punctat cam toate aspectele.

Mirela, si eu ma intrebam ce face Vlad, parca ai spus aici ca si voi tot la 2 camere stati, nu-i asa?

M-am amuzat tare cu Corsa neagra.....sunteti tari de tot! Noi am avut pana saptamana trecuta un VW break , super incapatoare, portbagaj maaare, dar s-a stricat si am dat-o, acu' umblam dupa alta, am fost cu sotul la test drive si primul lucru pe care il intrebam : "Portbagajul??" si se uitau aia ca la niste ciudati, cine mai vrea sa vada prima data la o masina portbagajul??

La noi sotul a fost plecat un an, s-a intors cand copiii aveau 5 luni, in primele 2 luni am fost Nicu Vlad de 2 X (carat 23 KG de la et 4 fara lift, 2 camere semidecomandat) si mi-am bulit spatele, nu mi-am revenit 2 luni, in putinul timp cat m-a lasat Luca sa dorm noaptea , nu reuseam sa adorm din cauza durerii de spate, groaznic, apoi am plecat la mama si carutul a stat in curte, viata nene!!
Sexul...lipsit cu desavarsire un an, oricum nu ne-ar fi lasat Luca, poate cu el de mana, dar de Mos Nicolae ne-am facut cadou pijamale -vad ca asta e uniforma gemenistelor, un pahar cu vin alb pe balcon la aer si un sex reusit, dupa un an si 4 luni..........Doamne ce de-a timp!

Ai emi nu prea mai mananca fruct, cateva guri apoi strang buzele si basta, cu legumele n-am probleme, mai cu cantec , dar papam tot.

M-am interesat vis-a-vis de indemnizatia la dublu, cica s-a scos un recurs in interesul legii si nu mai putem castiga in instanta: inainte sa apara asta, chiar si cu legea noua cf careia luam 600 RON pt al doilea copil , se putea merge in instanta si ramaneam la latitudinea judecatorului, dar acu nu se mai poate.

Voiam sa va intreb, fetelo care va descurcati singure, de ce nu va
luati bona? Macar cateva ore.

Voiam sa spun atatea...mereu uit cand ajung in fata computeruli, dar revin

pup gemenistelor si gemeneilor!

Mami de gemenasi taurasi Luca si Marc -11 mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Ahh, mi-am amintit, am descoperit o solutie pt scos petele super buna , de la nufarul ,eram disperata ca-mi patasem toate hainel;e cu morcov, acum m-am relaxat in privinta petelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ca se vorbi de cotabitza, noi stiti ce cantam? zicem asa, dupa melodia margaretei paslaru lasa-mi, toamna, pomii verzi: lasa-mi, Doamne, nervii tari, inca 10 ani mai am!!!

deci duminica asta?sau sambata?

eu stiu pe cineva care poate fi bona macar cateva ore/zi, starting january.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- deci, sotul lucreaza sambata asta pana in 15.sambata viitoare e liber.dar de ce sa mai amanam? dc e dupa cum spuse mirela-dupa primul somn de zi-intalnirea ar fi pe la 11.30-12? ai mei se trezesc la 8-8.20 si se culca la 10-10.30 cam 1h.deci eu votez ptr duminica,ca sambata nu are cine sa ma aducasotul zise azi, cand afla de intalnire-eu nu merg! ei na, ma duci/ne duci si vii sa ne iei atunci!ca parca as avea nevoie de el musai acolo?dar va sta,face pe interesantul
- monas-poate veniti si voi macar 1h? in trecere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

sta cu al meu, are cu cine

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Intalneala ??????? Pfai ce ciuda imi e ca nu sunt si eu din Bucuresti .... Poate ne intalnim intr-o zi si la Curtea de Arges. Organizati o excursie poate la vara, luati si picii cu voi, vizitam impreuna Manastirea Mesterului Manole, mergem si pe la barajul Vidraru .... cred ca ar fi super...

Mergi la inceput