Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (82)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Mi-am adus aminte:
Viss, ai dreptate: si Luca este cel mai fericit cand stam sa ne jucam cu el. Sa se catare pe noi, sa ne traga de nas (i-am taiat unghiile azi, ca tocmai ce imi executase o zgarietura) sa-l ajutam sa stea in picioare, sa ne jucam cucu-bau... chestii de-astea .
Au copiii astia atata energie . Eu va spun ca as sta sa ma joc cu el mai mult, dar obosesc

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-yasmi-eu zic ca e ok sa-ti schimbi si medicul de familie, dc nu esti multumit de precedentul.dar sa mergeti si la spital, sa nu fie nimic si sa fi mers degeaba, dar eu asa stiu ca la febra repetata treb mers la spital,mai ales la copil,eu as insista si ptr niste analzie banale de sange-hemograma,..au alta experienta vad zeci-sute de cazuri pe zi.si apropo de febra exista o asa numita febra care se face doar noaptea, exista mai multe tipuri: cu cicluri dim si seara, altele nocturne, alte doar dimineata, altele oricand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, eu zic ca sa-l vada cat mai repede un dr competent !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

bb_yasmi Optez ptr mers la spital urgenta, apoi caut alt medic pediatru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Neata!

hapiness multam mami ptr sfaturi!
madutza_bra,miki, somleacla fel, multam mamici!
Olita m-a amuzat copios, nu intentionam sa o achizitionez. Sincera sa fiu, in afara de olitele din plastic care mi-au ''sarit in ochi'' pe la plastice in piata altele nu am vazut ptr ca nu am avut ocazia...si nici nu m-a interesat. Ei...va dati seama ce am ris cind le-am vazut pe acestea haioase...Sunt convinsa ca unele sunt ineficiente, sau nu neaparat...poate chiar sperie copilu...insa trebuie sa recunosc ca mie personal imi plac, sunt haioase. Bunnnnnnnn...

Masinuta de la chicco 4 in 1 aveti idee daca este ok si afara?Ei...nu pe drumurile cu gropi, asa...un teren mai asfaltat-pavelat,gen parc... sau numai in casa pe parchet?Hapiness, parca tu afirmai ca o ai deja, sau intentionezi sa o cumperi?sau miki? tu mikica nu mai ai bara de protectie, mi-am aminti.Poate ma lamuresti tu.

lalelyeu cu aparatul nu am avut probleme, imi functioneaza f ok. Nu stiu ce sa-ti spun. Suna la ei si vezi ce se intimpla, sau asteapta sotul sa puna el mina pe butonul magic si poate va functiona din nou.
Chiar aseara am executat doi crapi marinati la el. E super, sunt super multumita! bine, plus legume Ionanei. Carnea nu o pot face la el ptr I, deoarece folosesc vita sau pasare mai mature si nu imi este suficient timpul de preparare la el. Insa...o fierb separat si le amestec dupa.

Mamici, eu incaltari inca nu cumpar, am o pereche de ''sosoni''sau cum se numesc imblaniti(i-ati vazut in poze)de la cocodrilo, ... Tinind cont ca I sta doar in sezut, nu ma grabesc. In schim am o pereche de sandalute cu talonet, orto....f faine ptr primavara.Pina la ele, ii voi mai lua ceva ...trebuie

Fug si revin...



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Msinuta merge si afara. Eu am una in genul ala in Is si merge.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

revin..dupa o noapte cu temp de 40 iarasi
vreau un dr de incredere la care sa ajung cu Luchi astazi trebuie facut ceva!!!


mamica implinita cu 2 comori !!



Sanatate multa!
Sa nu fie ceva viral ca asa debuteaza virozele, cu febra mare intai. Offf.
Va ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumesc din suflet pt sfaturi.
tocmai am sunat-o pe sotia dr la care mergeam in spital dar care a plecat sa profeseze in franta si ea s a intors. ne asteapta sa il vada in policlinica spitalului. acum il imbrac si plecam.
va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de noi cu sfaturi care ne sunt de mare folos.
va pupam.

ufffff nazdravanul meu a scos tottt dar tooott din dulapuri in dormitor


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bafta yasmi!
Si apoi schimba si medicul de familie.

Acum am realizat: daca nu am curent, nu pot folosi blenderul . Ma rog, le-am pasat cu furculita. Sa vedem ce zice Luca

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Fetelor,va multumesc mult pt pareri(Happy,Somleac,Miki)!!Acum ma uit pe recomandariel voastre sa vedem ce aleg!!!

Catank..eu cred ca are totusi ceva aparatul caci nu mi se pare normal sa faca asa..

Yasmi..multa sanatate!!Sper sa depistezi cauza si sa fie ok bebe nazdravan!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Good morning de la Londra cetoasa si urata

Pe o asa vreme i-as pune colinzi Madutzei ca tot intrebai aseara ieri fredonam "Let it snow, let it snow" si prin magazine cand am fost ieri numa decoratiuni frumoase si colinzi, cantece de Craciun Apropo, anul asta se poarta bradul cu rosu si auriu, peste tot vad culorile astea, cica astea se poarta anul asta pentru brad

A plecat barbatu la 6 jumate sa prinda un tren ca azi nu stiu pe unde tre` sa fie la o conferinta, pe la Liverpool parca si dupa ce m-a pupat am dormit pana la 8, daca nu faceau galagie vecinii cred ca dormeam pana la 9 cel putin, dar era 8, mai bun decat 5.45 de ieri si alalataieri

Yasmi multa sanatate puiului, ce rau i-o fi saracaul, mergi cu el la spital si vezi ce iti spun, sper sa nu sara cu antibiotic

Happiness am sa studiez si eu jucariile de care spui tu, si asa vreau sa ii mai iau si eu acum niste jucarii sa ii ajute creierasul si nu numai, am sa trag un ochi pe Toys R US ca si asa vine Sf Nicolae si tre` sa ii iau un cadou ca doar e Nicole nu? asta separat de Mos

Somleac multumesc voi ma faceti sa rosesc aici de numa spor la lucru si cand mai iei o pauza, stii pauze lungi si dese , cheia marilor succese sa ne mai scrii una alta de pgrasca ta euastept poze cu voi , de vreo 2 luni tot ma milogesc de tine si tu nik S-a aflat ceva concret despre meningita de la gradi ?

Ailed La Multi ani draga mea, sa fiti sanatosi si fericiti pana la adanci batraneti si hai cu noua coafura

Alina06 super casuta, imi place!!!!! da da imi place, tare faina e, si cand o sa mai ai si mobila in living, superrrr multumesc de comentariu la poza cu frizura daca stiam ca o sa va placa asa tare zau ca ma tundeam de anul trecut pe vremea asta

Simona mami de 3 flacai , tu pe unde esti ? sper ca sunteti bine toti si nu au navalit mucii si alte cele

Pisuc ma bucur ca Petru e bine si mestereste la jucariile lui bafta la lucru si la Budapesta si sa nu ai multe emotii pentru atunci, bunica si tati o sa aiba grija perfecta de pui

mai am de scris dar revin, am de alintat una mica urlatoare, si-a tras o dunga pe frunte , a cazut cu fata-n bara iar

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput