Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (82)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Bau!
Andra s-a trezit urland rau... cred ca-i sparge dintele....i-am pus un supozi cu paracetamol si i-am dat cu calgel... acum se chinuie sa adoarma si ofteaza in somn mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

k

mada, da, data viitoare asa voi proceda si eu: nurofen la 8 ore indiferent de temp si intre daca e cazul la 4 ore paracetamolul. eu pana acum ii dadeam doar in momentul in care ii crestea temp. de acum voi preceda altfel: 3 zile schema de mai sus. azi de ex i-am dat azi dimi 4 ml nurofen apoi la 14 paracet 5 ml iar la 18 4 ml nurofen si de atunci nimic. daca avea am temp ok ce sa fac?? ii mai dau?? pe la 2 noaptea ar fi la 8 ore
ma bucur ca e mai bine cata! cristi si-a revenit, nu??


mamica implinita cu 2 comori !!



Nu e mult Nurofen? Parca 2,5 ml trebuie si doar Panadol este 4 ml. Sper sa nu vb prostii. Ma bucur ca e bine L.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Si eu vreau sa ii cumpar lui David o jucarie de ziua lui si nu stiu ce..M-am uitat la masinuta de la Chicco dar este prea scumpa pt mine momentan..As vrea ceva in jur de 100 ron.Ce imi recomandati???

Vad ca voi aveti atat experienta..invat multe de la voi!!!

Maine o sa intru si de dimi sa vad ce imi recomandati si poate ma si hotarasc sa comand...

Pupici!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




Lalely, eu i- am luat Mariei , Omida vorbareaa. Uite asta http://idealbebe.ro/fisherprice-omida-vorbareatain-limba-romana-p-4962.html?osCsid=37494cf9cb961ac10b603bdfcf9cc0f1. In Carrefour este la 149 Roni si mai avea si alte jucarii reduse. Face toti banii si are multe functii, Maria o adora, plus ca vorbeste in romana.
Eu mai iau jucaii de mos Craciun, cred ca mos Nicolae o sa ne sara ptr ca nu- mi sta mintea la alergat prin magazine acum inainte de plecat in Germania.
Cauta sa vezi toate produsele Fisher Pricece, ca sunt descrise f bine si astea sunt educative. Am vazut si girafa luata de Pisuc, era 2 milioane si ceva dar mi s- a parut mult ptr ce stie sa faca. Eu sunt si carotasa cand vine vb de jucarii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Eu, asa cum spune si Miki, o sa iau incaltzari in primavara si o sa o port pe M in combinezon, asta ptr ca afara o bag in sacul de dormit al carutului si nu le vad utilitatea. Prin casa merge cu sosetele cu talpa de piele ca e imp sa simta ea si sa- si faca echilibru acum la inceput si cum desculta nu o pot lasa ptr ca e frig, merge cu astea, un fel de mocasini.
Catank, eu prewalk nu iau ptr ca, asa cum zice si Somleac e usor si cade cu el, am de la Andrei carutul asta de la Ikea, http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/40060836/, pe care o sa- l foloseasca si ea, are rotile din fata un pic infranate ca sa poata impinge un pic mai greu si sa o ajute la mers, o sa- i pun in el papusele ca sa o incante si o sa- i iau masinuta aia 4 in 1 care are si functia asta de prewalk, asta asa de fun. Carutul e mult mai folositor in sensul asta. Daca tu iei ala mai mult ptr jucarele e ok.
Borcanul Fisher price nu prea face banii, il avem si noi, insa carticica da- i face. Avem si catelul insa acum caut sa cumpar de la Lamaze, o jucarie cu inele de pus pe ea, pe care o am in Is, si care e ceam mai buna in materie de pus inele, ma refer ca se prind usor, c anta se invarte, are melodii. Am avut multe din astea cu cerc, ca trebuia stimulat si invatat A si pana am gasit- o pe asta, greu a mai fost.
Spre asta vorbesc http://ejucarii.com/jucarii-pentru-activitati/299-jucarii-inele-colorate.html.
Va las ca e tarziu.
Iau iPad- ul cu mine.

