Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Am readormit-o si sper sa mai doarma vreo jumatate de ora!

Irinuka ce mare s-a facut Daria si s-a schimbat, are o fata de strengarita mica si mie-mi pare ca seamana cu tati!

Deea ce s-a schimbat Ana si ce lung i-a crescut parul! E o umblareata mica pusa pe sotii!

Lalely si David s-a rotunjit la fata si e tare scump! Ce daca nu vrea papica? Arata super cu laptele lui mami!

Madutza copilasii tai sunt minunati, cum impart ei amandoi covrigul dragii de ei! Apropo, Catalina ce ochi are? Verzi???

La fel si Miki, ai 2 copilasi superbi (si eu mi-as dori pereche ). Andra are ochii verzi, sau vad eu peste tot numai ochi verzi .

Viss abia asteptam sa-i vad si pe nazdravanii tai!! Nu mai pui poze?

Cam atat fu pauza mea, ca se aud urlete din dormitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mai scriu si aici odata

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

catank eee n-ai nimerit...ba am scos nasul la frig pozele sunt facute cu geamul deschis. cu geamul inchis se vedea blitul in geam

noi iesim afara la mici cumparaturi si ne luam portia de aer.

ailed cand vin acasa bag si eu niste abdomene ca azi n-am facut deloc

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



Eiiiiiii, ma exprimasi eu gresit, caracteristic mie..na. Insa...am observat ca ai deschis fereastra, tocmai asta era...ca nu ai iesit in drum. Am observat ca erau realizate de la inaltime.
Deci, tot Anastasia cistiga puncte.
Stiu ca-ti place in aer liber...glumesc si eu. Abia astept sa ies acum afara...Ce credeti ca face mindra? se joacaNu vrea piure....hhhhh cred ca am incercat-o prea repede....si tita inca nu am indraznit sa-i dau, ca o linseaza nu alta. MAi stau 10 minute si o invit, daca nu....hmmm, ....trebe sa vrea ceva!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca








iti dai seama ca nu coboram eu de la etajul 2 , sa dau roata blocului sa pozez copacii. de la fereastra. eee daca stateam ca tine la casa.....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza si azi a fost foarte frig dar am stat cu Anastasia afara aproape 1 ora. nu aveam de gand sa stau atat dar am uitat sa cumpar ceva si m-am intors iar la magazinul din piata si uite asa s-a facut ora. cand a fost super frig, mai frig ca azi, am stat o jumatate de ora, cat sa luam aer putin.
ai mai facut abdomene?

yvy da, are Anastasia niste gene...asa lungi si frumoase. asa frumos i s-au intors, chiar ca zici ca-s date cu rimel

madutza ce tare a fost mama ta cu Cristi terorizat

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

scrish nu-mi vine sa cred ce acrescut Luca. s-a lungit... este asa scump. ce-mi plac pozele langa burtica, se uita el mirat

catank azi a mancat Anastasia legume cu carnita si iaurt nu-mi venea sa cred. i-am pus mai multa carnita si iuart si i-am dat asa usurel, exact ca la inceput. nu a papat tot dar este un inceput. nici n-am fortat-o. apoi a vrut si titi. sunt bucuroasa ca a papat. mie imi este de carnita...asta vreau sa pape, nu neaparat legumele. vreau sa pape carnita, ficatelul, oul...astea sunt mai importante.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Yvyana multumim din suflet! Da , cred ca e dolofanul odiseei.

SI aici este printul meu, daca vreti sa va amuzati sa il vedeti cu danseaza si atipeste in acelasi timp, e mortal

https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

tuturor

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163785" target="_blank"> Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza super ca ai gasit cizmulite

mandreeac este faina jucaria aceea dar nu-i cam scumpa?
nu merge filmuletul.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

scrish mie mi-a zis doctorita ca pot sa-i dau linistita bors. na, ce sa mai cred...
o prietena ii da fetitei de la 5 luni cred ca v-am mai zis.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally Edy este un nazdravan mic, cum sta el in picioruse fara sa se tina de nimic...superrrr este asa scump

viss vai cate ai de indurat cu soacra-ta. cata rautate poate exista pe lumea asta. nu stiu cum de rezisti . sau nu rezisti dar n-ai incotro. tare bine era sa puteti pleca toti 4 de acolo, undeva....vorba ta, chit ca mananci paine cu gem, macar ai liniste si esti fericita. si copilasii dragutii...pentru ei trebuie sa fii tare si sa tratezi totul cu indiferenta, atat cat poti.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

off, viss, nu stiu cum mai rezisti..te cred si eu ca esti cu nervii in pioneze cu asa specimen langa tine ... iti doresc putere multa sa-ti aperi copilasii de asa o bunica rea. oribil ce ti se intampla..
cat despre mancatul cu 2 guri..daca erai una grasa mai intelegeam, dar asa slaba cum esti, nu vad cum a ajuns ea la concluzia ca mananci mult

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Bai mada cum nu pricepi mananca mult si nu se vede = paguba la casa omului.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Yvyana multumim din suflet! Da , cred ca e dolofanul odiseei.

SI aici este printul meu, daca vreti sa va amuzati sa il vedeti cu danseaza si atipeste in acelasi timp, e mortal

https://picasaweb.google.com/mandreea30/November212011#5677394793427164690

tuturor

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163785" target="_blank"> Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




nu gaseste pagina..vezi la edit sa poata fi vizionat de cei care au link

Mergi la inceput