Las cafea, capucino, ceai, laptic.
Va o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Happy o zi buna sa ai, multumesc de cafea. Astept si eu sa vrea Ilinca sa pape si sa merg la munci.

pentru Andra care sper ca e dintzosa deja. Ailed cum stai cu apa?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am dormit ca valizele pana acum, culcate de la 21.30. ne-au tot bazait vecinii cu bubuitul si gauritul lor ca altfel o culcam eu mai devreme pe Anastasia. dar a fost bine si asa. cand o culc mai tarziu doarme mai bine, vad.

iar este o vreme....strumphitza copacii sunt asa cum ai zis tu, cu chiciura, bruma pe ei. sunt albi si frumosi

yvy da, si eu m-am gandit ca de la dintisori nu mai vrea ea papa asa ca inainte. gingiuta de sus este umflata, sa vedem cand ii ies.

strumphitza am uitat sa-ti zic...buna musacaua imi place si mie, la bunica mea mancam la tuci, asa o facea. ti-ai facut loc in debara pentru caramizi?

alina06 sa stapaniti sanatosi casuta frumoasa, imi place

pisuc te asteptam sa ne mai povestesti de Petru

ailed azi te vopsesti?

madutzana ca ai lasat-o pe Cata fara ghetute. tu care luai tot cu mult inainte sa le foloseasca. sper sa gasesti repede, dar uite ca atunci cand iti trebuie repede nu gasesti sau nu-ti plac.

happiness eu iau un ceai ca este frig

dya sa poarte Cristian sanatos ghetutele frumoase si blanoase

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata..
somleac , tu cum mergi la munca ? ilinca ce face, cu cine o lasi ? si alaptatul ?

eu la jucarii voi opta inrte carticica de la fisher price de care spuneti voi ca nu o avem si prea o laudati si borcanasul cu surpize tot de la ei, vlad nu l-a avut dar cand mergem pe la prieteni e primul lucru de care inca si acum e interesat..ai mei par f interesati de jocurile astea de bagat forme in locurile respective si daca mai si canta..speram sa aiba succes.

eu cred ca o dau in laringita ca imi pierd vocea si ma doare in piept rau


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Miki am bona ramasa de la Vic, am pastrat-o pentru zilele cand se imbolnavesc copii , e inchisa gradinita si vacante. Cu ea o las. Eu la munca am program flexibil merg cand vreau si stau cat vreau, dar sa am grija sa fac 3 ore pe zi minim.Stau si foarte aproape cu masina fac 5 minute pana acolo asa ca la o adica pot sa si fug repede mufez o tzatza si ma intorc. O alaptez dimineata in jur de 8 sau 9 apoi mananca fructele pe la 11-12 si pana vine tura urmatoare de alaptat sunt din nou acasa. CU mine nu mai pot sa o iau ca nu mai sta intr-un loc, acum e mare si are nevoie de actiune.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Dyadya super pozele, am incercat sa dau like dar nu am cont pe facebook.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

alina, f frumoasa casuta, sa o stapaniti sanatosi..mi-a placut enorm, emana asa niste lumini calde..felicitari
dya f frumoase ghetele..la mine din pacate nu exista magazine de cartier ca as vrea eu.. asa ca ne adaptam..siteul dat de mine era chiar cu preturi accesibile fata de ce exista prin magazinele mari, ghetute/cizmulite pe la 120 ron...chiar madutza, de ce nu te risti sa-i iei online de la astia http://www.nimarkids.ro/664~ghete ? masori talpa catalinei si vorbesti cu ei la telefon si confirmi..daca nu vin, mai mult ca sigur le poti schimba..asta daca chiar nu gasesti..eu iti spun ca sunt f f frumoase..

edit: si mi-am adus aminte inca un loc, in leonardo se mai gasesc incaltari, parca de la melania..si sunt dragutele..nu exista prin apropiere ? sau in real la standurile acelea cu incaltaminte care se afla pe mijlocul culoarelor ?stii de care zic ? astia sunt http://reclama - reclama mascata i.ro/ ahh..nu vrea, cauta tu dupa incaltaminte bam binii .ro( legat, nu ma lasa nici cuvantul sa-l scriu... sau ga de.ro (tot legat)..cred ca sunt aceiasi..


Mergi la inceput